Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 9.12.2002
Svátek má Vratislav
  Výběr z vydání
 >KULTURA: Ve vleku sexu
 >OHLAS: Benešovy dekrety
 >MÉDIA: Televizák a cifršpión aneb Fraška v ČT pokračuje
 >POLITIKA: ODS vstříc novému osudu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motokáry v Radotíně
 >PSÍ PŘÍHODY: Fatální selhání neboli přečuch
 >MÉDIA: Jak o ČR referují Němci? Jak chtějí oni.
 >NÁZOR: Sit Verbi EU
 >Dočkáme se ADSL na jaře roku 2003?
 >ROZMÍTÁNÍ: Prezidentský problém vyřešen!
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Krymská válka (mapa)
 >POSTŘEH: Modernizování pohádek
 >SAKRYŠ: Může být žurnalistika humanistická?
 >PENÍZE: Liška na tapetě
 >ZDRAVÍ: Schizofrenie

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
9.12. Volba dobrá tak na dvě věci
(eff)

Jistě jste dost důvtipní, abyste netrvali na vyjádření, na jaké dvě věci, sprostá slova jsme na Psu používali v dřevních (zlatých) dobách, kdy moralisti a suchoprdi ještě nic o internetu nevěděli. Takže tyhle doby jsou za námi a musím tedy napsat, že poté, co v sobotu sociální demokracie nastrčila na post kandidáta funkce hlavy státu zboží typu NO NAME, jsou tyto nadcházející volby přinejmenším v prvním kole na dvě věci, totiž na nic a pro zasmání.

Vše probíhá demokraticky, neboť se diskutuje a demokracie, jak známo, je především diskuse. Vše je z hlediska zákona a řádu v pořádku, zatím se nezdá, že by došlo k přešlapu. Přitom občan vidí, že celý ten proces vede k nezvolení prezidenta, místo aby vedl k jeho zvolení. Toto je demokracie?, má právo se občan ptát. Nikoli, toto je pseudodemokracie, protože tu chybí princip skutečného, fungujícího řádu, založeného na zřetelné a kdykoli doložitelné odpovědnosti konkrétních osob, jež tu jsou placeny k tomu, aby prezidenta zvolily. Takže přece jen k něčemu dosavadní proces vede - k dalšímu znechucení občana, k prohloubení nedůvěry ve volené zástupce a v ústavní instituce.

A k tomu zasmání.
Lidovci budou podporovat svého Petra Pitharta, budiž. V pikantní situaci se ale ocitnou unionisté. Budou tedy také podporovat Petra Pitharta? Nebo nedejbože Václava Klause? Že by toho pána, jak on se vlastně jmenuje? Nebo doktora Kříženeckého, navrhovaného komunisty? Na tuto otázku lze odpovědět naštěstí jednoznačně: žádná starost, však oni se k někomu přidají.
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: