Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 5.2.2003
Svátek má Dobromila
  Výběr z vydání
 >ŚACHY: Šachové drama v New Yorku zatím 2:2
 >SVĚT: Podporujte svého šerifa!
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla I
 >VOLBA PREZIDENTA: Vím o vhodné osobě!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Teče v Praze Vltava?
 >PSÍ PŘÍHODY: Svítá dříve, dříve chodíme ven
 >GLOSA: Máme se bát islámu a jeho vyznavačů?
 >POLITIKA: Kdo s kým, o čem a pro koho?
 >NÁZOR: Pandořina skříňka přímé volby prezidenta.
 >NÁZOR: Kdy začnou už konečně vládnout?
 >NÁZOR: Přímou volbu prezidenta? Ne, děkuji
 >ŚACHY: Počítače v šachu - Quo Vadis?
 >GLOSA: -Evropa- k sovětskému stylu?
 >EKONOMIKA: Koruna k euru posílí
 >KATASTROFA: Columbia - nejasnosti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
5.2. Ústava nepočítá s kontumačním vítězstvím
(eff)

Kdyby ústava počítala s kontumačním vítězstvím, měl by Václav Klaus velké šance na prezidentské křeslo: protivníci nejsou schopni usjednotit se na protikandidátovi a jsou toho tak neschopni, až z toho plyne - jistě krajně mylný dojem - že jsou totálně neschopni. Tento dojem je výraznější po dnešním jednání koaličních předáků. Jednu chvíli to vypadalo, že vysunou prorektora Univerzity Karlovy Pavla Klenera. Čímž by se zcela naplnila předpověď, že se dohodnou na někom v politice zcela neznámém, na politickém homunkulovi, kterého by pak vodili na drátkách a ukazovali, kam má pověsit věnec, pokud by ovšem homunkulus byl zvolen. Situace se zašmodrchala, když paní předsedkyně Akademie věd Helena Illnerová dala najevo, že do podniku tak nejistého nemá chuť, a jejího příkladu následoval rektor UK Ivan Wilhelm. "Vládní koalice mě nepřesvědčila o své jednotě", řekl velmi diplomaticky. Příležitost k ironickému smečování nechám jiným - síť visí nedůstojně nízko, takže se komentářů tomuto výroku zdržím.

Načež z lůna poslaneckého klubu se zrodil nápad vysunout do popředí Pavla Rychetského! Škoda, že se asi nedozvíme, která hlava pojala tento nápad - navrhnout Rychetského jako společného kandidáta koalice! Nový unionistický předseda Petr Mareš, jakmile se to dozvěděl, navrhl rovnou přejít k přímé volbě prezidenta. Což je jistě názor rozumný, ovšem předseda "strany která prohrála volby" do toho nemá skoro co mluvit. Jestli sociální demokraté Rychetského prosadí a třetí volba se konat bude, pak je skoro jisté, že se napijí poháru hořkosti potřetí. Třeba jim zachutnal. Lidi přece taky rádi pijí tonik.

Před první volbou jsem napsal na tomto místě, že postoj k Petrovi Pithartovi je zkouška inteligence sociální demokracie. V té zkoušce neobstála - Zemanovi pohrobci šli za svým snem jak lumíci do zkázy. Je to škoda, Petr Pithart mohl být rozumný a přijatelný a přitom nikoli bezbarvý a nijaký prezident České republiky, ba si myslím, že jím stále ještě býti může. Takže zkouška inteligence nedopadla.

Čeho je zkouškou preferování Rychetského? V této souvislosti se o inteligenci nedá mluvit, tohle se jeví býti čistým šílenstvím.
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: