Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 29.11.2002
Svátek má Zina
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >MÉDIA: Balvín padl, ať žije Balvín?
 >SVĚT: SUV znamená Sport Utility Vehicle
 >INTERNET: Zástupci uživatelů versus Český Telecom aneb Jak se rodí paušál
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dobré recepty na zlepšení věcí obecných
 >PSÍ PŘÍHODY: Adrenalinový sport
 >POLITIKA: Povolební situace v Táboře - podivná hra s nejistým koncem
 >NÁZOR: Má výkonná rada ODS morální právo požadovat zrušení komunálních koalic s KSČM?
 >POSTŘEH: O jmění
 >HUDBA: Cobain je mrtvý, ať žije Grohl
 >PENÍZE: Konta pro náctileté nebo jejich rodiče?
 >CHTIP: Bylo pět kanibalů
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Rozpad osmánské říše (mapa)
 >ZDRAVÍ: Stravovací zvyklosti
 >Tma na konci tunelu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
29.11. NÁZOR: Má výkonná rada ODS morální právo požadovat zrušení komunálních koalic s KSČM?
Václav John

Po letošních komunálních volbách přibylo radnic, především v menších obcích, kde se vytvořily koalice s účastí KSČM.S výjimkou vedení ČSSD, které se od tohoto počínání distancuje jen mírně a nevěrohodně, jsou všechny ostatní strany v podstatě proti.Ale úplně všechny to zdůvodňují tím, že komunista na komunální úrovni je jiný komunista, než komunista na centrální úrovni.

Neustálá mediální kritika této skutečnosti, spolu s nutnou potřebou ukázat více pravicovou tvář, přiměla vedení ODS k ráznému a správnému odsouzení koalic místních ODS s KSČM.A to včetně náznaku případných postihů.To vše je zatím dobré a příznivé.

Ovšem ale, následuje obvyklé ale.Většina místních sdružení ODS prakticky zatím řekla, že nehodlá tyto koalice zrušit a použila výmluvu, my nemáme s komunisty uzavřenou koaliční smlouvu. Dohodli jsme se s nimi, sedíme spolu v radě, ale nespolupracujeme.

Nepřipomíná vám to něco? Ano, to se jako bumerang vrací členům ústředí ODS jejich spolupráce, nespolupráce a opozice, neopozice s a proti ČSSD v minulých čtyřech létech. Zatím to nikdo z komunálních politiků otevřeně neřekl, ale je to jen otázka času. Takže, dokud budou velcí v ODS tvrdit, že minulá spolupráce s ČSSD byla opozicí a jediným řešením, mohou i ti malí tvrdit, že stejný typ spolupráce s KSČM je také opozicí a jediným řešením.To vše samozřejmě pokud neplatí známé latinské přísloví.

Navíc si musí ODS dát velký pozor na způsob jak a s kým, chce protlačovat pana Klause na Hrad.Zajímavě sestavené trio, úředně posvěcené toto provést, dalo podle tisku na vědomí, že bude jednat se v š e m i poslanci a senátory.Pan ministr vnitra, v televizní debatě, také něco naznačil otázkou, zda jednala ODS s KSČM o podpoře při prezidentských volbách, ale bylo to spolubesedníkem z ODS popřeno.

Prostě je třeba si vždy zamést před vlastním prahem a přiznat svoji chybu, než ji i když velmi oprávněně, vytýkám druhému.


Další články tohoto autora:
Václav John

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: