Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 22.1.2003
Svátek má Slavomír
  Výběr z vydání
 >ZVÍŘATA: Zbytečná krutost
 >NÁŠ RYBNÍK: Každá doba vyžaduje toho správného, který by v jiné situaci tím správným nebyl.
 >KONFLIKT: Armáda není zaopatřovací ústav!!!
 >MROŽOVINY: Civilizační zájmy Západu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stručně a výstižně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pane, vy dobře vypadáte!
 >SPOLEČNOST: Seženu dotaci, zn. -za sto litrů-
 >NÁZOR: Adieu Unie svobody
 >NÁZOR: Dopis senátorce Moserové
 >ZE ŽIVOTA: Je třicet korun a třicet korun
 >EKONOMIKA: Koruna posilovala díky revidovaným údajům
 >NÁZOR ODJINUD: Profesor a -Verbal Rambo- EU se zachvěla
 >POSTŘEH: O linu
 >FEJETON: Středa
 >ZDRAVÍ: Snížení nadváhy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
22.1. NÁZOR: Dopis senátorce Moserové
Eva Kucová

Vážená paní senátorko Mosserová,

je zarážející, že žena tak zkušená, jakou bezesporu jste, se mohla nechat zatáhnout do nečistých politických praktik. Sama přece musíte vědět, že šance na Vaše zvolení do prezidenského úřadu jsou více než mizivé.
Do této nedůstojné politické šarády jste se nechala zatáhnout jako volavka potických stran US-DEU a částeně KDU. Jako jejich kandidátka jim totiž umožníte zachovat si alespoň určitou tvář před voliči. Jen díky Vám se mohou tvářit rádoby státotvorně a odevzdat hlasy svému kandidátovi - byť slabému a nevolitelnému. Tím, vážená paní senátorko, nemám na mysli Vaše lidské kvality. Označení vztahuji pouze k předpokladům pro prezidentského kandidáta - a pokud jste sama k sobě upřímná, musíte si přiznat, že v tomto ohledu k favoritům v žádném případě nepatříte.
Zastávala jste sice některé výzmané politické funkce, snad se svým způsobem dá říci, že jako velvyslankyně jste působila i v zahraniční politice... Občané České republiky Vás však více než jako političku vnímají jako dvorní překladatelku Dicka Francise. Co z toho plyne? Svými politickými postoji a činy jste se do povědomí národa nikterat výrazně nezapsala.
Neni pochyb o tom, že v tomto prezidentském období, kdy naše země bude vstupovat do EU, budeme v čele státu potřebovat politicky vyzrálou, vyprofilovanou, výraznou, silnou a odvážnou - třeba i kontroverzní - osobnost. Právě tyto předpoklady, byť s určitými drobnými výhradami, mají oba Vaši soci. Vaše kandidatura Václava Klause ani Miloše Zemana neohrozí, a nelze ji ani zařadit do kategorie - lidé, kteří nejméně vadí jsou nejvíce přijatelní. Na tento špatný odhad ostatně již doplatil Váš předchůdce Petr Pithart. Vaše osoba byla zneužita daleko bezohledněji - některým politickým stranám se hodíte pouze jako zdržovací manévr prezidentských voleb. Bylo Vám, paní senátorko, této nedůstojné role opravdu zapotřebí?

MgA. Eva Kucová
Praha


Další články tohoto autora:
Eva Kucová

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: