Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 5.2.2003
Svátek má Dobromila
  Výběr z vydání
 >ŚACHY: Šachové drama v New Yorku zatím 2:2
 >SVĚT: Podporujte svého šerifa!
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla I
 >VOLBA PREZIDENTA: Vím o vhodné osobě!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Teče v Praze Vltava?
 >PSÍ PŘÍHODY: Svítá dříve, dříve chodíme ven
 >GLOSA: Máme se bát islámu a jeho vyznavačů?
 >POLITIKA: Kdo s kým, o čem a pro koho?
 >NÁZOR: Pandořina skříňka přímé volby prezidenta.
 >NÁZOR: Kdy začnou už konečně vládnout?
 >NÁZOR: Přímou volbu prezidenta? Ne, děkuji
 >ŚACHY: Počítače v šachu - Quo Vadis?
 >GLOSA: -Evropa- k sovětskému stylu?
 >EKONOMIKA: Koruna k euru posílí
 >KATASTROFA: Columbia - nejasnosti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
5.2. VOLBA PREZIDENTA: Vím o vhodné osobě!
JITA Splítková

Vážení poslanci a senátoři, nelamte si dále své hlavy s výběrem kandidáta na prezidenta ČR a vyslechněte Hlas lidu - čili hlas boží. Ten vám vzkazuje:

Hovoří hlas lidu:
Proč volit pouhopouhého člověka, naše krásná země strdím oplývající si zaslouží víc! Ano, zvolme toho jediného a nejlepšího, zvolme sobě BOHA! Bůh na hrad! Nezastírám, že i on má kaz. Ano, ale jen jeden a ten se dá omluvit - ono totiž náš Bůh má české jen jméno Karel, ostatní oslovení je německé Gott, ale to nevadí! Karel je náš a Karel je nejlepší a nikdo nám ho nevezme! Proto lžiprezidenti Špidlo a Zaorálku, nemyslete si, že hrad je váš, OPO existuje a je vám lidem českým předkládáno až pod nos.
Nebojte se, že neprojde, vedle Karla Gotta si ani Klaus neškrtne a jistě to sám rád uzná, že je v tomto případě dvojka a nebude Karlovi činiti překážek a protivenství.
Pokládejme tedy Karlovu volbu prezidentem za jasnou věc. Ovšem po jeho volbě nastane několik malých problémů, které bude lepší nezastírat a vyřešit co nejdříve.
První problém je, že se neví, co bude nejlepší z mistrova repertoáru zvolit jako naši novou hymnu - Snad Přijela pouť? Je to píseň o zábavě našeho lidu... Nebo Trezor? Ze zdi na mě smutně zírá po trezoru velká díra... to by možná také šlo. Mistr za ta léta nazpíval písní, bude těžké vybrat tu nejvhodnější. Možná vše vyřeší, že na každý kalendářní den v roce bude zvolena jako česká hymna jedna. Ano, to bude nejlepší.
Za druhé, Karel vždy byl a je elegantní, vkusně oblečený, těžko přežije pohled na vyhastrošenou hradní stráž - takže to bude chtít nové mundůry (mistr sice také zpíval několik operetních melodií, ale není to jeho obor, v jeho hrdle zní kultivované bel canto).
Také bude trochu problém s první dámou, ale všechno jde, když se chce - prostě se budou Karlovy přítelkyně v této funkci střídat - tak po týdnu - to by snad šlo (jen pro pořádek, bude muset být přijata právní klauzule, že vily jim mistr bude kupovat ze svého).

Toto vše jsou jen malichernosti.Musíme si uvědomit, co plusů volba Karla Gotta přináší:
- Proti blbé náladě nám Karel z hradu zazpívá.

- Německé vztahy budou také dobré, neb i pro Němce je Karel jejich Gott a všichni pod jeho vlajkou svorně vstoupíme do Evropy a budeme společně v ní a možná pod jeho vládou.

- V Rusku ho také milují, věší si jeho podobizny na zeď místo ikon - takže, když je požádá o navrácení dluhu a o lacinou ropu, nic mu neodepřou i obchod by šel oživit.

- Americe je lhostejný, to je jen prozatím. Až opráší své country písně, nasadí na hlavu širák, tak se budou fanoušci plazit u jeho nohou, tam mají pro prezidenty - umělce slabost i stíhačky zadarmo dodají.

... opravdu neznám lepšího kandidáta na prezidenta naší republiky. Jen mě celkem žere, že tenhle nápad mělo už víc lidí a někteří Karlovi kolegové dokonce založili iniciativu. Nakonec to je dobře, je nás víc, nejenom já Hlas lidu, a to něco znamená.

PRAHA 3. února (ČTK) - Několik umělců v čele se zpěvákem Alešem Brichtou stojí za iniciativou nazvanou Karel Gott - prezident. Její autoři tvrdí, že jde o seriózní akci, jejímž cílem není ani tak prosadit legendu české popmusic na Pražský hrad, ale spíše "popíchnout" politiky, kteří již dvakrát nebyli schopni zvolit nástupce Václava Havla. Nejistý je i úspěch v očekávané třetí parlamentní volbě. Pokud by se parlament neshodl ani tentokrát, rozhodovali by o hlavě státu občané v přímé volbě.
"Potom, co poslanci předvedli při druhé volbě, nevěřím, že se budou schopni dohodnout ve třetí. V případě přímé volby se tím pádem snažíme zákonodárcům naznačit, že to může být úplně jinak, než si představují," řekl Brichta.
Iniciativu nechápe jako recesi, ale jako seriózní akci, která - byť s určitou nadsázkou - apeluje na politiky. Poznamenal, že Gott by sice asi nechtěl kandidovat na prezidenta, ale stát se může cokoliv. "Vždyť jsme měli dramatika prezidenta, tak co by nemohl být prezidentem zpěvák," poznamenal Brichta.

Brichta má pravdu - a uvědomte si následující: řekněte v Německu, Rusku starší dámě, či ženě středních let jméno Václav Havel - většinou s úsměvem pokrčí rameny, ovšem vyslovte Karel Gott - "Ja, gut, Karel..." "da, da Kaja" rozzáří se a zasní, (tento experiment je možné provést i s mladšími ročníky a nejen ženami...). Jak to ten Karel dělá... prostě má MOJO. (Nevíte co je MOJO? Austin Powers jej má také - a překládá slovo MOJO jako grády, koule - bez pejorativnosti).
Karel spojuje národy a národnosti, Karel (tedy doufám) nebyl nikdy ve straně, Karel drogy nebere, vypadá dobře, je zdráv (viz jeho milostné románky vydávané knižně odvrhnutými milenkami)... co víc chtít a možná by nenadělal ani tolik škody jako intelektuál Havel... navíc když se kouknete na nabídkové meny kandidátů... opravdu proč by ne Karel?!!!...
Tolik vám vzkazuje váš Hlas lidu.


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: