Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 27.1.2003
Svátek má Ingrid
  Výběr z vydání
 >NÁZOR ODJINUD: Zabrání válce v Iráku lidské štíty?
 >POOHLÉDNUTÍ: Ošemetnosti s vývozem modelů
 >NÁŠ RYBNÍK: Je Špidla hrdina nebo sketa?
 >AUSTRÁLIE: Canberra týden po katastrofě.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chvála startovacích kabelů
 >PSÍ PŘÍHODY: Počasí pod psa - ke psí radosti
 >TÉMA: Nezbývá, než čekat na nové České dráhy
 >MÉDIA: Česká televize vás
 >ZAMYŠLENÍ: Válka nebo mír?
 >OHLAS: Polemika se senátorem Zlatuškou
 >NÁZOR: Proč ne království?
 >NÁZOR: Státnice
 >FEJETON: Hrdí chodci - kandidáti kremace
 >POSTŘEH: O hledání práce
 >CHTIP: Co je to globalizace

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
27.1. OHLAS: Polemika se senátorem Zlatuškou
Vít Blaha

Na Neviditelném psu vyšel v pátek 24. ledna v den 2. volby prezidenta republiky článek od senátora Zlatušky “Doba zralá pro prezidentku” a hned v sobotu 25. ledna další článek od téhož autora “Dost recyklovaným kandidátům”

Z obou dvou těchto článků čouhá jako sláma z bot snaha pana senátora o dvě věci : 1. adorace senátorky Jaroslavy Moserové a 2. denunciace kandidáta ODS Václava Klause.

Samozřejmě, že neupírám p. senátorovi jeho právo myslet si, že senátorka Jaroslava Moserová je daleko vhodnější kandidátka na úřad prezidenta než Václav Klaus. (I když jeho článek, ale i projev před samotnou prezidentskou volbou v nichž vyzdvihoval zdravotní stav kandidátky nejenomže byl zcela nepatřičný, ale ve spojení se známým silným kuřáctvím a věkem p. Moserové působil takřka komicky. Vy jste ji pane senátore vyšetřoval??).

 

Co si však dovolím napadnout a s čím hodlám polemizovat je čistota úmyslů p. senátora kterými kandidaturu p Moserové obhajoval. Kritici tohoto rychlokavašeného návrhu argumentovali jeho účelovostí. KDU-ČSL a US-DEU za tradiční hlasité podpory hlavních sdělovacích prostředků, očekávali, že prezidentem bude už v 1. volbě zvolen p. Pithart. Protože se tak kupodivu nestalo a Petr Pithart psychicky neunesl svoji zcela jasnou prohru a nevůli ostatních parlamentních stran po jeho prezidentování a protože tyto dvě strany neměly připraveno nějaké náhradní řešení pro 2. volbu, rozhodly se postavit do dalších prezidentských voleb kandidáta jen formálního s tím, že pro případnou 3. volbu se musí zvolit jiná taktika a jiný kandidát (teď už opravdový).

 

Nevděčnou úlohu tohoto “Bílého koně” na sebe vzala senátorka Moserová. Ve svých předvolebních rozhovorech sice tvrdila, že tomu tak není, že kandiduje zcela vážně (např. v MfD dne 23. ledna 2003 "Nejsem žádná figurantka, myslím to smrtelně vážně," říká o své prezidentské kandidatuře senátorka Jaroslava Moserová, nebo v tomtéž deníku 24. ledna 2003 – “Díky vaší kandidatuře může jeden ze silných kandidátů vypadnout. Necítíte se pouze jako nástroj k vyšachování nepohodlného kandidáta?” “Ne, necítím”), abychom se hned 2. den po volbách v sobotních Lidových novinách přímo od neúspěšné kandidátky dověděli, že tomu bylo tak, jak od začátku tvrdili kritici této zcela účelové volební kličky, tedy, že i sama p. Moserová plně věděla, jak bude politicky použita.

 

Takže pane Zlatuško, kandidatura p. Moserové byla obstrukce a sabotování prezidentských voleb !! Vaše slova o důstojnosti tohoto aktu, o kontinuitě s TGM a podobné krasomluvné obraty jsou pouhá vata v politikaření Vás a politiků z US-DEU, KDU-ČSL a Senátního klubu otevřené demokracie. Vy jste z tohoto aktu udělali frašku a v této 2. volbě jste se chovali z politického hlediska jako oportunisti a troufám si říci, že i hůře než poslanecký klub komunistů.

 

Co se týká denunciace Václava Klause - použil jste stejnou metodu – účelově vybranou a použitou lež – Klaus tu zmiňovanou větu ("Měli bychom trvat na suverénním právu nepřijímat cizince") do recenze ve zmiňovaném článku v LN nenapsal. Vtipně ji tam (podobně jako další vsuvky) zasadily LN. To Vám ovšem nevadí, abyste ji se zcela jasným úmyslem nezařadil do svého hodnocení Václava Klause.

 

Mám velmi nepříjemné pocity z chování Vás “nezávislých”. Nejsou ničím překvapující, je to stále totéž již mnoho let. Tam kde nejste schopni své “správné” názory prosazovat demokratickým způsobem, tam nastupuje manipulace.

 

 

 

Vít Blaha, vit.blaha@seznam.cz 26. ledna 2003
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: