Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 22.1.2003
Svátek má Slavomír
  Výběr z vydání
 >ZVÍŘATA: Zbytečná krutost
 >NÁŠ RYBNÍK: Každá doba vyžaduje toho správného, který by v jiné situaci tím správným nebyl.
 >KONFLIKT: Armáda není zaopatřovací ústav!!!
 >MROŽOVINY: Civilizační zájmy Západu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stručně a výstižně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pane, vy dobře vypadáte!
 >SPOLEČNOST: Seženu dotaci, zn. -za sto litrů-
 >NÁZOR: Adieu Unie svobody
 >NÁZOR: Dopis senátorce Moserové
 >ZE ŽIVOTA: Je třicet korun a třicet korun
 >EKONOMIKA: Koruna posilovala díky revidovaným údajům
 >NÁZOR ODJINUD: Profesor a -Verbal Rambo- EU se zachvěla
 >POSTŘEH: O linu
 >FEJETON: Středa
 >ZDRAVÍ: Snížení nadváhy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
22.1. POSTŘEH: O linu
Ivo Rýznar

Docela by mne zajímalo co způsobuje, že si ráno hned po probuzení pobrukuji nějakou písničku. Záměrně píši pobrukuji, protože kdybych začal zpívat nahlas, asi by si moje okolí oživilo vzpomínku na soudce Lynche. Někdy bývá ta melodie podnícena nedávným zážitkem, ale většinou se zrodí z neznáma. Jestli je jenom pokračováním snu, jehož děj si již nepamatuji, nevím.
Dnes si už od časného rána pobrukuji Mládkovo "Včera cestou z kina na jazyk mi slina blues kladeče lina zničehonic přinesla, ách jo..." A nepřerazila to ani z rozhlasu Věra Špinarová s Fernandem. Jenomže tenhle kladeč lina má velice reálný podklad. Včera jsem totiž kladl. Ne sice lino, to klasické se už snad ani nevyrábí, ale podlahovou krytinu jsem včera měřil, stříhal, řezal (nebo krájel?), kladl a lepil. Takovou tu měkkou s pěnovým podkladem. Je to moc příjemné, když se vyleze z vany. Nebo když se sedí dlouho na WC. Nemám na mysli při nějakých potížích v zažívacím traktu, ale když zrovna na záchodě máme elektronickou hru. Tetris. To pak až od samého hraní brní nohy. Mimochodem, když jsem u té toalety, vyměňoval jsem i staré prkéno za nové.
Kdo se někdy přiskřípl na prasklém ví, o čem hovořím :-)

To "lino" jsme kupovali v sobotu v jednou Bau... Ne, to nemohu uvést, to by byla reklama. Po kupodivu nedlouhém vybírání jsme zvolili jedno modrobíle čtverečkované. Odhadli jsme rozměry koupelny i malé místnůstky a s jistou rezervou koupili dva metry a dvacet centimetrů. Tedy z role dvoumetrové šířky. Hbitě jsem v hlavě spočítal cenu, prodavač říkal, že metr stojí 354 koruny české. Krát dva dvacet je zhruba osm stovek. Také českých. "To je v pohodě," řekl jsem si, vyloženě láce. Dobrou náladu mi srazila až účtenka prodavače, kde se skvěla cifra zvící téměř dvojnásobku vykalkulované částky.
Podíval jsem se znovu na cedulku vedle a ustrnul. Stálo tam, že ceny jsou za 1 m2. Ta dvojka byla jako horní index...

Inu, není metr jako metr.


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: