Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 2.1.2003
Svátek má Karina
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Rezignace presidenta republiky
 >NÁZOR: ODS mělo zatím jen jednoho kvalitního politika.
 >DOKUMENT: Novoroční projev
 >ROZJÍMÁNÍ: Mír s novým rokem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Silvestr a Nový rok
 >PSÍ PŘÍHODY: Novoroční paštika
 >HUDBA A ZVUK: Silvestrovské číslo - fotky a ftipy
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >NÁZOR: Československo jako globální projekt - jsme schopni jej zopakovat?
 >ZDRAVÍ: Hořec žlutý
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Afrika 1913
 >FOTOMOMENTKA: Novoroční přání
 >FEJETON: Novoroční předsevzetí
 >MROŽOVINY: Deset let vesnice Česko
 >POOHLÉDNUTÍ: Zdráhání stát se porotcem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
2.1. PSÍ PŘÍHODY: Novoroční paštika
Ondřej Neff

Letos o Silvestra to měl Bart špatné: poprvé v životě byl sám doma. Já byl ve městě s přáteli i syn a dcera šli po svých. Domů jsem se vrátil s Davidem asi v půl jedné, tedy po rachejtlích: nezdálo se, že by měl Bart nějakou újmu. V předchozích letech trávil Silvestra v kruhu rodinném a nevšímal jsem si, že by se přehnaně bál rachejtlí.

Těch se kolem nás vypaluje opravdu hodně. Náš kopec je dosti strmý ze smíchovské strany, takže domácí ohňostroj je efektní. Takže i letos jeden pán ze sousedství uspořádal svoji produkci - mluvil jsem s ním ještě dopoledne, kdy si chystal svoje fidlátka. Nutno dodat, žer ten pán vždycky po sobě uklidí, což nedělají zdaleka všichni ohňostrůjci.

Ráno jsem našel s Bartem pozůstatky po jiné produkci, nedaleko hotelu Mövenpick. Byly to krabice ze silné lepenky. Zvnitř byly trubičky - v nich bezpochyby byly ty rakety. Nacpal jsem krabice do igelitového pytlíku a odnesl do popelnice - pokládal jsem to za spravedlivé. Vždyť i já se rád dívám na rachejtle, takže to nejmenší co mohu pro zdar věci udělat je, že pomůžu aspoň trošinku při úklidu.
Všiml jsem si obrázkového návodu na krabici. Obrázky znázorňovaly varianty DOBŘE a ŠPATNĚ. Ta dobře ukazovala člověka, jak zapaluje knot s rukou pěkně nataženou, aby byl trupem a obličejem co nejdál. Druhý obrázek ukazoval člověka, který se naklání nad krabicí, takže mu ty miniaturní "kaťuše" míří do obličeje. Zdánlivě absurdní příklad, kdo by takovou pitomost udělal?
Jistě stovky, tisíc e lidí na celém světě mají v tyto hodiny vypálené oči, znetvořené obličeje, nejsou.-kli dočista mrtví.
Tak to chodí.
Zpátky k Bartovi: pes je vesel a dobré mysli. Bodejť by nebyl! Ráno, když jsem se otočil, mi sebral z kredence nedojedenou paštiku a postaral se o její přeměnu v paštiku dojedenou.
Pokud i pro psy platí, že "jak na Nový rok, tak po celý rok", potěš pánbů Barta, potěš pánbů mě!
Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: