Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 18.12.2002
Svátek má Miroslav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Brandýské fórum připravuje puč ve Straně Zelených
 >DOKUMENT: Tmavozelená výzva
 >MROŽOVINY: Sbohem, pane profesore
 >POLITIKA: Mediální faul na kongresu ODS
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nerváky s mobilem
 >PSÍ PŘÍHODY: Čtyři nohy nestačí
 >FOTOMOMENTKA: O ošklivých ženských a jejich sítích
 >EKONOMIKA: Růst českých dluhopisů se zastavil
 >OTÁZKA: Panové Klausi a Rychetský, víte co je efektivní zúročení?
 >APOLLO 17: Před 30 lety stanul člověk na Měsíci naposledy
 >ZAMYŠLENÍ: Kak v amerikánskom fílme
 >VÝTVARNÉ UMĚNÍ: Když nadělují umělci
 >Dobro se zlem se umějí v Afghánistánu dohodnout
 >CHTIP - MOUDRO: Bajka o mravenci a kobylce
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Austrálie po roce 1820 (mapa)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.12. RODINA A PŘÁTELÉ: Nerváky s mobilem
Ondřej Neff

Zatím se mi podařilo nenechat si ukrást mobil. Nikde jsem ho neztratil (jen jednou, v hospodě, ale našel se). Ovšem hledám ho často...
Vždycky je to nervy drásající zážitek. Naposledy v neděli dopoledne. Celou sobotu jsem strávil doma - uklízel jsem, likvidoval jsem binec v okolí svého pracoviště. Nevytáhl jsem paty z domu s výjimkou tří procházek s rotvajlerem Bartem. Dopoledne v neděli jsem si uvědomil, že mě budou volat z Lidovek kvůli pondělnímu komentáři. Mobil jsem nikde v dohledu neměl. Zatelefonoval jsem z pevné sítě: ozvi se, potvoro!
Dům odpovídal tichem.
To může znamenat dvě věci: buď se vybila baterka, nebo jsem mobil nechal v autě. O pravdivosti první hypotézy jsem se přesvědčit nemohl. Do auta jsem se šel podívat - nebyl tam.
Nastávají mučivé úvahy: telefonoval jsem z něho během soboty? Mluvil jsem s paní Mariií, andělskou to bytostí, která je strážný anděl mého účetnictví a dbá na to, abych měl každý účet a každou korunu v pořádku, jelikož finanční úřady se přísně starají o takové ekonomické nemrcouchy s nulovým obratem jako jsem já, kdežto účetní vichřice nastávají někde ve výškách, kde fičí desítky a stovky miliónů, lépe pak miliardy (vy na nás ukrajinské pistolníky nepošlete, řekl jednomu mému kolegovi nemrcouchovi úředník z finančáku na dotaz, proč ho kontroluje v kalendářním roce již potřetí - a my musíme vykazovat činnost). No jo, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem s ní mluvil po pevné síti. Mluvil jsem s Frýbortem a lákal ho do vinárny - po pevné síti nebo po mobilu? A večer mě volal z města David, byl svědkem pěkné scénky v tramvaji, kdy rozlícení občané nafackovali kapsářům a vykopli je z vozu. Ten určitě volal na mobil.

Ke ale ten krám je?
Nakonec jsem si vzpomněl. Je u záložního počítače, u skeneru... a skeneroval jsem proto, že jsem na disku poztrácel povídky za poslední tři roky a teď je ze zveřejněných textů rekonstruuju přes OCR Fine Reader (skvělý soft!). Tak složitý je osud nás roztržitých strýců Podgerů.
Mobil vedle skeneru ležel. A jak se dalo čekat, nepřijatý hovor z Lidovek v něm byl.
Takže já jdu psát.
Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: