Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 6.1.2003
Tři králové
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Korupce z principu
 >KNIŽNÍ SKANDÁL: Švýcarské -nacistické zlato-
 >OHLAS: Sbohem, pane profesore.(NP 18.12.2002)
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Podoba čistě náhodná
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Problém dopravně - jazykový
 >PSÍ PŘÍHODY: Žádný fantom, ale reálný kocour
 >HISTORIE: Když povstali -Boxeři- (část 3.)
 >ZAMYŠLENÍ: Češi podle Parkinsonových zákonů
 >ZAMYŠLENÍ: Útok
 >PENÍZE: Jako Alenka, ovšem v bance
 >FILM: James Bond dnes neumírá ani náhodou!
 >Z OBRAZOVKY: Duel kandidátů na prezidenta
 >HROZBA: Báječný nový (tajný) svět
 >EKOLOGIE: Ad: "Potíže s píárkem"
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Japonsko - války (mapa)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Film  
 
6.1. FILM: James Bond dnes neumírá ani náhodou!
Jiří Wagner

V našich kinech běží od 1. ledna nejnovější bondovka Dnes neumírej (Die another Day). 2. ledna navštívila parta nadšenců z kavárny U Rybky multikino Village Cinemas, aby se potěšila podívanou na tento báječný film.

Je to tak, James Bond představovaný již popáté výborným Piercem Brosnanem, je skutečně nesmrtelný a Bondovi milovníci by byli trpce zklamáni a rozhořčeni, kdyby se po čtyřiceti letech nedočkali dalšího, již jedenadvacátého pokračování fantastických příběhů a samozřejmě úspěchů (ať na poli válečném, tak milostném) tohoto neuvěřitelně chrabrého hrdiny.

1. ledna byl v Praze uveden do kin dvacátý příběh milovníka žen, rychlých aut a martini s vodkou (nemíchat, protřepat!). Já spolu s partou dalších nadšenců z kavárny U Rybky jsme film shlédli ve čtvrtek 2. ledna večer ve smíchovském multikině Village Cinemas. Nejnovější díl se jmenuje Die Another Day, do našich kin je uváděn pod názvem Dnes neumírej a možná překoná i návštěvnost dětských filmů o Harry Potterovi či Pánu prstenů - aspoň by si to podle mého názoru plně zasloužil.

Film začíná překrásnou honičkou na vojenských, plně vyzbrojených vznášedlech v demilitarizované zóně mezi oběma Korejemi, pokračuje střílečkou na kubánském ostrůvku (moc pěkné je třeba použití ocelové láhve s kyslíkem k vyražení masivních vrat), aby se poté hrdina Bond a hlavní zlosyn Gustave Graves (Toby Stephens) utkali v nádherném šavlovém souboji kdesi v londýnském "fitcentru". Střetnutí se zlosynem, jeho pomahačem a přitažlivou pomahačkou pak pokračuje v ledovém paláci na Islandu a k finálnímu "matchi" dojde na palubě obřího dopravního letadla, z něhož zločinec řídí zničující paprsek emitovaný z orbitální stanice. Zloduch je vybaven ocelovou paží uštědřující silné elektrické výboje, ale ani ta mu pochopitelně není nic platná a padouch končí v... ale to se konečně nechte překvapit.

Bondovi v jeho boji za mír ohrožovaný severokorejským neznabohem pomáhá i překrásná agentka NSA Jinx (Halle Berry) ovládající nejen taje milování, ale i asijské umění boje tělo na tělo, a nakonec, jak jinak, končí s Bondem v posteli, v tomto filmu dokonce obsypána diamanty.

James Bond je pro svou svět zachraňující misi opět vybaven nejmodernějšími zbraněmi, z nichž nejpotřebnějšími se ukáží náramkové hodinky emitující ultrazvukový paprsek a automobil Aston Martin, jehož obdivuhodná schopnost neviditelné kamufláže zachrání v jednom okamžiku Bonda před jistou smrtí atd., etc., u.s.w....

Film Die Another Day je nádherná podívaná a musím přiznat, že díky téměř dokonalému ozvučení sálu č. 11 ve Village Cinemas na Smíchově, podívaná na něj za těch sto padesát kaček skutečně stojí. Kdo má smůlu a nemůže nejnovější bondovku shlédnout bez dokonalého zvuku (sál 11 se jako jediný v naší zemi pyšní Lucasovou značkou kvality THX, zvukový systém je Dolby Digital), přichází o doslova nepostradatelnou část filmu.


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: