Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 9.1.2003
Svátek má Vladan
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Šíření poplašné zprávy
 >TÉMA: V zájetí mýtů, popularita měřítkem kvality.
 >OČIMA ODJINUD: O českých šancích při jedné evropské soutěži.
 >IZRAEL: Seděl na zábradlí a najednou vybuchl...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dopis z Nigerie, tentokrát z Jižní Afriky
 >PSÍ PŘÍHODY: Štěkání? Vytí? Zájem s ručením omezeným.
 >GLOSA: Kupte si imunitu.
 >NÁZOR: Chudá hospoda, bohatí hostinští.
 >Z VĚDY: Austrálie goes hi-tech.
 >OHLAS: Polemika s textem J. Kovanice Euročert a eurovodník
 >SPOLEČNOST: Je to nalevo či napravo?
 >POLITIKA: Kdo bude prezidentem?
 >ZE ŽIVOTA: Kazatel a cikáni
 >ZAMYŠLENÍ: Charita
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Japonsko - expanze

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
9.1. GLOSA: Kupte si imunitu.
Pavel Kuthan

Tunelovali jste? Okradli jste své bývalé společníky či akcionáře? Poškozujete věřitele přeléváním majetku do své jiné společnosti? Krátili jste daně? Jsou vaše aktivity vyšetřovány policií? Zaplatí vaše nemorální podnikání opět chudák daňový poplatník?
Staňte se senátorem. Udělejte ze svých obvinění politické kauzy příkladu šikany senátora. Rozsáhlá imunita našich zákonodárců přikryje vaše aktivity pod hranou zákona a pokud vás senát nevydá k trestnímu stíhání, budete požívat doživotní imunity i za činy, které jste spáchal před svým koupeným mandátem. Vytřete oči všem , kteří vás neustále osočují, vychechtáte se dosytosti vyšetřovatelům , soudcům a politikům, které jste si ještě nekoupil penězi sloužícími jako příspěvek na jejich volební kampaně či protislužbami , které jim přijdou jistě vhod díky zaměření vašeho podnikání.
Jak na to? Recept je prostý. Podíváte se na statistická data a rozjedete se do okresu s nejnižší vzdělaností v ČR. Seženete potřebný počet podpisů k nominaci. Jinde by vám totiž své hlasy nedali. Navštívíte pár vesnických sportovních klubů, koupíte jim nové dresy, přispějete sponzorským příspěvkem na jejich sportovní činnost. Důležité je také navštívit pár charitativních organizací či domovů důchodců a mediálně se při tom zviditelnit. Promluvte se starosty obecních úřadů. Naslibujte jim hory doly, jak se za jejich zájmy budete bít v senátu a jak ve svém podnikání přiblížíte i jejich problémy pod nos všem zákonodárcům. Důležité je nezapomenout při každém mediálním zviditelnění svést každou řeč o čemkoli na okres, za který kandidujete. Aby ti, co vám dají hlas, věděli, že na ně myslíte. Neustále jim to také připomínejte na předvolebních mítincích.
Pak oslovíte reklamní kanceláře a domluvíte si vylepení vašeho sympatického obličeje za protislužbu, která souvisí s vaším podnikáním. Symbolické ceny na obou stranách jsou samozřejmostí. To pro pořádek a daňový úřad. Rozhodně to sníží náklady vaší kampaně. Pak už stačí, když obcházením zákona si prodloužíte reklamní kampaň, kdy již ostatní bezmocně čekají jak zapůsobili a nesmějí podobné aktivity vyvíjet.
Ještě jsem zapomněl to nejdůležitější. Domluvte se přímo s nejsilnějším kandidátem, nebo s jeho stranickými šéfy, zda by v době voleb neodstoupil ze zdravotních důvodů. Pokud vaše podnikání bude oné straně prospěšné a přinese jí rozsáhlé výhody, úspěch je zaručen. To pro jistotu, abyste jako jediná alternativa zazářil a nebyl ohrožen váš raketový start.
Že je můj článek zavádějící a nemorální? Je zrovna tak absurdní jako skutečnost, že se podobní lidé do vysoké politiky u nás dostávají a ohrožují důvěryhodnost ve státní instituce. Snad senátoři nezdiskreditují senát a vydají podobné vykuky orgánům, rozhodujícím o jejich vině a nevině. V opačném případě by se zasloužili o rozpuštění senátu referendem.

Pavel Kuthan st.


Další články tohoto autora:
Pavel Kuthan

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: