Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 12.2.2003
Svátek má Slavěna
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Fúze zahraničních vydavatelů
 >FEJETON: Zvolte si svého prezidenta!
 >EKONOMIKA: Deflace a úrokové sazby
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla II
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Já to napíšu do novin
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak je dobře,že nemám videotelefon
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Nekuřákem za trest
 >DEMOGRAFIE: Budou jako -více než 100letá voda- ?
 >POLITIKA: Český prezident ve stínu Iráku a Severní Koreje
 >POLITIKA: A humoristé gradují svá komická čísla
 >ZE ŽIVOTA: Jak jsem besedoval se zakládající členkou strany
 >POSTŘEH: O alergii
 >GLOSA: Spekulace o novém vedení ČD.
 >NÁZOR: V čem je problém našeho parlamentu?
 >ZDRAVÍ: Špinění stolicí u starších dětí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
12.2. Sokol versus Klaus, a co na to komunisté?
(eff)

Vládní koalice (nezaměňovat s mumifikovanou Koalicí s velkým K, což je jediné, co je na ní velké) vytáhla z klobouku Jana Sokola a postaví ho proti Václavovi Klausovi v třetím hlasování 28. února. Kde neprošla Moserová, mohl by projít Jan Sokol. Projde ale plotem 44 poslanců a senátorů za komunistickou stranu?

Podle doposud publikovaných ohlasů mezi komunisty moc sympatií nemá. Vyslovil se totiž pro porozumění Čechů s Němci a naopak se vyslovil proti nacionalistickým výstřelkům. Vyhnání Němců je něco, za co bychom se měli stydět, řekl. Automobilové havárie Otakara Motejla a Jaroslava Bureše nejsou nic ve srovnání se Sokolovým zločinem! tady mu asi nastaví komunisté káď s velmi tvrdou vodou. Co jiného mohou svým voličům nabídnout, než protiněmeckou zášť? Ono tajemné "desetileté období mimořádných popatření" jež slibují mimo oficiální dikci svých neslaných nemastných dokumentů lze odsunout do říše bájí. To by musel Stalin vstát z mrtvých a ze sklepení v Karlíně vyjít nějaká nová gottwaldovská parta a ta by musela stranu vrátit na tu správnou revoluční kolej. To zatím není reálné, zatím pan Grebeníček se svými soudruhy drží revoluci pod poklopem, aby na ni nebylo vidět. Ale nacionalismem se tito včera ještě internacionalisté budou ohánět velehorlivě.

Bezvýhradné nadšení pro Sokola není cítit ani z koaliční strany. Miroslav Kalousek řekl už před několika dny, že pokud vycítí nejistotu a neshodu v sociální demokracii,podpoří Václava Klause. Úsměvné prohlášení...
Kdybych slyšel z údajně pravicových stran (unie se prohlašuje za autentickou pravici a lidovci jsou"pravý střed", byť mírně až někdy hodně vlevo), že podpoří pravicového kandidáta Václava Klause, znělo by to logicky.
Ovšem když přední lidovecký činitel odvozuje svoje rozhodnutí podle toho, jestli se sociální demokracie hádá nebo nehádá, to je... lidovecké.

Komunisté, podpoření snad větší částí lidovců a unionistů a sociálních demokratů než posledně, by mohli nakonec rozhodnout o výsledu třetí volby prezidenta.
V náladě, která panuje, by to z jejich strany byl chytrý tah: zachránili by situaci a zbavili by politickou scénu přiboudlého pachu ostudy. Což by mohli dále zúročit, na to jsou mistři.

Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: