Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 22.1.2003
Svátek má Slavomír
  Výběr z vydání
 >ZVÍŘATA: Zbytečná krutost
 >NÁŠ RYBNÍK: Každá doba vyžaduje toho správného, který by v jiné situaci tím správným nebyl.
 >KONFLIKT: Armáda není zaopatřovací ústav!!!
 >MROŽOVINY: Civilizační zájmy Západu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stručně a výstižně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pane, vy dobře vypadáte!
 >SPOLEČNOST: Seženu dotaci, zn. -za sto litrů-
 >NÁZOR: Adieu Unie svobody
 >NÁZOR: Dopis senátorce Moserové
 >ZE ŽIVOTA: Je třicet korun a třicet korun
 >EKONOMIKA: Koruna posilovala díky revidovaným údajům
 >NÁZOR ODJINUD: Profesor a -Verbal Rambo- EU se zachvěla
 >POSTŘEH: O linu
 >FEJETON: Středa
 >ZDRAVÍ: Snížení nadváhy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
22.1. Bafuňářova reakce
(eff)

Nepravost odhalena, viník musí být přísně potrestán! Šéf Metrostavu Jiří Pokorný skáče jako kaučukový dědek. Co se to stalo? Dopravní podnik přišel na to, kdo je odpovědný za zatopení pražského metra? Ví se, kdo ukradl peníze vyčleněné na budování betonových stěn, a místo nich se objevily příčky na půl cihly?

Nic takového. Ředitel Pokorný zuří, že se na veřejnost dostala animace zobrazující postup zaplavení pražské podzemní dráhy. Vyhrožuje, jak zatočí s každým,kdo bude animaci dál šířit. On si došlápne na to, aby veřejnost animaci neviděla!

Ta veřejnost, která nakonec zaplatí sedmimiliardové výlohy na opravu metra. Veřejnost, která i dnes a zítra trpí tím, že metro nefunguje.

Nedivím se, že ředitel Pokorný zuří.
Když se na animaci podíváme, teprve pak si uvědomíme rozsah neschopnosti a šlendriánu, který vedl k zatopení metra. Samozřejmě že si každý kdo kdy jel v Praze metrem uvědomuje, že se ocitl pod hladinou řeky. Jenže teprve na tom řezu pražským terénem člověku dojde, jak strašně pod vodou celé to metro je. Člověka jímá hrůza z toho, že od Smíchovského nádraží až po Invalidovnu jede fakticky ponorkou. Tyhle řezy musí všichni odpovědní pracovníci nazpaměť znát, včetně Jiřího Pokorného. Dnem i nocí je měla tlačit myšlenka: je všechno v pořádku, je všechno učiněno pro to, aby ponorka jménem metro byla skutečně vodotěsná? Na trase A sahá voda až skoro na stanici Hradčanská, tedy na stanici, kterou vnímáme jako "na kopci"! To, že tito lidé znali situaci a připustili to, co se v srpnu loňského roku stalo, je skandální, neuvěřitelné a neodpustitelné. Animace průběhu zatopení je obžaloba všech těchto lidí. Navíc je z animace jasné, že nejdříve vnikla voda do metra přes staveniště na trase C v Holešovicích. A reakce ředitele Pokorného je klasickou reakcí bafuňáře načapaného na švestkách. Ručí snad nyní někdo - kdokoli - , že napříště bude vše v pořádku? Byl bych upřímně překvapen, kdyby pan Pokorný byl ochoten ručit třeba zlámanou grešlí.

Mimochodem, odkaz na tu animaci je zde.
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: