Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 20.1.2003
Svátek má Ilona
  Výběr z vydání
 >POŽÁR: Černá sobota v hlavním městě Austrálie
 >IRÁK: Žádám válku do padesáti dnů!
 >TÉMA: Česká představa práva.
 >OHLAS: Den posvátnosti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dvakrát do kina
 >PSÍ PŘÍHODY: Jako na potvoru
 >LIDŠTINY: Na posteli ke hvězdám.
 >ZE ŽIVOTA: Osudné poznamenání jménem
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >SOFTWARE: Microsoft otvírá vládám zdrojové texty
 >MEJLEM: Klausův marš na Hrad za komunistických fanfár
 >GLOSA: Několik postřehů z televizních debat.
 >FEJETON: Pondělí
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >Telecom ohlásil svojí novou strategii – konečně bude naslouchat svým

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
20.1. MEJLEM: Klausův marš na Hrad za komunistických fanfár
Václav Vencl

Je dojemné vidět na vlastní oči, jak když jdou jednomu tenké do ouzkých, tak hledá pomoc tam, kde se cítí doma, kde má oporu a sympatie.
Je dojemné, jak politik, který je svatým pro mnoho občanů, kteří sami sebe nazývají pravicovými, leze ke křížku - lépe řečeno k srpu, kladivu a rudé hvězdě a začíná znovu komunistický zásnubní taneček.
Je to už více let, co Václav Klaus žádal komunisty o pomoc v rámci své kariéry. Tenkrát vyplnil přihlášku , přidal foto a čekal, až bude přijat do té jediné správné strany. Čekal a čekal a ono nic. Představte si, ani bolševik ho nechtěl. Teď po letech opět přichází k těm samým bolševikům a žádá si pokorně jejich pomoci. Jakpak asi dopadne nyní?

Jelikož čtu pravidelně různé noviny a archivuji si je, tak si občas zalistuji starými vydáními, a leccos se najde i na Internetu.
Respekt rok 1999
ZVVZ Milevsko chce dodávat vzduchotechniku do iránské jaderné elektrárny, která bude pravděpodobně sloužit k vývoji jaderných zbraní. Západní státy proto s Iránem v tomto směru nespolupracují. Livia Klausová, žena V. Klause (ODS) je místopředsedkyní dozorčí rady ZVVZ Milevsko, ale obchodu, který může ČR vážně poškodit, nejen nezabrání, ale není ochotna o něm ani mluvit. Respekt 51/1999
V. Klaus na otázku MfD, proč představitelé ODS létají vrtulníkem firmy Agroplast a proč mají kanceláře právě v její budově, když BIS obvinila tento podnik z pašování zbraní do Iránu a Severní Koreje, odvětil stručně: "Já nejsem soudce pašeráků, a ani vy nejste žádný soudce, tak toho nechte!" Respekt 49.

Také se najde článků (těch je, že se mi nechce ani vypisovat) na následující téma: Klaus udržoval odkládáním privatizace bank bankovní socializmus. Klaus se dokonce sám před lety v novinách přiznal, že privatizaci bank (tzv. rodinné stříbro) zdržoval, dosáhl tím v bankách prostředí, vhodného pro rozkrádání, tuneláře a umožňující obsazovat do různých funkcí příbuzné a kamarády: L.Klausová (ČSSB, ČEZ atd) , R.Salzmann (k miliardovým ztrátám přivedená KB).

A z Mladé fronty dnes:

MfD 1.12.1999 :Podle tajné zprávy BIS zakládal tajné konto ve Švýcarsku pro ODS Viktor Kožený s Klausovým oblíbencem, bývalým místopředsedou ODS Petrem Čermákem, který je známý z kauz Helbigové a orličtí vrazi.

Jaroslav Kmenta popisuje v MfD 16.9.1999 kauzu, jak ODS šidila stát na daních a podváděla v případě aut, volebních plakátů a programů na volby v roce 1996 nebo při "koupi" kopírky za bezmála milión korun. Náklady nesla fingovaně firma pana Běhounka. Do podvodů byli dále zapojeni tajemník hlavní kanceláře ODS Ludvík Otto a ekonomický poradce ODS Jiří Havlena. Odpovědnost za tyto zločiny ODS nese profesor ekonomie Václav Klaus, protože byl předsedou strany, k případu se však odmítl vyjadřovat.

A tady na NP vyšlo třeba
Jak se krade ve velkém
http://pes.eunet.cz/cgi-bin/rb_getpriloha.pl?ostatni/ekonomika/1999/11/23/priloha19991123ast1

To by tedy byla hlava státu, když projevuje chování, které je typické pro chování funkcionářů z minulé komunistické éry. Klaus presidentem? To by byl výsměch tomuto postu a políček Václavu Havlovi, všemu tomu, co pro nás ve světě udělal, pro naši prestiž. Klaus by to pošpinil a zadupal. Třináct let práce pana presidenta Havla by přišlo vniveč.


Další články tohoto autora:
Václav Vencl

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: