Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 25.1.2003
Svátek má Miloš
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Pád posledního Blanického rytíře
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vítěz Klaus
 >POLITIKA: Dost recyklovaným kandidátům
 >POLITIKA: Část Parlamentu pohrdá nejen občany, ale i Parlamentem samotným
 >POLITIKA: Děkujeme, neodejdete?
 >MEDICÍNA: Kokain a objev lokální anestézie
 >GLOSA: Chci být odsouzen!
 >PRAHA: Dvě aktuality
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >NÁVŠTĚVA ZOO: Ptáka Loskutáka jsem neviděl
 >CHTIP: Gulf Wars, Episode II coming soon!
 >CHTIP: 11 důvodů, proč je internet něco jako penis
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (4)
 >ARMÁDA: 24 hodin ve světě masáží i výplachem.
 >ARMÁDA: Jsou to zbabělci?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
25.1. PRAHA: Dvě aktuality
Večerník Praha

Praha - Umělkyni, která ráda vášnivě riskuje, objevil ve své slavné matce Sophii Lorenové její syn - italský režisér Edoardo Ponti. V rámci filmové přehlídky Febiofest přivezl do Prahy snímek Mezi cizími, ve kterém hlavní roli ztvárnila právě jeho matka.
"Přestože se důvěrně známe již třicet let, překvapila mě před kamerou svou spontánností a touhou vcítit se do své postavy," uvedl Ponti. Slavná herečka prý přicházela na natáčení s takovou vášní a energií, jako by točila svůj první film. "A protože ji mám dokonale přečtenou, nemohla být přede mnou neupřímná. A tak nakonec přenesla důvěru na celý štáb," vzpomíná mladý režisér, který kromě Lorenové obsadil ještě Gérarda Depardieua a Klause Maria Branduera.

Při shánění peněz na film s takovými hereckými hvězdami mu v nemalé míře pomohla skutečnost, že pochází ze slavné rodiny. Proslulou totiž není pouze jeho matka, ale i otec - renomovaný producent Carlo Ponti. Tento devadesátiletý tvůrce produkoval přes sto třicet snímků, mezi nimi i hořkou komedii Miloše Formana Hoří, má panenko. Syna Edoarda Lorenová přivedla na svět rok před svými čtyřicátými narozeninami. (led)


Medáci musí opravdu pryč

Střešovice- Do dvou týdnů pravděpodobně skončí několikaleté kulturní působení Dobročinného spolku Medáků ve Střešovicích. Mladí aktivisté, kteří v rozporu s výsledky výběrového řízení obývají dva historické domky v enklávě Norbertov, budou podle svých slov hledat nový objekt pro pořádání svých akcí.
"Bohužel se nám zřejmě nepodařilo přesvědčit reprezentaci Prahy 6 o kvalitách našeho projektu, a proto nám nezbude, než hledat jiný vhodný objekt," potvrdil předseda spolku Martin Skalský. Rada zastupitelstva Prahy 6 se rozhodla, že s Medáky nebude dále jednat a vyzvala je, aby vyklidili oba domky.

Podle slov starosty šestého obvodu Tomáše Chalupy není v celé věci již nic nového a Medáci se jen snaží prodloužit současný nevyhovující stav. Průběh soutěže v níž Medáci skončili na druhém místě, byl podle radních v pořádku a její výsledky se měnit nebudou. Nezávislá analýza přitom podle Skalského jasně poukazuje na nedostatky ve vítězném projektu. "Projekty jsou v podstatě nesouměřitelné. Zatímco Medáci nabízejí kvalitně zpracovaný a zajímavý projekt, vítězům chybí rozpočet, projekt je tak obecný, že nesplňuje základní parametry kulturního projektu a zřetelně preferuje osobní cíle předkladatelů," zhodnotila projekty Barbara Tůmová, vedoucí katedry produkce DAMU. (jam)

Článek je publikován s povolením Večerníku Praha, pro který byl napsán.
http://www.vlp.cz/stred/vecernik_praha/
http://www.vecernik-praha.cz/


Další články tohoto autora:
Večerník Praha

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: