Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 5.12.2002
Svátek má Jitka
  Výběr z vydání
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Zdravotní pojištění
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Pane JB, co vy víte...
 >POLITIKA: Hrad jako záchrana klientelského systému
 >ŠKOLSTVÍ: Patří trh do vzdělání?
 >PSÍ PŘÍHODY: Včera neviditelný, dnes viditelný protivník
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Praní svetru? Velká věda.
 >EKONOMIKA: SCP - hrobník kapitálového trhu
 >ŽIVOT: Bezdomovcem snadno a rychle
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >FEJETON: Otužilci v postelích
 >ŽIVOT: Chci obyčejný mobil
 >TÉMA: Benešovy dekrety – co s nimi dnes?
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Rusko - nevolnictví (mapa)
 >Čína -Tři soutěsky a milion problémů
 >CHTIP ČILI MOUDRO: Homosexualita a křesťanka

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
5.12. ŽIVOT: Bezdomovcem snadno a rychle
Dagmar Hájková

Dovolte abych Vás seznámila se svým příběhem, snad ho zveřejníte na Vašich stránkách a bude varováním pro další, aby nenaletěli podvodníkům.

Potkáváme je denně. V ranním spěchu si většina z nás ani nevšimne mužů a žen postávajících za každého počasí na zastávkách MHD s nadějí, že v ranní špičce budou mít šanci prodat víc kusů časopisu Nový Prostor. A přitom stačí tak málo. Nevěříte?

S přítelem nám začala být malá pronajatá garsonka v Praze a proto jsme s radostí uvítali možnost pronajmout si větší byt. Za cenu delšího dojíždění byl dokonce levnější než garsonka a tak jsme neváhali a po předložení všech potřebných dokladů složili jistinu, podepsali smlouvu a převzali klíče.

Idylka netrvala dlouho. Zhruba po čtrnácti dnech se ochladilo a byl pomalu čas zatopit. Po několika upozorněních, že je v bytě zima přišel pan domácí s tím, že praskl kotel a potřebuje peníze na opravu. Máme tedy zaplatit nájem na další měsíc dopředu, dohodl se tak se všemi nájemníky, všichni souhlasí. Když se nezačalo topit ani za další a ani za další týden, sešli jsme se s ostatními nájemníky a vzájemně shrnuli vše, co komu pan domácí nasliboval.. A idyla skončila úplně.

Pan domácí se přestal objevovat v domě, telefony nezvedal, zima byla čím dál větší a do toho všeho přišli z příslušných energetických závodů, že nejsou uhrazeny zálohy na el. energii. Ty od nás samozřejmě pan domácí pravidelně vybíral společně s nájmem. Pak se situace začala komplikovat ještě více. Objevil se podle slov našeho domácího původní, podle dokladů současný majitel objektu s tím, že byty obýváme neoprávněně a máme se okamžitě vystěhovat, protože dům prodal. A začalo jít do tuhého. V domě se střídají údajní majitelé, byty jsou s blížící se zimou stále více neobyvatelné, Policie nám potvrdila, že ten, kdo předloží doklad o tom, že je majitelem nás může násilně vystěhovat, peníze můžeme vymáhat soudně.

A jak to vypadá teď? Podali jsme na Policii ČR trestní oznámení, peníze na vánoční dárky utratili za jiný byt a rozjímáme nad tím, jak se lze bezdomovcem stát snadno a rychle."
Další články tohoto autora:
Dagmar Hájková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: