Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 30.1.2003
Svátek má Robin
  Výběr z vydání
 >ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Příklad pro nás? (2)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Blem blem, blem blem, aneb Humanitární a záchranná akce na zabezpečení lidských životů a zdraví
 >HISTORIE: Když povstali -Boxeři- (závěr)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Katastrofa se nekonala
 >PSÍ PŘÍHODY: Vzornost - a nebyla k ničemu
 >KULTURA: Náchodská prima sezóna má svého prezidenta
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >GLOSA: Exekuce - msta na dlužnících
 >VIDĚNO: Volby prezidenta trochu jinak
 >PRÁVO: Analýza zákona č. 449 ze dne 27.11.2001 o myslivosti
 >POSTŘEH: O hospodě
 >FEJETON: Všeho moc škodí
 >O KNIZE: Znásilňování a bulíkování
 >GLOSA: Návod jak zvolit prezidenta v Parlamentu bez větších problémů.
 >HUDBA: Co prodává Christina Aguilera?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
30.1. KULTURA: Náchodská prima sezóna má svého prezidenta
Daniel Kvasnička

Výroční členské setkání občanského sdružení Náchodská prima sezóna se konalo v pátek 23.1. 2003 v salónku hotelu U Beránka. Prezidentem Náchodské prima sezóny byl od jejího založení pan Dr. Jaroslav Suchý, který v létě minulého roku zemřel. Považoval za svou úlohu, svěřenou celé Škvoreckého generaci, zanechat Náchodu festival, který by získal svému městu pověst. Rozvoj festivalu a rostoucí zájem o něj potvrzuje, že se daří jeho myšlenku realizovat. Funkce prezidenta je čestná a reprezentativní. Proto do ní členové sdružení navrhli a zvolili bývalého starostu Náchoda Miloslava Čermáka, milovníka jazzu, saxofonistu. Dále členové potvrdili pro další období ve funkci výkonné ředitelky ing. Ludmilu Pohankovou.
Náchodská prima sezóna je ve svém šestém roce. Právě letos získala statut národní přehlídky studentského divadla. Ze všech krajů a jejich krajských kol postupují studentské soubory na naši, náchodskou přehlídku. Loni přijeli studenti z devadesáti škol a také letos počet přihlášek ukazuje na velký zájem škol. Loni byl studentský festival pětidenní a jeho náklady byly podle výroční zprávy přes 520 tisíc, letos je na sedm dní a v rozpočtu je celých 650 tisíc korun. Záštitu nad šestým ročníkem přislíbil ministr kultury Pavel Dostál a členové sdružení jednají s dalšími významnými osobami a institucemi o podpoře akce.
Náchodskou prima sezónu navštíví letos skupina studentů z Warringtonu (GB), nebudou chybět ani nejbližší sousedi Poláci a v jednání je účast Halberstadtu (SRN). Ve dvou setkáních spolupořadatelů festivalu se začal rýsovat také program letošního svátku studentů v Náchodě, který se koná od 30.4. do 7.5. 2003. Dobrá spolupráce pracovníků divadla, knihovny, muzea, správy zámku, městského úřadu, církví a občanských sdružení naznačuje vysokou úroveň.
Náchodská prima sezóna od letošního roku uvažuje o celoroční aktivitě. Spolu s dalšími občanskými sdruženími totiž připravuje projekt "participace dětí a mládeže". Jeho výsledkem bude ustavení mladého parlamentu a další aktivity, vedoucí mladé lidi k zájmu o veřejné dění a občanskou společnost. Ti se tak stávají partnery voleným zástupcům z řad dospělých. Obdobný projekt je v plném běhu v některých městech naší republiky, například ve Vsetíně.


Další články tohoto autora:
Daniel Kvasnička

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: