Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 26.11.2002
Svátek má Artur
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kategoricky budeme přistupovat k tomu, co je třeba POTRESTAT!
 >POLITIKA: Nový předseda ODS ovlivní celou pravici
 >HUDBA A ZVUK: Světově uspět - no dobrá, ale udržet se…
 >POOHLÉDNUTÍ: Náš běh přes jazykové překážky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Servis v přátelském duchu
 >PSÍ PŘÍHODY: Noční procházka v mlhách
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ARCHITEKTURA: Tip na Vánoce
 >NEUVĚŘITELNÉ: Dědička poezie
 >EKONOMIKA: Riziková averze investorů klesá
 >NÁZOR: Ještě k summitu a policii
 >ZAMYŠLENÍ: Mazaní Čechové
 >NÁZOR: Proč členové Parlamentu ČR nevěří, že je u nás svoboda a demokracie?
 >ZDRAVÍ: Vztah mezi délkou kojení a inteligencí v dospělosti
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Spojené státy americké - přistěhovalectví (mapa)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
26.11. NÁZOR: Ještě k summitu a policii
Pavel Dohnal

Je to zajímavá věc, ale senzace se nekonala. Nepřišlo jich do Prahy tolik, takových těch divně agresivních. A přesto asi nebudou tak úplně divní. Každý z nás nějakého známého s obdobnými myšlenkami od nich zná a přiznejme si, že to bývá dost často sympatický člověk, který prosazuje svoje názory, z nichž každý z nás alespoň některý tento názor hluboce positivně vnímá a tak s ním i hluboce souhlasí. Ale víme, že některé názory jsou skutečně extrémní, že snad v kontextu jiných, v této problematice propojených skutečnostech lze říci, že je na tom kus pravdy, ale rozhodně se jedná o názor vyhraněný, a tak nějak logicky asi musí být prosazován vyhraněným=extrémním způsobem. Přesto, vědomi si souvislostí si přiznáme, že je to názor, s nímž sice třeba i nesouhlasíme, přesto se domníváme, že může a asi by i měl tento názor legitimně existovat vedle nás, pokud tento názor není přímo v nás, neboť život je pestrý, kolikrát složitě komplikovaný a my jej chceme vnímat ve všech jeho pohledech i skutečnostech.
Je pravda, že ten známý od nich je člověk, který se s každým, kterého potká, nepere, a tak víme, že ti co házejí těmi dlažebními kostkami, nejsou ti naši známí, ale ti také od nich, ale ty už skoro nikdo z nás neznáme.
Vlastně tam byli letos na summitu v Praze jenom ti naši známí, s jejichž názory sice kolikrát i nesouhlasíme, ale chápeme, že tady mají být, i kdyby jen vedle nás, vždyť jeho nositeli jsou, jak jsem se již zmínil, sympatičtí lidé, tak nechť si své názory mají a ať si je i presentují, vždyť s některými z těchto názorů souhlasíme, to jsem vlastně také již řekl.
Na summitu ale letos nebyli ti známí našich známých, ti s těmi dlažebními kostkami. Někomu se muselo povést odfiltrovat většinu těch známých našich známých, těch, jimž bývá často lhostejno, zda se dát k extrémní levici či pravici, chtějí být ale tam, kde jsou extrémní názory, tam se totiž lidé často poperou nejen slovem. A ať je to teď politicky nevhodné či vhodné, byla to Policie. A tak tedy Policie, díky za ten velký krok, který jsi učinila z Národní třídy na Nuselský most.
A jak je tedy v souvislosti s Policií z Národní třídy pikantní, že vlastně jediným závažnějším konfliktem byl konflikt našich známých s komunisty. Vyřešil se rychle, asi i policie zasáhla včas. Mezi komunisty mohou být i sympatičtí lidé, ale kdo měl možnost zažít realizaci jejich názorů na sobě, těm názorům už zkrátka nemůže věřit.
A tak tedy díky nejen Policie, ale i vy naši známí.
Děkujeme, neodcházejte!
Další články tohoto autora:
Pavel Dohnal

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: