Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 17.2.2003
Svátek má Miloslava
  Výběr z vydání
 >NEZAMĚSTNANOST: Ordinuje vláda ten správný lék?
 >POLITIKA: Užitečná krize - víme více o NATO
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo smíření
 >POLITIKA: Komunisti nám zvolí prezidenta
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Sbohem iks-béčko
 >PSÍ PŘÍHODY: Pokus se šťastným koncem
 >OSOBNÍ ÚDAJE: Zrušte zbytečný úřad
 >POOHLÉDNUTÍ: Předávání žezla
 >LIDÉ: Kdo je Salem Fayad?
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (1)
 >REAKCE: Nestalo se nic tak zvláštního.
 >MÉDIA: Dobrá Rada nad zlato
 >PRAHA: Hala patrně bude!
 >LITERATURA: Úchyl, vojákyně a pan nakladatel
 >CHTIP: Návrh na prezidentskou standartu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Ekonomika  
 
17.2. OSOBNÍ ÚDAJE: Zrušte zbytečný úřad
Petr Paulczyňski

V uplynulých dnech rozpoutal Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) kampaň, která dělá zločince z těch podnikatelů ( zaměstnavatelů), kteří se brání zneužívání svého majetku. Jde o to, že chudák zaměstnanec, který si v pracovní době na cizím počítači vyřizuje své soukromé věci je neuvěřitelně šikanován svým zaměstnavatelem, který chce aby v práci pracoval. Jako člen představenstva hospodářské komory Brno jsem zaznamenal kvantum reakcí na tuto nehoráznost a proto zvedám jménem podnikatelů hlas.

Pan Neuwirt, šéf úřadu se hrubě mýlí. Mail odeslaný z firemního počítače se jménem pracovníka které mu firma přidělila v adrese není soukromý ,jako osobní dopis v šupleti jeho stolu. Mailová adresa je služební stejně jako počítač, program a síť. Jakékoliv soukromé nakládání s nimi je zneužití cizího majetku. Panu předsedovi bych chtěl sdělit, že také posílání samo stojí peníze . Např. jeden mail s přiloženou fotkou přijde řádově na 50,- Kč tam kde se platí za objem odeslaných dat při překročení stanoveného paušálu.

A dále. To, že zaměstnanec porušuje interní předpis o zákazu používání výpočetní techniky k soukromým účelům mu mohu dokázat pouze monitoringem tohoto porušování. A porušil-li pracovní kázeň, má jedinou možnost : když se mu to nelíbí, může jít někam jinam. Někam, kde vládne socializmus a zaměstnavateli je jedno co dělají jeho zaměstnanci v pracovní době a za jeho peníze.

Myslím, že výroky, které ÚOOÚ vydává, tento rozptýlený socializmus jenom podporují. Je-li pro 71 pracovníků ( a 90 plánovaných) ÚOOÚ toto pracovní náplň doporučuji ho zrušit. Jestlipak si umíte spočítat kolik se ušetří z už tak deficitního rozpočtu.

Ing. Petr Paulczyňski

člen představenstva OHK Brno
Další články tohoto autora:
Petr Paulczyňski

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: