Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 29.11.2002
Svátek má Zina
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >MÉDIA: Balvín padl, ať žije Balvín?
 >SVĚT: SUV znamená Sport Utility Vehicle
 >INTERNET: Zástupci uživatelů versus Český Telecom aneb Jak se rodí paušál
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dobré recepty na zlepšení věcí obecných
 >PSÍ PŘÍHODY: Adrenalinový sport
 >POLITIKA: Povolební situace v Táboře - podivná hra s nejistým koncem
 >NÁZOR: Má výkonná rada ODS morální právo požadovat zrušení komunálních koalic s KSČM?
 >POSTŘEH: O jmění
 >HUDBA: Cobain je mrtvý, ať žije Grohl
 >PENÍZE: Konta pro náctileté nebo jejich rodiče?
 >CHTIP: Bylo pět kanibalů
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Rozpad osmánské říše (mapa)
 >ZDRAVÍ: Stravovací zvyklosti
 >Tma na konci tunelu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
29.11. Ze zahraničního záhumenku na domácí dvorek
(nov)

Po 46 dnech od teroristického útoku na indonéském ostrově Bali udeřila včera Al Kajda znovu. Dvojitý úder postihl keňské hlavní město Mombasa, jež leží na malém ostrůvku před vlastním pobřežím. Nákladní auto prorazilo zátarasy před hotelem "Paradise", v němž přebývají izraelští turisté, jeho sebevražedná posádka vhodila do vestibulu dva ruční granáty a pak odpálila nálož na korbě. V troskách hotelu zahynulo 13 obětí, dalších asi 70 lidí je raněných. Současně na dopravní letadlo izraelské charterové společnosti, jež odstartovalo z místního letiště, byly odpáleny dvě rakety. Obě minuly a stroj bezpečně doletěl do Tel Avivu.
Podle novinářské zásady, že psát o kočce má cenu jedině tehdy, když ji přejede auto, plní zpráva o tomto útoku dnešní titulní stránky novin na celém světě. A je obnošenou vestou, že právě o toto teroristům jde. Dobře vědí, že jakkoli masivně vedený teroristický útok (kromě použití ZHN) nemůže otřást ani ekonomickou, ani vojenskou silou Západu. Ale stejně tak dobře vědí, že s přispěním domácích masmédií jejich útoky šíří v západní společnosti děs a rozkládají její morálku.
Nevěřím, že by nějaký apel mohl přimět západní novináře, aby teroristické útoky přestali komentovat a redaktoři je začali řadit někam mezi dopravní nehody, kam de facto patří, neboť ročně je v západních zemích více obětí v důsledku automobilových nehod než teroristických akcí. Na nehody jsme si zvykli a lidská psychika je tak zařízena, že si zvykne i na ty teroristické útoky - uvědomme si, jak vlastně lhostejně je už vnímáme. A to bude konec islámských teroristů - čím častěji budou útočit, tím více se budou zprávy o jejich akcích posouvat na zadní stránky novin a tím méně strachu vyvolají. I toto svědčí o primitivní mysli původců.

Jak se tušilo dopředu, byl včera zvolen pražským primátorem Pavel Bém, jenž vzápětí oficiálně odvolal svoji kandidaturu na funkci předsedy ODS. Přichází z poněkud jiné smečky, než z které jsou staří vlčáci ODS na "velké" radnici, ale jenom čas ukáže, kdo se komu přizpůsobí, zda radnice jemu nebo on jí.

Včera také vyšlo najevo, co bylo poslední kapkou, jíž pohár páně Balvínova ředitelování v ČT přetekl. Televizní rada se totiž domákla, že Balvín bez jejího vědomí přivěsil k manažerským smlouvám svých sedmi nejbližších spolupracovníků "zlaté padáky" ve výši 12 měsíčních platů, suma sumárum milionek korun pro jednoho každého kamaráda dobrého. Proto mu zůstaly věrné jenom dvě radní dámy - Helena Fibingerová a Lucie Weissová, což na udržení nestačilo. Jak je vidět, exředitel Jiří Balvín a jeho "zlatí" chlapci nejsou žádná "ořezávátka".

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: