Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 7.2.2003
Svátek má Veronika
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (6)
 >KOSMONAUTIKA: Co s rizikovým a zbytečně pompézním raketoplánem? (dokončení)
 >POLITIKA: Přímá volba prezidenta v tomto čase je nesmysl.
 >POLITIKA: Fauly Uhla a Bělohradského
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Společenské zmatení
 >PSÍ PŘÍHODY: Šikovné to psisko, ví si rady
 >POLITIKA: Se Špidlou a Škromachem vpřed argentinskou cestou!
 >GLOSA: Hádanka
 >REAKCE: Amnestie v bytové politice ?
 >FILMOVÁ RECENZE: Film Nebe - Tykwerova nespravedlivá spravedlnost
 >SPOLEČNOST: Naletěl jsem
 >SVĚT: Pumpa na vodě
 >GLOSA: Volba prezidenta - poučení z krizového vývoje
 >Etiopie balancuje nad propastí
 >CHTIP - ŽIVOT: Trampoty opravářovy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
7.2. Špinavé prádlo šloufovštiny
(nov)

Vinu za dosavadní fiasko volby prezidenta, jak se zdá, nese vládní koalice, jež při sepisování koaliční smlouvy dohodu o společném prezidentském kandidátu opominula. Jak ale vyplývá z událostí posledního půlroku tím, kdo měl v ruce Černého Petra, byla zřejmě ČSSD, a pokud média uvádějí, že tato strana je nyní největší brzdou jakékoli dohody na společném prezidentském kandidátu, když její předseda Špidla nemá žádnou moc nad rozhádaným poslaneckým klubem, mají bezesporu pravdu.

Jenže ten rozhádaný poslanecký klub ČSSD nespadl z nebe, někdo ho musel rozhádat a zřejmě to nebyl jen Špidla, když naprostá většina krajských organizací ČSSD bude podporovat jeho znovuzvolení předsedou strany. Pokud si člověk seřadí vše, co se v druhé polovině roku v ČSSD událo a spojí si to s průběhem dvou zatím proběhlých voleb prezidenta, není možné, aby ta dlouhá řada nejapností, jichž se ČSSD dopustila, byla jen náhodná.
Připomeňme si teatrální odchod Miloše Zemana do soukromí, pak jeho "blanický" výkřik, že spasí sociální demokracii a s ní celé Česko, když jako prezidentský kandidát nastoupí do druhé prezidentské volby, připojme k tomu podivnou "vnitřní" anketu ČSSD, jež měla vybrat kandidáta, a pak se stala veřejnou, takže nikdo nevěděl, o co vlastně jde, nezapomeňme ani na - jak to jen nazvat - snad kocourkovskou? kandidaturu nevolitelného Bureše a když k tomu připojíme, co předvedl poslanecký klub ČSSD při volbě, nelze se ubránit přesvědčení, že tento poslanecký klub se začal rozkládat mnohem dříve, ihned po odchodu Miloše Zemana ze scény, který v něm zřejmě zanechal něco jako svůj palantír.

O tom, že v ČSSD jsou podivné spodní proudy, které produkují špinavé prádlo, se veřejnost přesvědčila již tzv. kauzou "Olovo" a celá záležitost s výběrem-nevýběrem soc. dem. kandidáta, respektive kandidáta celé koalice, jako by taktéž vypadla z této pračky. Nic by mi do vnitřních záležitostí ČSSD nebylo, kdyby z ní volby neučinily nejsilnější parlamentní stranu a z jejího šéfa předsedu vlády nás všech, o němž soudím, že ať je, jaký je, přímou odpovědnost za zděděné Zemanovo špinavé prádlo nenese. A to generuje otázku, zda neúspěch volby prezidenta přece jen není přijatelnou cenou za to, že nejsilnější vládní strana, jak se zdá, se konečně zbaví "šloufouvštiny".
Takže, a to je za druhé, neměli bychom vlastně být vděčni Šloufovi a ostatní Zemanově kamarile za to, že kouzlem nechtěného budeme záhy volit prezidenta všichni?

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: