Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.2.2003
Svátek má Vanda
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Některé aspekty pilotovaných letů do vesmíru
 >KOSMONAUTIKA: Co s rizikovým a zbytečně pompézním raketoplánem? (1. díl)
 >VOLBA PREZIDENTA: Vládní koalice ignoruje veřejné mínění i přání vlastních voličů
 >POLITIKA: Prezidentská šaráda
 >POLITIKA: Reforma veřejných financí? Zapomeňte!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem bral benzín
 >PSÍ PŘÍHODY: Vždy ve střehu
 >ESEJ: Historie se opakuje?
 >MÉDIA: Literární tunel
 >SPOLEČNOST: Škromachova segregace
 >KOMENTÁŘ: Přímá volba
 >PODVOD: Trik s platební kartou
 >REAKCE: Mají tramvajáci proč stávkovat?
 >MAHÁBHÁRATA: Kterak princ spadl do bazénu
 >POSTŘEH: O plastech

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Stručně  
 
6.2. Zpívaný novoroční projev, to tu ještě nebylo!
(eff)

Ne, nic není ztraceno. Vždy, když se propadáme do hlubin trapnosti, najdou se veselí lidé a vymyslí nějakou recesi. Když kupříkladu se na Hradě rozsvítilo servilní zdeúřední srdce, recesisté ho zhasli, pak z něho udělali otazník a jiní recesisté v podhradí rozsvítili piky, trefy a káry. A to je dobře.
Takže když koaliční politici v čele s politiky sociálně demokratickými se zabředají do trapnosti až po uši a nevadí jim, že se při tom na ně koukají lidi, recesisté - kumštýři a rockeři Aleš Brichta a Lou Fanánek Hagen přišli s kandidaturou Karla Gotta na prezidenta republiky. Mistr tuto iniciativu podpořil v dopise, který byl na tiskové konferenci - obrovsky navštívené - přečten. A právě Brichta přednesl na tiskovce tu krásnou myšlenku, že zpívaný novoroční projev si lidé dobře zapamatují.

To jo.
Uvidíme, jakou lidi mají paměť. To co se na politické scéně odehrává, to by si lidé měli opravdu zapamatovat, ať jim Mistr u toho bude zpívat nebo nebude. Měli by si to zapamatovat a zohlednit to při volbách.
Jedny volby jsou ostatně nedaleko - sociální demokracie bude mít sjezd a tam s e bude volit nový předseda a noví místopředsedové. Vzhledem k tomu, že sociální demokracie jsou nyní dvě až tři, budou to volby napínavé. Dost možná, že to, čeho jsem užaslými svědky, je už součást předvolebního zápasu: že kupříkladu nasunutí Pavla Rychetského (a jeho následující vysunutí) bylo jen dalším tahem zemanových sirotků v partii zvané "Jak znemožnit Špidlu".
Že by se podařilo Špidlu znemožnit víc, než sám sebe znemožnil Zeman? Zdá se, že to je nemožné, ale u nás je v oboru nemožnosti všechno možné.
Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: