Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 15.2.2003
Svátek má Jiřina




  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo smíření
 >INFO: Zemřela ovečka Dolly
 >LIDÉ: Ronald Reagan
 >FEJETON: Nemáte čas mailovat?
 >INFO: Sondy k Marsu
 >POSTŘEH: O něm
 >ESEJ: O kříži
 >ZDRAVÍ: Lékař, pacient, nemoc
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (7)
 >POLITIKA: Mír světu, klid Evropě.
 >POLITIKA: Co dali Havel a Klaus demokracii
 >NET A JEHO PIKANTNOSTI: Ty nejsi Dagmara!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: O potměšilé koblize
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes nejen hodný, ale také chytrý

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
15.2. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Proč budu hlasovat proti vstupu do EU.
Dlouhá léta jsem byl příznivcem vstupu do EU, ale poslední vývoj situace mi otevřel oči a přinutil mne revidovat můj postoj k EU, k jejímu vnitřnímu chodu a možnosti uplatnění práv menších států v této nyní pofidérní a nevypočitatelné organizaci.
Původně jsem si myslel, že EU je organizací plnoprávných a suverenních států, které v ní mají rovnocenná práva a závazky, organizací, která dodržuje dohody a hodlá dodržovat zásady demokracie a svobodné volby, ale dnes zjišťuji, že tomu tak není. Dnešní realita, je taková, že EU má zřejmě sloužit k tomu, aby se realizovaly ambice zamindrákovaných států Francie a Německa na ovládnutí Evropy a vnucení svého vidění světa, které musí být za každou cenu protiamerické, tak aby bylo vidět ,, nepřítele’’, proti kterému se musí ,, Evropa’’vymezit. Bohužel historie už mnohokrát dokázala, že největším nebezpečím pro demokracie jsou demokracie samotné a to je právě na programu i dnes.
Vzpomeňme si jen na rok 1938, kdy Francie odmítla dodržet své závazky vůči Československu. Tehdy nás zradila i Anglie, ta se, ale ze svých chyb poučila a dnes ukazuje celému světu, že svoje závazky dokáže dodržet v dobrém i zlém a stojí po boku svých spojenců. Naopak Francie nadálé předvádí politiku, ze které se mi dělá naprosto nevolno. Dá se říct, že U.S.A. jako bašta a symbol demokracie během posledních 100 let zachránily třikrát Evropu a celý svět před despotismem a totalitarismem ať už německým v uniformách SS a wehrmachtu nebo rudým ve vysokých brigadýrkách ruských vojáků.
USA zachránily Evropu a svět před absolutistickým prušáctvím německého císaře Viléma II v I. světové válce, kdy se tak vychvalující velmoc Francie nebyla schopná ubránit náporu císařského Německa a potřebovala pomoc jak od Velké Britanie tak i od Američanů, jinak by asi dnešní svět vypadal úpně jinak a asi bychom dneska byli všichni už poněmčeni. Strkání hlavy do písku před Adolfem Hitlerem a nacistickým Německem a zrada spojenců se Francii vrátila jako bumerang v roce 1940, kdy ironií osudu bylo 40 % německých tanků použitých při přepadení Francie původně československých, či vyrobených na území protektorátu. Francie si tehdy opět hrála na velmoc a moc jí to nešlo, protože ji Hitler převálcoval s menším počtem vojáků, tanků a letadel za 40 dnů.
Tím, že dnes Francie odmítá dodržovat spojenecké závazky vůči svým americkým, tureckým a dalším spojencům v NATO jako by poplivala hroby těch tisíců amerických, britských, polských, československých a dalších spojeneckých vojáků, kteří padli ať už při vylodění na krvavých plážích v Normandii nebo při osvobozování celé Francie.
U Německa mne tento postoj nepřekvapuje, protože historie ukazuje, že Němcům se lépe bojuje za to, aby ovládli svět sami pro sebe, než aby ho chránili jako místo k životu i pro ostatní. Zde se zřejmě asi nedá mluvit o vděku za osvobození od Hitlera, uvědomíme li si kolik Němců podporovalo nacismus.
Bohužel už Němci zapoměli, kolik amerických a britských letců zahynulo, když několik málo let po II. světové válce předvedli soudruhu Stalinovi a celému světu fantastický letecký most, kterým se svobodný svět rozhodl zásobovat Berlín, který obklíčily sovětské jednotky v domnění, že Amerika a Velká Británie před nimi padnou na kolena a nechají toto město napospas bolševikům. Spojenci tehdy neustoupili a udělali dobře. Ukázali bolševikům, že je tady síla, která se jich nebojí a nebude před nimi ustupovat. Nic tehdy Američanům a Britům nebránilo v tom nechat Berlín napospas Rusům a zaklínat se OSN zleva, zprava a nedělat nic a nechat obyvatele napospas bolševikům. Spojenci, ale ukázali, že zlu ustupovat nebudou.
Dnes je stejná situace, část našich tzv. spojenců v EU se snaží zničit spojenectví zbytku demokratických evropských států k U.S.A. a sblížit se s teroristickým státem Ruskem, které provádí v Čečensku genocidu národa, který si ,, neváží výsady’’ být součástí Ruska a chce jít svou vlastní cestou, tak jako i ostatní bývalé státy SSSR, které měly to štěstí, že se stihly od Ruska odtrhnout včas. Co si mám myslet o tom, že bychom jako členové EU se měli povinně sbližovat v rámci ,,jednotné zahraniční politiky’ se státem, který při osvobozování rukojmích zajatých čečenskými ozbrojenci zavraždí více než sto bezbraných rukojmích vlastních občanů a v Čečensku už vyvraždil na 100 tisíc převážně civilistů a vhání tak celý národ do tenat opravdových teroristů.. Neschopnost Evropy zabránit genocidě na vlastním teritoriu se ukázala za války na Balkáně, kdy převážně Francie bránila USA a NATO rázně zakročit proti genocidě páchaně jak v Chorvatsku tak i v Bosně a Kosovu..
Tyto masakry zastavil až rázný nátlak a zákrok USA a NATO, nikoliv francouzské nebo německé žvanění.
Děsí mne, že bychom se nyní měli stát součástí společenství, kde se Německo a Francie snaží uzurpovat taková práva, která by jim umožnila si ze zbytku Evropy učinit kolonii a pak se vyčleňovat proti USA a spojovat se s kýmkoliv, kdo jim v tomto boji bude užitečný.
Postup EU v Dánsku po opakovaném referendu kdy po kladném vyjádření zpracovaných občanů musel dánský nejvyšší soud vypustit klausuli o možném opakování referenda v budoucnosti z tamního zákonodárství, je pro mne dostatečným dokladem, že do této organizace se dá vstoupit, ale už ne vystoupit. Toto stanovisko koneckonců přímo i vyjádřil ministr zahraničí pan Svoboda v jednom z rozhovorů v mediích.
Tyto skutečnosti by měli být varováním pro všechny, aby opravdu pečlivě zvážili, zda chtějí nezávislý stát nebo jen závislý na libovůli Němců a Francouzů. Já už jsem zažil komandování od Rusů a děkuji, na jeden život to stačilo.
Pokud se tato situace nezmění a Němci s Francouzi si neuvědomí, že naše euroatlantická civilizace přežije jen tehdy, pokud bude Evropa táhnout s Amerikou za jeden provaz, dávám přednost tomu být nezávislý a spojenectví s USA, proto nebudu nyní hlasovat pro vstup do EU.

Na závěr bych vzkázal a tlumočil těm , kteří jsou proti válce s Irákem citát neznámého Američana

,, Je to voják, ne reportér, kdo nám poskytuje svobodu tisku. Je to voják, ne básník, kdo nám poskytuje svobodu slova. Je to voják, ne organizátor protestů, kdo nám dává právo demonstrovat. Je to voják, ne právník, kdo nám dává právo na spravedlivý proces. Je to voják kdo salutuje vlajce, slouží pod vlajkou a jehož rakev je zahalena vlajkou, a který dává protestujícím právo pálit vlajku.’’ Rád bych se těch demonstrantů zeptal, kde byli, když byl okupován Kuvajt?t. Proč nedemonstrují za svobodu Čečenska? No, ono se,ale proti demokratickému státu demonstruje lépe než proti diktatuře, že? Můj názor je, že za svobodu se musí bojovat jinak si ji nezasloužíme.

Miroslav Viška


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: