Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 6.12.2002
Svátek má Mikuláš
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: O volbě presidenta začátkem prosince
 >GLOSA: Komunisté, vysoký věk a vězení
 >SPOLEČNOST: Krátce po NATO
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Blamáž u kasy
 >PSÍ PŘÍHODY: To není legrace, Barte
 >NA PALETĚ: Mýtický svalovec
 >SOUDNICTVÍ: Vrtkavá spravedlnost
 >ÚVAHA: Ó, jak jsem rád, že žijeme v právním státě.
 >TÉMA: Důchody a pokrytectví politiků.
 >ŽIVOT: Vdavky naší dcerunky
 >MUZIKA: Hulím! Tančím!
 >PENÍZE: Vánoce rychle a na dluh?
 >ZDRAVÍ: Sex = tabu v ordinaci lékaře
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Rusko - nevolnictví (mapa)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
6.12. ÚVAHA: Ó, jak jsem rád, že žijeme v právním státě.
Václav Bíbr

Jako už mnohokrát, opět nás naše soudnictví ohromilo neotřelým pohledem na věci , o kterých jsme si ve své tuposti mysleli, že jsou každému jasné. Po monumentálním výroku, že nelze nikoho trestat za podporu fašismu, protože nic takového u nás neexistuje, přichází další objev.

Podle verdiktu soudu v případě čtyřleté L Štěpanovské není umučení dítěte vražda. Jen ublížení na zdraví. Vždyť nelze dokázat úmysl holčičku zabít. Je to její vina, že dost nevydržela a nezodpovědně si umřela. A když už se naprosto nepochopitelně přece jen dostane taková věc před soud, lze se proti takovému zlovolnému obvinění s úspěchem do nekonečna odvolávat, takže korunní svědci buď sejdou věkem, nebo se jejich svědectví stane nevěrohodné. Vždyť co si můžou po takové době pamatovat. Takže pánové (i dámy) toužící po likvidaci svých bližních , zde je návod:

Žádné vyhazování peněz za nájemné vrahy, žádné jedy ani kulky ze zálohy.

Prostě je mučte, topte, palte, ale tak, aby vydrželi dlouho. Pak je jasné, že jste jim neusilovali o život, jinak byste je zabili rovnou. A když už vás za to někdo obviní (což není příliš pravděpodobné, holčičku už dávno před tím smažili na plotně a všechno bylo OK, snad jen trochu smradu v kuchyni), netrapte se, do konce života se lze odvolávat A jestli vás někdy vůbec odsoudí , bude to nejspíš in memoriam a tak vás to nebude až tak pálit.

Všichni ti esesáci, velitelé koncentračních táborů, experimentátoři na lidech. Přijměte hlubokou omluvu, vždyť vy jste jen svým obětem trochu kazili zdraví a občas to někdo nevydržel. Vlastně to bylo pro jejich dobro. Ti co nevydrželi by stejně dřív nebo později zemřeli a kdoví, jak dlouho by se trápili. Dobrý obhájce by o tom soud jistě dokázal přesvědčit. Bylo na vás spácháno těžké bezpráví.

Na druhou stranu je ale třeba v jiných případech ocenit bdělost a nesmlouvavost našich vykonavatelů práva. Podaří-li se napadenému dostatečně úspěšně ubránit útoku, nebo nedej bože si takové individuum troufne pomoci jinému napadeném, když se ho to vlastně ani netýká, tam je třeba uplatnit právo a nemilosrdně prověřit, jestli klacek, kterým byl lupič vzat přes hlavu nebyl zbytečně moc těžký nebo dlouhý.

Takže podtrženo sečteno, ono se to vyrovná, právu je učiněno zadost. Jen zdravý selský rozum je z toho trochu vedle. Ale co s ním, ten dnes stejně nikdo nepoužívá .

Ó, jak jsem rád, že žijeme v právním státě.


Další články tohoto autora:
Václav Bíbr

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: