Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 9.11.2002
Svátek má Bohdan
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Prof. Klaus mě urazil v Mexiku
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Hvězda
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >ŽIVOT: České konekce Alexandra Solženicyna
 >ŽIVOT: Příhoda ve voze městské pouliční elektrické dráhy č. 5,
 >POVÍDKA: Ples Popelek
 >ZDRAVÍ: Cibulí proti rakovině prostaty
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: V čem je -nezávislá- volba lepší
 >POLITIKA: Státní rozpočet a Česká konsolidační agentura
 >ŠKOLA: Kvalita ve škole
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Sám v doma? Sám v kině!
 >PSÍ PŘÍHODY: Tři pod nulou
 >POLITIKA: Nezávislí senátoři, občanský princip, a jiné mýty

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
9.11. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu.
JITA Splítková

Před časem, když Tvrdík chtěl stíhačky, někteří poslanci lomili rukama a nic mu neschválili. Teď titíž lomí rukama, že stíhačky nejsou. Neoplývám obdivem k zeleným mužíčkům, ale nákup Gripenů se mi vždy jevil jako nutnost, teď jsme vystaveni ostudě (a doufejme, že jen jí).

Poslanci ve čtvrtek podpořili vládní návrh zákona, který umožní americkou leteckou pomoc při ochraně vzdušného prostoru při summitu NATO. Poslanci tento zákon projednávali ve stavu legislativní nouze. Pro ochranu vzdušného prostoru americkými stíhačkami hlasovalo 150 poslanců, proti jich bylo 39. Zákon nyní musí projednat Senát a podepsat jej prezident. Bezpečnost summitu by v případě hladkého průběhu zajišťovalo mezi 15. a 30. listopadem 250 vojáků a 15 stíhaček ozbrojených sil Spojených států. Při případném zásahu neponesou odpovědnost američtí piloti. Jejich letadla budou sice pod velením USA, použití síly ale bude možné jen se souhlasem ministra obrany Jaroslava Tvrdíka nebo člověka, kterého Tvrdík pověří. Měli by to být Tvrdíkův první náměstek Štefan Füle, náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, velitel vzdušných sil František Padělek a náčelník operační sekce generálního štábu Emil Pupiš.
Je to opravdu velikááánskáá ostuda, když suverénní stát, který se hrnul pořádat summit vojenského spolku NATO, nemá čím chránit svůj výsostný vzdušný prostor a musí ho nechat chránit cizí armádou a navíc asi nemáme ani těch 250 zvláštních borců, kteří z USA přijedou chránit summit. (S cizími armádami přitom nemáme nejlepší zkušenosti).

Není to tak dávno, co jsem zde psala o hrdinovi v ODS - Tošenovském - hodlal kandidovat na post, který je ve skutečnosti dosmrtně obsazený jen jediným pravým předsedou. I sešel se týden s týdnem a ten můj hrdina vyšuměl a pravda se ukázala.
"Můj nevyjasněný vztah s Václavem Klausem ...jím osobně deklarovaným i v průběhu volební kampaně ...a většinově negativní postoj poslaneckého klubu ODS mi prostě neumožňují kandidaturu na kongresu přijmout."
"Dal mi jasně najevo, že mne nepovažuje za člověka vhodného pro předsednictví ODS," prohlásil s odkazem na Klause Tošenovský. "Ve stávající situaci nemohu kandidaturu přijmout," řekl na tiskové konferenci v Praze.
...uvědomuji si, že většina rorzhodujících členů strany nedokáže představit ODS bez Václava Klause. Tím se podle něj potvrzuje, že politická strana ještě není zcela připravena na svou existenci v postklausovské éře.
...chci zabránit vnitřnímu rozštěpení ODS, ale zároveň, abych se nestal jen loutkou pro něčí vlastní hry, rozhodl jsem se změnit své rozhodnutí a kandidaturu na předsedu strany nepřijmout."

Čehopak se moravský rek bojí? Byla to jen taková taškařice pro voliče - jako že Klaus odchází a nová krev přichází? Vše skončilo, na nového předsedu zapomeňte! Že Klaus by chtěl mít všechny existující funkce jen a jen pro sebe a to nejen ve své a jen své straně, je zřejmé z psychologického profilu jeho osobnosti.
Má to jednu výhodu: Za deset let už nebude nutné přemýšlet koho zvolit na jakýkoli politický post :-) volby budou zbytečné - těch ušetřených miliónů, jen korunovace bude něco stát, korunu nechal udělat už Karel v pořadí čtvrtý :-) tak žádný strach.

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: