Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 17.1.2003
Svátek má Drahoslav
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (3)
 >TÉMA: Petr Pithart a jeho vztah k české minulosti
 >TÉMA: Proč Ministr Tvrdík straší občany?
 >SPRAVEDLNOST: Příběhy české justice (3)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vynalézání vynalezeného
 >PSÍ PŘÍHODY: Páni zase dělají legraci
 >NÁZOR: Otevřená budoucnost -levých- liberálů
 >NÁZOR: Po prezidentovi Havlovi už jen absurdní divadlo?
 >FEJETON: To byl mač!
 >TÉMA: Podivuhodný T-mobile
 >GLOSA: Pátek třináctého
 >ZE SVĚTA: Jak jsem mohl být tak hloupý !
 >POSTŘEH: O vlaku
 >ÚVAHA: Čas levice?
 >ZDRAVÍ: Proč nás bolí hlava?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
17.1. TÉMA: Proč Ministr Tvrdík straší občany?
David Šeich

Ministr Tvrdík včera v Poslanecké sněmovně při projednání bodu týkajícího se "Irácké akce" předvedl "divadelní" patetické představení. Je pozoruhodné, jak ministr, který se snaží získat podporu pro vládní návrh usnesení umožňující účast na případné akci v Iráku, spíše straší Poslaneckou sněmovnu i občany. V úvodu svého projevu se věnoval ministr zcela nepatřičně obavě o vlastní rodinu a osobu.

Rozhodně nevyzývám k zamlžování faktů o bezpečnosti občanů ČR a podceňování opatření na zajištění jejich bezpečnosti. Naopak je třeba učinit maximální opatření ve prospěch bezpečnosti českých občanů. Chci jen říci, že ministr Tvrdík vnitrostátní rizika "Irácké operace" úmyslně přeceňuje. Důvody tohoto přeceňování jsou natolik nízké jako získání větší mediální popularity. Nebojím se prohlásit, že se ministr Tvrdík spolu s ministrem vnitra Grossem již jednou, a to po 11. září 2002, dopustili zneužití vnitrostátních bezpečnostních rizik k vlastnímu zviditelnění. Oba silový ministři vlády ČSSD, podle mého názoru, po poradě s mediálními poradci, přispěli k vytvoření zpravodajských informací po 11. září, které výrazně přeceňovali bezpečnostní rizika České republiky.
Nedomnívám se, že ČR byla po 11. září nejohroženější zemí po Spojených státech, že by ČR musela v domácích protiteroristických opatřeních nasadit více obrněné techniky než zbývající evropské země dohromady. Nehledě na to, že obrněná technika není nejlepší obranou před skrytou teroristickou hrozbou. Občany může spíše ochránit tichá a soustavná práce zpravodajských složek. Proto se domnívám, že akce podobného "bombastického" typu nesledují skutečnou bezpečnost občanů, ale mediálnímu zviditelnění zmíněných silových ministrů ČSSD.
Po 11. září se objevilo několik "zaručených" zpravodajských informací pánů Grosse a Tvrdíka o aktuálním nebezpečí pro Českou republiku, a v jejich důsledku byla činěna okázalá a spíše viditelná, než účinná, bezpečnostní opatření. Očekávám, že se podobné "zaručené" zpravodajské informace o hrozbách pro ČR objeví i v případě "Irácké akce". V projevu ministra Tvrdíka v Poslanecké sněmovně se tak již stalo.
Samozřejmě je nezbytné učinit preventivní opatření na zajištění bezpečnosti ČR, a jejich občanů. Zajistit bezpečnost občanů je základní povinností státu. Je třeba se pouze bránit šíření hysterie a strachu. Strach občanů České republiky složí chladnokrevnému kalkulu dvou ministrů Špidlovi vlády a mediální "estrádě" sloužící k jejich zviditelnění. Tvrdím, že jde o nemorální šíření strachu za účelem vlastní mediální prezentace, "promenád" ministrů v maskáčích a hraní si na "vojáky", a také odvádění pozornosti občanů od skutečných problémů země.

Mgr. David Šeich, poslanec PSP ČR za ODS, v.r.


Další články tohoto autora:
David Šeich

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: