Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 11.11.2002
Svátek má Martin
  Výběr z vydání
 >UNIE: Začíná jít do tuhého.
 >SPOLEČNOST: Balené koblihy a plíživá kontrarevoluce
 >PRÁVO: Antikorupce
 >ZAMYŠLENÍ: Můj pan profesor
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Opravovací neděle
 >PSÍ PŘÍHODY: První sníh
 >POLITIKA: Tošenovský splnil roli volebního lídra, může jít
 >OHLAS:Muž s velkou hlavou - Ludvík Souček
 >POLITIKA: Proč nechce vedení ODS vnitrodemokracii ve straně ?
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >KULTURA: Náš vypreparovaný intelektualismus v kostce
 >POVÍDKA: Ples Popelek
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Obchodní svět Asie a Afriky (mapa)
 >„Nejsou chudí a bohatí. Jsou jen ochuzení a obohacení“, říká Ricardo Navarro
 >MOUDROST: Manažerské lekce od mistra Ezopa

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
11.11. Loučení s ODA
(eff)

Bylo to krásné a bylo toho dost. Občanská demokratická aliance, která svého času fungovala jako strana pro voliče kteří by normálně volili ODS, ale vadí jim Václav Klaus, končí. Ústřední sněm ODA se o tom dohodl v neděli a schválení doporučil celostátní konferenci: záměr je takový, že ODA se "sloučí s Evropskými demokraty". Tedy, Evropští demokraté Jana Kasla do sebe vcucnou Alianci. Co to bude prakticky znamenat?
Že voliči ODA dostanou doporučení podporovat Evropské demokraty. No, to si Kasl moc nepomůže. Pak bývá zvykem, že po takovém sloučení několik bafuňářů vcucnuté strany dostane pašalík - tak dopadl exDEU Ratibor Majzlík, když se stal místopředsedou Unie svobody. Kdo se zachrání? Kdo zůstane na veřejném výsluní? Možná Michael Žantovský, který rozhodnutí "vypustit a rozpustit", respektive "napustit" do ED oznámil.
Evropští demokraté, kteří získali v Praze v komunálních volbách 18%, přebírají štafetu alternativy vůči ODS. Pro Kasla a jeho spolupracovníky je to asi těžké rozhodnutí - přijmout ODA? Asi je to už dopředu domluveno, jinak by to Žantovský netroubil do světa. Evropští demokraté ale budí pozornost a důvěru právě proto, že jsou novou alternativou. Pokud by se měli proměnit v azylový dům pro ztroskotané strany, moc si asi nepomohou. Zvláště pak, když mají v mošně tolik dluhů, jako ODA.

Kdypak asi na jejich dveře budou klepat unionisté? Po ODA jsou zralí k rozpuštění a vypuštění právě oni. 

Kdo po Klausovi?
Předseda senátorského klubu Mirek Topolánek to řekl jasně: nesmí mít handicap Evžena Tošenovského. Tedy, musí mít podporu poslaneckého klubu, a musí být zadobře s pražskou stranickou věrchuškou. Prostě - Politika se dělá v Praze a hlavně v parlamentě. To je ta správná parta a kdo do ní nepatří, to je outsider, který outsiderem zůstane. Dokud se najde nějakých těch 25% voličů ochotných tenhle koncept podporovat, partička to bude mít dobré - a nic se nezmění. Proč by mělo, když pro partičku dobře funguje?

Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: