Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 8.2.2003
Svátek má Milada
  Výběr z vydání
 >ILAN RAMON: Deník bombardování Bagdádu
 >POSTŘEH: O usínání
 >POLITIKA: Je třeba změnit pravidla volby prezidenta republiky Parlamentem
 >GLOSA: Klausův odboj
 >NÁZOR: Malé české Watergate, aneb anatomie jedné kauzy
 >GLOSA: Jsem rád, dokonce moc rád, že jsme rozdělili se Slovenskem.
 >Zpráva o hladomoru - od deseti k pěti
 >VOLBA: Prezident? Nic jednoduššího!
 >ZDRAVÍ: Sexuální dysfunkce v dnešním světě
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (6)
 >KOSMONAUTIKA: Co s rizikovým a zbytečně pompézním raketoplánem? (dokončení)
 >POLITIKA: Přímá volba prezidenta v tomto čase je nesmysl.
 >POLITIKA: Fauly Uhla a Bělohradského
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Společenské zmatení
 >PSÍ PŘÍHODY: Šikovné to psisko, ví si rady

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
8.2. NÁŠ RYBNÍK: Zůstal jeden.
JITA Splítková

Stalo se to hodně, hodně dávno. Nejdříve byli tři. Dva se zbavili třetího slavného a nakonec zůstal jen jeden.
Kdo byli ti dva? Nikdo menší, nikdo větší než Antonius Marcus a Augustus-Octavianus.
Augustus se nejdříve obezřetně držel v pozadí a hlučně natřásat zbrojí - to nechal na Antoniovi. Augustus Octavianus byl schopný diplomat a intrikán, potichu soustřeďoval ve svých rukou všemožné úřady, až potom, co porazil v roce 31 u Aktia Antonia, byl vlastně de facto samovládce, ač se jmenoval pouze předním mužem říše (princeps) a tvářil se velice skromně.

Nepřipomíná vám to něco? Historie se prý v pozměněné formě neustále opakuje - tedy lidi neustále opakují jedny a ty samé chyby. Zamyslete se.
Bingo! Špidla a Zaorálek (Zemana sice nechali naživu, ale zbavili se ho, zdá se, natrvalo).
Zaorálek má v současné době pravomoci, rozpustit poslaneckou sněmovnu, odvolat předsedu vlády Špidlu... (senát se prý po třetí neúspěšné volbě možná rozhodne rozpustit sám). Všimli jste si jeho držení hlavy? Jistě doma již zkouší vavřínový věnec.
Vypadá to, že ani ve třetí volbě prezidenta 28.2.2003 nemá nikdo velkou šanci být zvolen, a pak budeme mít prvního občana - občana Zaorálka ...
To je žertík. Smutná pravda je, že v našem rybníce není žena nebo muž, který by byl takovou osobností, že by národ zaplesal a přál si ho zvolit svým prezidentem.
Karel Gott to už taky vzdal:
PRAHA 6. února (ČTK) - Zpěvák Karel Gott nechce kandidovat na prezidenta. "Myslím si, že by to pro mne nebylo. Stačí malá chybička, řeknu něco, co nebude příliš diplomatické, a vznikne směšná situace. Nemá smysl to zvlášť rozebírat, moje stanovisko je jasné: doufám, že se politici dohodnou," řekl zpěvák Lidovým novinám a na otázku, zda skutečně nechce v případné přímé volbě kandidovat, jednoznačně odpověděl: "Ne, určitě ne."

Co teď? Přímá volba? Má to jeden háček - přijde volič zvolit některého kandidáta na prezidenta? Mám velké obavy, že to budou pouze vyhozené peníze ze státní kasy - protože politikou přesycený a zhnusený občan-volič se prostě na prezidentské volby vykašle.

A jaký je stav prezidentských kandidátů v našem rybníce v pátek večer? Byly by tady dva kousky. :-)

PRAHA 7. února (ČTK) - Někdejší ministr školství Jan Sokol by mohl být kandidátem ČSSD na prezidenta. Kandidaturu mu nabídl premiér a předseda sociálních demokratů Vladimír Špidla. Sokol nabídku zatím neodmítl, čeká na podporu dalších parlamentních stran, uvedla dnes Česká televize (ČT). Šestašedesátiletého děkana Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy by podpořili i lidovci a unionisté, údajně by nevadil ani komunistům. "Zatím předběžnou (nabídku) mně dnes dal pan premiér a já jsme řekl, že budou-li dodrženy určité podmínky, zejména podpora parlamentních stran, tak že bych tu nabídku neodmítl," řekl Sokol televizi.

PRAHA 7. února (ČTK) - Senátoři ODS už dnes odpoledne nominovali čestného předsedu strany Václava Klause na prezidenta republiky. Učinili tak jen pár hodin poté, co předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) oznámil termín třetí parlamentní volby hlavy státu, jímž je 28. únor. Pod Klausovou nominací je podepsáno všech 26 senátorů ODS, řekl předseda senátní volební komise Josef Pavlata (ODS).

EDDA-JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: