Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 16.11.2002
Svátek má Otmar
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Prvenství našich prezidentů 2
 >GLOSA: Teličkovo kotelnické představení
 >VZPOMÍNKY: Tři kamarádi aneb věc státní důležitosti.
 >OHLAS: Párkrát jsem Vám napsal a Někdo se mi ozval
 >NEDALEKO NEKONEČNA: O průměru
 >POSTŘEH: O životě
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >SVĚT: Turecko a Giscard d'Estaing.
 >DISTRIBUCE: O co jde?
 >POLITIKA: Může uspět Kasl?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jeďte do Zličína, uvidíte něco krásného
 >PSÍ PŘÍHODY: Tajemství čínského hrnce
 >GLOSA: Byly volby, jako vždy
 >FEJETON: Chalupaření jako fenomén zatracovaný i milovaný.
 >Má stát podporovat širokopásmový Internet?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
16.11. NÁŠ RYBNÍK: Jsou jiní a neobyčejní...:-(
JITA Splítková

Mladí a neklidní? Dříve, v dávných... dávných dobách měli mladí muži tolik možností adrenalinových sportů (aniž by tento fakt tušili). Taková rytířská klání, bitvy, možnost stát se lapkou nebo hezky si nevolničit ani život na galéře nebyl k zahození... Dnešní zjemnělá doba mužným hrdinům nepřeje, a tak si potomci válečníků, chudáci malí, musejí hledat, jak vypustit adrenalin sami. A že jim to v mozcích pálí, i my Češi můžeme být na své mladé muže hrdí a obdivně sledovat jejich počínání! Vynalezli novou supr fakt supr zábavu. To se vezme patřičně dlouhé ocelové lano a vyrazí se do polí ke stožáru vysokého napětí... chce to cvik , ale stojí to za to. Naši mladí reci pak s úžasem v očích a radostí v srdci pozorují krásný přírodní úkaz - Eliášův oheň, jak jsou zvídaví, ti naši šikulkové (maminy utírají slzy dojetí). Svět je ovšem zlý a závistivý. Oni ani netuší, že ostatní, obyčejní smrtelníci nechápou jejich počínání a dokonce označují jejich mladistvou touhu po poznání a dobrodružství trestným činem.
Z ČTK a tisku: Podle policie mladí teroristé svou činnost označují za adrenalinový sport. I na internetových stránkách tvrdí, že není nic krásnějšího než výbuch a jiskřící koule na vrcholu zkratovaného sloupu vysokého napětí. "Věděli však přesně, co mohou způsobit. Ohrozili nejen sebe, ale i životy nevinných lidí. Během letošního roku dokonce odpojili proud v jedné z ostravských nemocnic. Lidé leželi na operačních stolech a jednotkách intenzívní péče," řekl šéf severomoravských kriminalistů Karel Trčka.
Podle policie působí skupiny extremistů na celém území České republiky, jsou dobře organizované a vzájemně propojené. Tu severomoravskou, která se jmenovala CHC - Czech Hackers Comunity a spadala pod organizaci JR - 11 Security Alliance, řídil vysokoškolský student z Opavska s přezdívkou Black Demon. "Vůdcové jsou nadprůměrně inteligentní, v minulosti se většinou zabývali nezákonným pronikáním do počítačových sítí. Ten náš už ve třetí třídě základní školy uměl programovat a nyní má živnostenský list na výrobu a prodej počítačových programů," uvedl policista.
Několikahodinovými výpadky elektrického proudu chtěla jednání NATO v Praze zkomplikovat skupina mladých extremistů, kteří se zabývají zkratováním sloupů vysokého napětí. Takzvaní darkeři měli podle policie situaci dobře zmapovanou. "Ohroženo mohlo být i Kongresové centrum či metro," řekl kriminalista, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Další z řad neohrožených bojovníků ukázala TV NOVA - jsou to snad ještě větší borci než zatmívači a tady v rámci emancipace už najdeme i novodobé Xeny a krvavé válečnice. Jedná se o psí zápasy, které podle policie neexistují. Když Nova odvysílala záběry z konaného zápasu někde od Brna a ještě k tomu ukázala časopis těchto drsňáků - z cizího krev neteče -, tak policie nevycházela, ústy svých mluvků, z údivu. Jsme tak malá zem, že se mi zdá až neskutečné, že policie nic neví a nikdo nic neví. Ovšem, pokud je to pravdivý fakt, tak se mi zdvihají vlasy hrůzou, při své informovanosti -jak chtějí zabezpečit Prahu při summitu NATO, o možnosti teroristických útoků (jak jsem psala v článcích tento týden) uvažuje i sám generální tajemník NATO Robertson...
Teď ke všemu další adrenalinový primitiv, ale na neštěstí ke všemu vysoce postavený - a to Lukašenko, vyhrožuje, že když nedostane naše vízum, tak nám sem pustí všechny zločince a teroristy, které by jinak Bělorusko zadrželo :-( to je politická rétorika. Že Lukašenko skutečně vízum nedostane, je už jisté a vzhledem k jeho chování k oponentům, to bylo nutné udělat.(Podle mých dobrých informací v Bělorusku skutečně mizí lidi.)
Lukašenko nedostal podle Svobody vízum zejména proto, že v Bělorusku neexistuje ochrana základních lidských práv a svobod. "Toto je princip, který je potřeba naprosto jednoznačně a pevně zachovávat. Není možné demonstrovat nějaký odpor pouze tím, že odejme ze sálu, když ten či onen politik mluví," řekl ministr. Druhým důvodem je, že sám Lukašenko, když projevil zájem jet na summit do Prahy, požadoval speciální zacházení a speciální ochranu, což bylo nad rámec možností ČR. "Třetím důvodem je, že tato návštěva by byla prezidentem Lukašenkem podle našeho názoru jednoznačně využita k legitimizaci svého postavení v Bělorusku," konstatoval Svoboda.

To zas jednou byl týden :-(.

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: