Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 11.2.2003
Svátek má Božena
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Co je evropský reflex
 >POLITIKA: Proč bych volil Václava Klause prezidentem
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Haléřová záležitost
 >MROŽOVINY: Sonda do myšlení funkcionáře EU
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Sebevražda v přímém přenosu
 >PSÍ PŘÍHODY: Forenzní očuchávání
 >ANKETA: Mimozemšťan roku 2002 :-)
 >SPORT: Ostuda s hokejovou arénou
 >ŠACHY: Kasparov - DJunior rovno 3:3
 >HUDBA A ZVUK: Background music = pomoc při učení ?
 >ARCHITEKTURA: Nová dominanta olomouckého náměstí: sedmá kašna Ivana Theimera
 >EKONOMIKA: Irák, Irák a zase Irák
 >FOTOGRAFIE: Bejvávalo aneb Než se zvedla opona
 >POSTŘEH: O roztržitosti
 >ZDRAVÍ: Co je to deprese?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
11.2. ANKETA: Mimozemšťan roku 2002 :-)
JITA Splítková

Po řadu let, Václav Fořtík jako pořadatel Pragoconu, rozesílá následující upoutávku na anketu:

Na mimozemšťana roku jsou nominovány známé osobnosti, politici, herci, filosofové či dokonce uskupení, které v minulém roce svým chováním či výroky zavdaly podezření na svůj nezemský původ. O tom, která z nominovaných entit se mimozemšťanem roku stane, můžete zde ovlivnit svým návrhem a vtipným zdůvodněním.

Pošlete, prosím, nominace i se zdůvodněním, proč právě Vámi navrhovaná bytost by měla získat titul MIMOZEMŠŤAN ROKU na adresu vafor@volny.cz.
Slavnostní vyhlášení ankety se uskuteční v neděli 23. 2. 2003 na akci PRAGOCON 2003 - setkání příznivců sci-fi, fantasy, her na hrdiny a záhad všeho druhu - http://terminus.mensa.cz/pragocon.htm

Zde pro inspiraci, či pobavení, si dovolím vypsat své kandidáty na mimozemšťana roku 2002 :-):

Jednotlivci:

Ministryně Součková
Svojí zdravotní politikou podniká mnoho pokusů umožnit mimozemšťanům anektovat naši zemi (např. zrušením dětských obvodních doktorů). Protože když vyhyneme, tak zde budou mít jinoplanetníci volné pole působnosti a vhodně položenou nástupní zemi k zabrání celé planety.

Špidla se Zaorálkem (jsou teď náš prezident, tak je beru jako jednoho)
I když se v plné své mimozemské kráse projevili až tento rok 2003, ale jelikož jejich hvězdy začaly společně zářit již v roce minulém a jejich níže popsaný ufounský čin se v minulém roce také připravoval, proto je kandiduji.
Je jasné, že nepatří na naší planetu - uznejte sami- kdo z lidí by si rozkládal vlastní stranu, potopil by vlastního prezidentského kandidáta (zatím dva), zadlužoval neúměrně svoji zemi etc. etc.. kdyby to vše bylo jeho tedy soudného člověka?
Navíc, Špidla při rozkladu své strany jako její předseda, projevil skutečně ufounní zarputilost a s touto houževnatostí jistě dosáhne v příštích volbách absolutního volebního propadu této strany, do jejíhož čela se vetřel. (Tady je namístě otázka - zdali je Zeman spoluufoun a nebo se jím nechal obelstít, aby ho na toto místo protlačoval. Jelikož čerpá prý energii ze stromů, je to s největší pravděpodobností rovněž ufoun, ale zřejmě z konkurenční, ne tak zlostné galaxie. Protože proč by ho jinak mimozemšťan Špidla potopil?). Dalšího důkazu mimozemského původu netřeba, ale přesto je tu ještě jeden velice markantní - má jinak nastavené biologické hodiny - je nejčilejší hned po ránu.

Klaus
V tomto případě je zdůvodnění krátké a jasné: Takovou výdrž zůstávat v politice, nemůže mít normální pozamšťan.

Havel
Vždy se choval, jako by byl z jiného světa.Skupiny:

Politici a čeští politici hlavně
Tolik, co vydrží politik, by normální člověk nesnesl a skončil by buďto v blázinci nebo na koronární jednotce nebo v márnici. Z tohoto je tedy jasné, že politici, a čeští politici obzvlášť, jsou mimozemšťané. Poslední důkaz nám dodal ministr Němec - vůbec neví, že si nakoupil nábytek do svého ministerského sídla-bytu za 4 milióny Kč ze státních peněz - na jejich planetě totiž peníze neexistují, proto neměl tušení, že dělá něco, co by neměl a tudíž takovouto informaci nenosí ve svém mimozemském mozku a nic o tom už doopravdy neví.

Český statistický úřad v čele s Marií Bohatou
Na fatální chyby tohoto úřadu se přišlo až v roce 2003, ale stal se v minulém roce. Lidmi je statistika pokládaná za seriózní a přesnou vědu - čili tam jsou nalezlí tohoto neznalí mimozenšťani.

Celá ČSSD a její satelitní koaličníci
Je jasné, že organizace, kde je tolik mimozemšťanů, nemohou být pozemské.
A zde jsou jako ukázka od Václava Fořtíka několik starých nominací:

Pro Vaši inspiraci uvádím návrhy i nominace z roku 1999. Některé návrhy by si již asi zasloužily širší komentář, což je jen důkazem poměrně velkého posunu problémů a událostí od té doby.

Nominace za rok 1999

I. jednotlivci
1. pan Berka - tento bývalý šéf Úřadu pro státní informační systém se od cca října minulého roku snažil vyvolávat paniku z přechodu počítačů na nový rok. Naše jednotka Fakta Y nejen zajistila plynulý přechod počítačů, ale dokázala tohoto škůdce odstranit i z šéfovské funkce.
2. paní poslankyně Machatá - o této poslankyni jsme v minulosti neměli ani tušení a v současné době o jejím osudu není opět nic známo. Vyhodnocujeme to jako úspěšný pokus mimozemšťanů, kterým si ověřovali:
a) možnost dostat se do parlamentu ČR (zajisté si říkáte: Ale oni tam již jsou. Máte pravdu, ale v tomto případě se jedná o nový druh, a to ještě ke všemu amatérský)
b) možnost rozvířit mediální bombu okolo ničeho (tzv. udělat z prdu kuličku, známá to hra v oblasti Síria)
c) zjistit inteligenci našich politiků (s negativním výsledkem)

3. pan rozhodčí Krula - jak zjistila jednotka Fakta Y, není pravda, že by tento rozhodčí byl v zápase Žižkov-Sparta podplacen, či že by byl úplatný jako ostatní rozhodčí. Tento totiž pochází ze známé planety MATCH, kde se rozhodčí při hře přidává běžně na jednu stranu (v našem případě Spartu) a celý zápas pro ně píská. Pokud znevýhodněné mužstvo vyhraje, získává 5 bodů, za remízu pak 2 body - tím jsou nevýhody kompenzovány. Z našich tajných zdrojů víme, že nic takového náš fotbalový svaz nechystá, přestože ve většině zápasů se hraje stylem MATCHe.

II. kolektivy
1. Všeobecná zdravotní pojišťovna (neboli tzv. "VZP") - tato organizace koupila bývalý hotel Flóra za devítimístnou částku. Podle našeho zjištění je VZP prolezlá mimozemšťany, kteří se podobnými aktivitami snaží zhoršit zdravotní péči a připravují kolaps zdravotnictví (podle jedné sekce jednotky FY již nastal).
2. úvěrové oddělení Komerční banky - bez komentáře
3. North Atlantic Treaty Organization (známá též pod kódovým označením "NATO") - toto uskupení si nominaci zasloužilo svým zdůvodněním bombardování Jugoslávie. Bombardovali, aby zabránili etnickému vyčištění provincie Kosovo. Upozorňujeme představitele této organizace, že jsme ekonomicky a politicky pozadu, ale že nejsme blbí. Celá válka byla předem připravená akce jak udržet Miloševiče (přední mimozemšťan) na prezidentském místě a současné jednání vůči Jugoslávii náš názor potvrzuje.Posílejte své nominace na Mimozemšťana roku 2002 na adresu Václava Fořtíka vafor@volny.cz a přijďte na Pragocon :-) - program zde http://terminus.mensa.cz/pragocon.htm

Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: