Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 11.1.2003
Svátek má Bohdana
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Evropské strašidlo
 >HISTORIE: Na co v lekcích marxismu zapomněli
 >Ruští novináři slibují poslušnost
 >KANADA: Zvonek na pokojskou
 >GLOSA: Ženské mučednice neztratily slušnost
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (2)
 >PŘÍBĚH: Dlouhá ruka CIA
 >ÚVAHA: Vojenský pilot vs. šofér a prezidentský kandidát
 >ÚVAHA: Morálka a ČT
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hypochondrovy Vánoce
 >PSÍ PŘÍHODY: Nastalo blaho, velmi dočasné
 >SPOLEČNOST: Zdravotnictví na baterky
 >TÉMA: 10 x o klonování
 >GLOSA: Krádež
 >GLOSA: Kdo nekrade, okrádá rodinu.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
11.1. TÝDEN V TRAPU: Je to možné?
JITA Splítková

TÝDEN V TRAPU: Je to možné?

Co jsme komu udělali, že jsme si "zasloužili" právě tyto stávající kandidáty na prezidenta (všechny bez výjimky). Když se hlásíte do nějaké firmy na důležitější post, musíte téměř říci, i jaké preferujete spodní prádlo a vypsat své činy od kolébky a také činy svých předků... kandidáti pěkně čekají, až to na ně praskne.
V tomto případě se musel přiznávat Bureš - jeho čin je stejný jako u Motejla - zabil chodkyni. Na rozdíl od Motejla však v Burešově případě prý nešlo o jeho zavinění a policie případ odložila. K nehodě došlo 5.1. 1983 na Plzeňské třídě v Praze 5. Bureš srazil svou Dacií na přechodu pro chodce čtyřiaosmdesátiletou Růženu Fikajsovou, která do vozovky vstoupila na červenou a na následky nehody zemřela. Vyšetřovatel z oddělení dopravních nehod Městské správy Veřejné bezpečnosti po prošetření nehody celou věc odložil s tím, že Bureš, který byl tehdy soudcem Obvodního soudu pro Prahu 2, nenese na smrti chodkyně žádnou vinu.
Vím o stejném případu, kdy řidiči přímo před auto na přechodu vstoupil chodec, řidič jej poranil, ale v tomto případě se nic neodložilo, musel k soudu, byl dlouze vyšetřován a to ani nezabil jako ten úctyhodný občan Bureš... nu co je dovoleno Jovovi...

V různých zemích měli své anděle smrti, jak se říká zdravotním sestrám nebo lékařům, kteří zabíjejí své pacienty. Tito andílci nakonec vždy najdou svého žalobce a soudce a dostane se jim, co jim náleží. Naše malá země přispěla také jednou doktorkou do takovéto zdravotnické černé kroniky. Jelikož jsme malou zemí, musíme mít něco extra - u nás tímto člověkem, který chce decimovat rovnou celý národ, je ministryně zdravotnictví Součková. Oč tento možná až skandální výrok opírám? Například i o následující zprávu z čtvrtečních Lidových novin 9.1.2003:
Rodiče v České republice by mohli přijít o výsadu vodit svoje nemocné děti k dětskému lékaři. Nutnost spokojit se se službami běžného praktického lékaře by mohla být důsledkem zákona o způsobilosti k výkonu lékařských povolání, který se nyní pokouší v parlamentu prosadit ministryně Marie Součková. V Česku dosud platí, že o děti a mladé lidi do dovršení 19 let se stará vystudovaný pediatr, respektive dorostový lékař (samostatnou kategorií jsou i dětští specialisté). Tato praxe vychází z toho, že nemoci i jejich léčba se u dětí a dospělých liší. Součková ale navrhuje dětské praktiky zrušit a převést je pod společnou kategorii dětský lékař coby ambulantní specialista. Sdružení pediatrů proti tomuto záměru vehementně protestuje a lobbuje u poslanců. Jeho zástupci tvrdí, že tím bude ohrožen systém lékařské péče o děti a mládež, který nám prý závidí i mnohem vyspělejší země západní Evropy.
Místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Milan Kudyn: ˝V zahraničí je zatím obvyklejší způsob jednoho rodinného lékaře a dětského specialisty,˝ připouští Kudyn, ˝ale mají s tím negativní zkušenosti a pokoušejí se to změnit. Evropský trend jde naší cestou, zatímco my chceme rušit něco, co funguje.˝

Vůbec, jak se zdá, ministryně Součková přecenila své schopnosti vést ministerstvo (nebo jedná na něčí příkaz?). I když její vystupování v médiích postupně nabírá na sebevědomí, změnila osobní image (ovšem zůstává její kradmý podivný pohled na tušené diváky a neohrabanost ve vyjadřování). Dále se velice okatě prohlubuje její servilní loajalita k šéfovi Špidlovi (jeho činnost na postu premiéra rovněž vzbuzuje údiv). Je zcela logické, že se oba dva obávají Zemanova návratu - v tomto případě si dovolím zvolat - Zemane, vrať se, šílenci opanovávají ČSSD a chtějí jít i dál... :-)

EDDA - JITA Splítková

Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: