Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 4.2.2003
Svátek má Jarmila
  Výběr z vydání
 >ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Příklad pro nás? (3)
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Poprvé...
 >POOHLÉDNUTÍ: Amerika víc než černobílá
 >HUDBA A ZVUK: Muzikologie poněkud netradičně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger na cestách 2
 >PSÍ PŘÍHODY: Ohromná výhoda hotového oběda
 >PRAŽSKÝ CHODEC: Žebrák a klasik - pražské figurky ještě žijí!
 >ARCHITEKTURA: Pozvánka na výstavu Brněnští stavitelé 30. let
 >POLITIKA: Prezidentské pravomoci v rukou ČSSD
 >POLITIKA: Vládní koalice chce loutkového prezidenta
 >NÁZOR:Jsem proti přímé volbě prezidenta!
 >EKONOMIKA: Trhy jsou nervózní
 >OHLAS: Proti USA!
 >STÁVKA: Pyrrhové u Chlumce
 >NÁZOR:Havlova krajina po bitvě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Holandsko  
 
4.2. ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Příklad pro nás? (3)
Jaroslav Teplý

V deníku Metro vyšel 22.ledna t.r. rozhovor novináře Henk ten Beeka s dosavadním premiérem a vítězem všeobecných voleb (týž den) J.P. Balkenendem zastupujícím křesťanské demokraty (CDA). Ve volbách převzaly největší strany v podstatě hlavní programové elementy zavražděného politika P. Fortuyna - bezpečnost, stav soudnictví, potírání kriminality, omezení či zastavení imigrace, hlavně mohamedánské. Vybral jsem několik zajímavějších částí.

O ochraně osobnosti (privacy).
Balkenende:" Buďme praktičtí. Stává se pravidelně, že lidé tankují benzin a odjedou bez zaplacení. Jsou zaregistrováni kamerou, ale podle platných předpisů se filmu nesmí použít jako usvědčujícího materiálu. Čili jako pumpař nemůžeš nic dělat. Další příklad: Měli jsme teroristy (u soudu . J.T.) v Rotterdamu. Museli být propuštěni, protože určitého usvědčujícího materiálu se nesmělo použít. Nebo Tessa v Amsterdamu (mentálně slabší dívka několikrát znásilněná skupinou výrostků, hádejte odkud - J.T.). Ti mladíci mohli ve své ostudné činnosti pokračovat, protož jejich jména se nesměla zveřejnit. Právně se to nedá obyvatelstvu vysvětlit, jak je to možné."

K tomu vysvětlení zase z holandského tisku. Podle deníku De Telegraaf z 19.12. 2002 stáli 4 muži údajně teroristé organisace Al-Kajda před soudem v Rotterdamu. Byli obviněni z účasti v mezinárodní teroristické síti, z účasti na přípravách atentátu na americké velvyslanectví v Paříži a na jednu základnu NATO v Belgii.Když státní zastupitelství obdrželo vloni v létě alarmující informace od holandské obdoby české tajné služby BIS, přešla justice k zadržení a domovním prohlídkám. Podle soudu to ovšem bylo protiprávní, protože ti čtyři nemohli být v tom okamžiku považováni v trestně právním smyslu za podezřelé. Státní zastupitelství by bylo muselo nejprve samo zahájit předběžné soudní vyšetřování a samo shromažďovat důkazy. (Pro soud zřejmě informace tajné služby nemají žádnou cenu - J.T.) Proto byli obžalovaní propuštěni na základě procedurálních chyb státního zastupitelství.

List ovšem soudí, že by byli obžalovaní po všech stránkách osvobozeni, i kdyby byla justice uvedený postup dodržela. Podle soudu totiž nepodala dostatečný důkaz, že oni čtyři vědomě přispěli k přípravě atentátů. V případě, že odvolání státního zastupitelství bude zamítnuto, uvažuje ministr spravedlnosti o změně zákona, aby informací z tajné služby mohlo být u soudu použito např. jako základu pro podezření.

Od té doby ovšem francouzský člen čtyřlístku odcestoval, jiný člen už je měsíce na svobodě, takže ve vazbě zbývají jen dva, protože se na holandském území zdržovali ilegálně. Advokát jednoho z nich, Alžířana, ohlásil, že bude žádat pro svého klienta náhradu za 15 měsíců předběžné vazby - více než 30.000 euro. Podle posledních zpráv (De Telegraaf 30.01.2003) se proslýchá, že týž Alžířan teď podal žádost o politický asyl, protože prý mu v Alžíru hrozí nebezpečí! To by znamenalo, že už holandskou justici prokoukl a teď s ní ještě laškuje. Věc není ještě uzavřena, ovšem holandský specialista na otázky teroru z Institutu Clingendaal se domnívá, že nejde jen o ostudu domácí. "Holandsko uzavřelo dohody se zeměmi EU a Spojenými státy o mezinárodním potírání terorismu. Tento případ je mírně řečeno trapný pro diplomatické vztahy s jinými zeměmi."

K případu znásilňování Tessy napsal v témže listu Herman Eetgering 9. ledna t.r., že případ byl všemi instancemi držen v tajnosti, aby se zabránilo neklidu ve společnosti. Ten neklid si lze snadno představit, kdyby se občané byli dozvěděli, že příslušné instance a místní dílčí městská rada (jakýsi "obvodní" magistrát pro menší části města - J.T.) ) se více zabývaly péčí o násilníky než osudem Tessy. Jak prohlásila její předsedkyně, rada nechtěla tuto záležitost utajovat. Pokoušela se jen předejít lidovému soudu. (Tím je asi míněno, že by obyvatelé čtvrti vyřídili záležitost přímo s násilníky sami.- J.T.) " Tři roky po událostech a rok po tom, co De Telegraaf vynesl na světlo toto skandální obehrávání společnosti, vydal tak zvaný mravnostní trojúhelník města Amsterdamu, skládající se ze starosty, policie a státního zastupitelství, zprávu, že se nedá instancím v této věci nic vytknout." píše Eetgering.

Na otázku, jak kriminální je holandská politika v oblasti "měkkých" drog (doslova Henk ten Beek) odpověděl premiér Balkenende, že je podivná (nebo trapná a j., pro mne těžko přesně přeložitelné) stejně tak jako u jiných drogových deliktů. "Když vidíme a slyšíme, že Holandsko je hlavním (80%) producentem XTC, je to velmi špatné a pro naši reputaci velmi škodlivé". (Holandsko asistuje České republice v boji proti "extázi" neboli XTC - J.T.)

"Vím, že je rozdíl mezi měkkými a tvrdými drogami.Vím také, že někteří se zasazují o jejich legalisaci. Ale když to v Evropě uděláme, obávám se, že bychom byli trapní.V tom případě tedy říkám pokračujme v zatlačování prodejen měkkých drog zvláště v pohraničních oblastech. Není totiž dobré měkkých drog užívat." .(Ony prodejny mají v Holandsku klamný název "coffeeshop" a vyznačují se tím, že mají zepředu legální statut, nikoliv však zezadu. To jest, můžete si tam bez risika koupit omexené množství měkkých drog pro svou potřebu, ale policie jejich výrobce stihá. Dodávky do těchto obchodů tedy nemohou být legální.- J.T.)

Komunisté dokázali za 40 let úplně rozvrátit přirozenou hierarchii lidí ve společnosti a tím i rozvrátit všechno ostatní včetně národního hospodářství. Policie a soudnictví v ČR se z toho ještě nevzpamatovaly. Levicoví degenerovaní pseudointelektuálové dokázali máváním lidskými právy za několik desítek let ochromit celý holandský justiční aparát, takže např. počet policií vyřešených případů se na obou stranách dnes pohybuje kolem 14%, což naznačuje, že "cesty mohou být rozličné", ale výsledek prakticky stejný. Holandské národní hospodářství ještě rozvráceno nebylo, ale jeho politickým korekčníkům se dlouho dařilo potlačovat přirozený pud sebezáchovy celého národa a přinutit jej nečinně přihlížet přívalu primitivních islamských přistěhovalců, z nichž mnozí jsou těžko nebo vůbec ne adaptovatelní na moderní společnost. V tomto poslední ohledu nejsou sice stejné poměry ve všech zemích Unie, ale po jejím vstupu bychom byli s podobnými problémy nemilosrdně konfrontováni i my stejně tak jako s v určitých částech narušeným (z našeho hlediska) unijním soudnictvím.

P.S.
Při psaní tohoto článku jsem si dnes ráno (3.března) odskočil na vysílání druhého okruhu francouzské televise. F. Laborde tam hovořila s původem asi marockou dívkou Kaina, jejíž sestra byla nedávno za živa upálena ve Vitry u Paříže v jedné "cité" (= islamské ghetto, prostor označovaný v Americe jako no-go-area) výtržníky stejného původu. Kaina vyprávěla, že její sestra byla příliš hezká, než aby mohla žít v "cité" (chodila normálně evropsky oblečená). Dále, že jsou tam rodiny, které za své děti považují jenom kluky a že jsou tam lidé a imámové, kteří se rovněž nedokáží adaptovat a ohánějí se náboženstvím ( citace není doslovná). To je podstata věci. U nás se mávalo nemohoucím komunismem a prubířským kamenem pro občana byl jeho poměr k Sovětskému svazu, prubířský kámen pro muslimy nestačící tempu západní společnosti je bezpodmínečná věrnost Koranu z devátého století, přesněji řečeno jeho výkladu tím, kdo má právě v ruce klacek, političtí korekčníci pak mávají t.zv. lidskými právy a rovností lidí, což ovšem nemá nic společného s tím, jak tyto věci vnímají normálně cítící lidé.

03.02.2003


Další články tohoto autora:
Jaroslav Teplý

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: