Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 17.12.2002
Svátek má Daniel
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Smrt číhá v nočním klubu.
 >TÉMA: Jak dále ve financování vysokého školství?
 >TÉMA: České dráhy akciová společnost od 1.1.2003
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jsme v Evropě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vánoce grog za grogem
 >PSÍ PŘÍHODY: Soupeř důstojný a nedůstojný
 >ARCHITEKTURA: Soutěž pro vás a jedna pozvánka
 >ZAMYŠLENÍ: Stokrát přečíst a opsat
 >EKONOMIKA: Koncem roku převažuje pesimismus
 >Spuštění ADSL naplánováno na 1.2.2003!
 >HUDBA A ZVUK: Předvánoční koncerty, recenze nových CD
 >POLITIKA: Nová stará ODS a také EU.
 >POSTŘEH: O práci
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Austrálie po roce 1820 (mapa)
 >POUČENÍ: Sexuální příručka z roku 1894

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
17.12. RODINA A PŘÁTELÉ: Vánoce grog za grogem
Ondřej Neff

Už po páté se konala tato ušlechtilá kulturně společenská dobročinná akce se sportovním nádechem, spočívajícím v popíjení grogu v malebných uličkách Starého Města (kultura a společnost), přičemž účastníci či činí dobro (dobročinnost) a kráčejí (sport). Referuji se zpožděním 24 hodin, jelikož po návratu jsem nebyl tvůrčím způsobem naladěn a kdo ví, co bych napsal.

První kolo, zastávka Staromák. Zleva Tamara, Gentleman Straka, Otík a Lenka, říznutého pána neznám jménem.
Nuže, dostavilo se více lidí než obvykle, na Můstku se sešlo tak 25 dobročinných sportovců. Pokyny pro zítřek: ukázalo se, že lidé jsou schopni zabloudit i na území tak malém, jako je Můstek, takže upřesňuji: sraz je v 17 hodin u vchodu do tržiště: je tam osvětlená brána, před ní plácek, vlevo od brány (stojíce obličejem k bráně čili k ose Václavského náměstí, čučíce skrze bránu na koně a na Muzeum) je stánek a v něm se prodává grog a jiné vymoženosti. Na plácku se shromažďují aktivisté. Vyráží se tak asi v 17.15, směr Staroměstské náměstí, kdež je druhé zastavení v improvizovaném stánku vedle Štorchova domu (ústí Celetné).

Nyní k akci samotné.
Proběhla bez závad s výjimkou jediné - jelikož je zničené metro, zavřené jsou i veřejné záchodky a to je zdroj jistých potíží a nepříjemností. Musí se chodit do hospod a to personál nerad vidí (není divu).
Ukázalo se, že není pravdou, že grog ve stáncích podávaný je lihuprostý. Nechtějte vědět, jak jsem to zjistil... nebo, já vám to řeknu: ještě druhý den, čili dnes ráno, jsem plácal nesmysly a když mi volala Lucie Výborná kvůli anketě do Frekvence 1, co bych býval byl dal do koule ve špičce Jindřišské věže jako poselství pro potomky za dvě stě let, aby měli obrázek o naší době, neřekl jsme nic ušlechtilého, jako že bych tam naštosoval sebrané spisy Václava Havla, ale řekl jsem, že bych tam dal nalíčenou past na myši, aby ty potomky, až budou celí rozechvělí v roce 2202 tu kouli rozmontovávat s nadějí, jaké že to bude poselství, ta past cvakla přes pazoury a z toho že pochopí, jaká jste to byli potměšilá padoušská pakáž. Tak silný grog prodávají ve stáncích!

Před pádem. Fotil Straka, proto je to rozmazané.
A nejen to: Ivan Gentleman Straka mě přemluvil, abych bruslil! Za stavovským divadlem je na Ovocném trhu otevřené kluziště a výmluva "já nemám brusle" zde neplatí: za dvacku vám zde brusle půjčej. Neplatila ani výmluva, že za posledních 50 let jsem na bruslích nestál ani jednou. "Teď si to vynahradíš," děl Straka. Objel jsem asi 10 koleček a upadl jen jednou. Další ze série úspěchů této ušlechtilé kulturně společenské dobročinné akce se sportovním nádechem.
Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: