Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 18.11.2002
Svátek má Romana
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Vzpomínka na jedno výročí
 >FEJETON: O reformním bludu
 >DIVADLO: Hollywoodská hvězda na Vinohradech
 >VÝSTAVA: Bylo, nebylo…
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem obšťastnil tři Číňanky
 >PSÍ PŘÍHODY: Příliš vzdálený kocour
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >POLITIKA: Bída komunální politiky
 >OHLAS: Trocký putuje do vyhnanství,aneb jak se trpělo za Cara
 >ASTRONOMIE: Přivstaňte si, budou padat hvězdy
 >FILM: -Smradi - co ve mně rozezněl
 >GLOSA: Další přední politik ČSSD je pro spolupráci s KSČM.
 >NÁZOR: Přijdeme znovu o své občanské svobody ?
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Počátky národního hnutí v Evropě
 >ZDRAVÍ: Mochyně peruánská

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
18.11. Čeká nás horký týden
(eff)

První demonstraci anarchistů máme za sebou - byla poklidná, demonstranti šli v neděli od Albertova přes Národní třídu na Jungmannovo náměstí. Minuli se s oficiálním kladení věnců na místě, kde 17. listopadu 1989 zbušili policisté studenty v dobré víře, že komunistický režim chrání a přitom mu kopali hrob. No a následovníci tehdejších studentů by chtěli cosi takového jako bylo u nás před 17. listopadem 1989 vytvořit.

Samozřejmě že by proti takovému osočení protestovali. Jenže mladí komunisté v třicátých i čtyřicátých létech by taky protestovali, kdyby jim někdo předestřel perspektivu koncentráků, zavřených hranic, cenzury, buzerace a obecného útlaku. I oni chtěli "lepší demokracii", i oni chtěli napravovat pořádky, trestat zlotřilce, kompenzovat ublížené.
Je to nekonečný proces, kruh, nikdy to nebude jiné.
Popřál bych nám všem pro příští týden zachování chladné hlavy. Demonstrace budou, a bylo by to smutné a špatné, kdyby nebyly. Co by to bylo za uhnípanou a uprděnou mládež, kdyby nevytáhla do ulic? Policajti budou všude, kam oko dohlédne. Co by to bylo za vládu, kdyby nepostavila policajty? A občané budou mít vztek, protože nesnesitelný život v Praze bude ještě horší.

Myslím si, že po summitu bude příležitost, aby se občané ozvali proti tomu, jak magistrát tak zvaně řešení dopravní situaci hlavního města. Dejme tomu, že po povodni a před summitem jsou určitá opatření nutná. Ale pokud by měla tato nechutná a ponižující buzerace trvat dál, až panstvo odtáhne, půl roku po povodni, pak se myslím, že i my věkově zralí bychom si měli vzít příklad z mládeže a vytáhnout do ulic. Tak zvaná "dopravní omezení" jsou čistou buzerací ze strany magistrátu a státu: ti kdo o nich rozhodují mají sami výjimky a majáčky a neřídí se jimi. Stát nemá na plynulé dopravě zájem, protože výše zdanění benzínu mu přivádí do kapsy stamilióny, a čím víc se mrhá benzínem, tím líp pro státní kasu.
Dejme těm padouchům ještě týden.

Doporučení pro pořadatele summitu:
Prezident Václav Havel osobně rozsvítil na dálku (mobilem) neonové růžové srdce nad Pražským hradem. Návštěvníkům Prahy, kteří se chystají na summit NATO, ať už to jsou hlavy států, doprovod, novináři či další činovníci, by se mělo dáti varování, že středisko prodejné lásky, nevěstinec neboli hampýz neboli bordel není tam, kde září do noci růžové srdce, nýbrž v Perlové ulici nebo v Holešovické tržnici. Jinak by mohlo dojít k fatálním omylům, kdyby se neonem pomýlení a nalákaní náruživci domáhali vstupu přes Matyášovu bránu a kordony vojáků a bodyguardů. Pomohl by nějaký vkusný letáček, brožurka nebo mapa se šipkami, poukazující na skutečné hampýzy.

Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: