Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 12.12.2002
Svátek má Simona
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Ad vocem: H. Mann
 >POLITIKA: Proč by nemohla být prezidentem žena?
 >INFO: Informace Media Observatory ČR - podání k Evropské komisi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Divnej svět
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zmrzlý mesík na prskoletu
 >PSÍ PŘÍHODY: Chudák jeden ošizená
 >MÝTY: Podivné zbraně starověku a středověký dlouhý luk
 >ZAMYŠLENÍ: Hrr na ně!
 >EKOLOGIE: Ochrana přírody jako politické vyjednávání (2.)
 >NÁZOR: Pithart bude dobrým prezidentem
 >PENÍZE: Alergie na euro
 >POSTŘEH: O fíglech
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Indie 1872 - 1931 (mapa)
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >VÁNOCE: Soudružky a soudruzi, soudružčata!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
12.12. INFO: Informace Media Observatory ČR - podání k Evropské komisi
Irena Válová

Ve snaze zamezit dalším spekulacím a dohadům o podání Media Observatory ČR k Evropské komisi zveřejňuje Media Observatory následující fakta:

Dne 5. prosince 2002 podala Media Observatory ČR v souladu s právem Evropské unie oznámení Evropské komisi o možném porušení Smlouvy o založení Evropského hospodářského společenství ve znění Smlouvy o Evropské unii a o možném porušení Evropské dohody o přidružení České republiky k Evropskému společenství.

Na návrh Media Observatory ČR a zcela v souladu s doporučeními EU o sdíleném oznámení připojila se k oznámení Media Observatory společnost Mediaprint a Kapa Pressegrosso spol. s.r.o.. Na žádost Ireny Válové, která vede Media Observatory ČR, reprezentuje podání před Evropskou komisí advokátní kancelář AK Pejchal a spol. z Prahy respektive JUDr. Aleš Pejchal osobně.

Předmětem oznámení je jednání pěti vydavatelských firem. "Jejich spojení v rámci vertikální integrace vydávání tisku na straně jedné a distribuce tisku na straně druhé umožňuje zúčastněným stranám diktovat ceny distribuce a zejména konečnou cenu pro příjemce, dále skladbu distribuovaných periodik a tím i zpětně obsah vydávaných a distribuovaných periodik. Tento stav vytváří monopol distribuce tisku na území České republiky a kartel v oblasti vydávání denního tisku a časopisů, jehož důsledkem je zánik volné soutěže na relevantním trhu," uvádí se mimo jiné v oznámení.

Media Observatory ČR ve všech bodech podání respektuje právo Evropské unie a Dohodu o přidružení České republiky k Evropskému společenství. O tomto řádném podání byli také dopisem Media Observatory informováni komisaři Evropské komise pan Guenter Verheugen a pan Mario Monti a předseda Evropské komise pan Romano Prodi.

Irena Válová, Media Observatory ČR
Kontakt irena.valova@worldonline.cz


Další články tohoto autora:
Irena Válová

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: