Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 28.11.2002
Svátek má René
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Mohamedánský feminismus
 >ZAMYŠLENÍ: Gesto.
 >VOLBY: Jakpak to asi je?
 >FEJETON: Kadibudková reminiscence.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Zpráva o ukončení činnosti BSP č. 1007
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Co všechno je třeba zkontrolovat před odchodem
 >PSÍ PŘÍHODY: Žádný takový
 >MÉDIA: FITES pěkně po bolševicku
 >REGION: Ostravská ODS příjemně překvapila
 >NÁZOR: Jaká budeš Evropská Unie?
 >HUDEBNÍ RECENZE: Je to jasné?
 >ŽIVOT: Tramvajofobie
 >IPV: Prohlášení k odvolání gen. ředitele Českého Telecomu
 >CHTIP: Jak ve vězení, jak v práci
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Latinská Amerika - ekonomika (mapa, grafy)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
28.11. REGION: Ostravská ODS příjemně překvapila
kolektiv autorů

Viděli a slyšeli jsme to všichni. KSČM, která patří na smetiště dějin, získala v listopadových komunálních volbách a v následných koaličních jednáních na radnicích další pevné pozice - v Karviné máme komunistického starostu, na mnoha radnicích, např. v Bohumíně, se komunistům podařilo uzavřít koalice s nejrůznějšími stranami, především s ČSSD, která svým levicovým partnerům ukazuje svou stále přívětivější tvář (naneštěstí tu horní).
Nutno v této souvislosti pochválit ostravskou ODS za její pravicový postoj. Neznáme sice okolnosti jejích neúspěšných povolebních jednání s ČSSD, ale zachovala se statečně. Přestože v uplynulých deseti letech na velké ostravské radnici vládla, nyní raději odešla do opozice, než aby spolupracovala s KSČM při vedení města. Neobstojí tvrzení socialistů (potažmo ani lidovců - a to nejen v Ostravě, ale jejich politických špiček), že v komunální politice jde o něco jiného a že tam mohou být poctiví a pracovití komunisté. "Není úkolem sociálních demokratů tahat komunisty z ghetta, ale komunikace s nimi může mít význam pro všechny", prohlašuje předseda sněmovny Zaorálek. Má pravdu - už nám jednou vládli a není v této zemi vskutku jediný, jehož by se to nebylo dotklo.
Je-li postoj ODS pro pravicového voliče příjemným překvapením, pak postoj KDU-ČSL je naopak velkým zklamáním. Strana, která na předvolebních letácích v Ostravě neváhala napsat, že je jedinou stranou, hlásící se celých 13 let od roku 1989 ke křesťanským hodnotám (!), se udržela nejen v městské radě, ale prosadila i "repete" náměstka Pražáka - který je zastupitelem již 12 let, z toho povětšinou coby náměstek primátora a v posledních měsících mu novináři šlapou na paty s možným podílem při tunelování fondu Kredital. Inu, soudruzi u něj zřejmě ocenili ony křesťanské hodnoty. V této souvislosti sílí obavy, že všechno to přivolávání KSČM zpět (a např. i větší prostor pro komunistické lídry ve sdělovacích prostředcích) má jediný cíl - jde o tréning (rozuměj: cílené masírování) občanů na to, že za čtyři roky usedne na trůn již vláda opravdu "sociálně spravedlivá", ryze levicová, Špidlovsko - Grebeníčkovská.

Petr Kudela, David Floryk (předseda Městského sdružení Konzervativní strany Ostrava, www.skos.cz)

Psáno pro Konzervativní listí - dvouměsíčník Konzervativního klubu v Ostravě.
Napište si o nové číslo, které právě vyšlo!
konzerva1@post.cz
Další články tohoto autora:
kolektiv autorů

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: