Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 18.2.2003
Svátek má Gizela
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Pocta vzácnému člověku - Jiřímu Hanzelkovi
 >TÉMA: Jak žijí penzisté v Evropské unii?
 >POLITIKA: Kdo vítězí a kdo parazituje na irácké frontě?
 >NÁZOR: Zombie z brežněvovských časů.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Žena se zlatými zuby
 >PSÍ PŘÍHODY: Ptačí stopou
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Učit se, učit se - a platit, platit, platit!
 >PRÁVO: Európsky súdny dvor na Slovensku!
 >POLITIKA: Pacifisté všech zemí …
 >HUDBA A ZVUK: Má opera budoucnost?
 >Americke stanovisko
 >EKONOMIKA: Vyčkávání i v predikcích
 >ARCHITEKTURA: Bestia triumphans?
 >VOLBA: Změna ústavy a prezidentské kompetence
 >ŽIVOT: Lidé vyhazují vánoční psy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.2. RODINA A PŘÁTELÉ: Žena se zlatými zuby
Ondřej Neff

Kdysi byly zlaté zoby v módě - Jan Werich se o zlatém zubu zmiňuje ve vyprávění o Čochtanovi ("Čemu se smála? No všemu, aby ten ZUB byl vidět!"). Pak zlaté zuby zmizely v tom smyslu, že se zlato skrylo uvnitř můstků a dalších zubních kouzel, ale venku se na svět bělal čistoskvoucí umělý chrup.

Takže ona žena, kterou jsem viděl dnes a to nikoli v děsivém snu, ale v reálu, měla v ústech, když je otevřela, tři zuby, nahoře, spíš vpravo, a nic víc.

Přemýšlel jsem, jak to asi tak přijde, že někdo má v ústech tři zlaté zuby a nic víc. Třeba měla tři zlaté zuby a kolem původní a ty najednou jí vypadaly, jako když na podzim přejde mráz a shodí listí ze stromů. Nebo chtěla mít všechny chybějící zuby zlaté a došly jí prachy a ty co měla jí stačily jen na ty tři zuby a víc nic.

Nebo patří k sektě třízubých, která svoji nauku odvozuje od Svaté trojice a soudí, že Bůh miluje jen lidmi se třemi zuby a při Božím soudu jen oni budou uznáni za spravedlivé a těm ostatním, jimž napočítáno více nebo méně, budou úpět ve věčných mukách pekelných. Varianta na tuto hypotézu je domněnka, že žena je spojka japonské Yakuzy, zločinecké to organizace. Kdo chce k Yakuze, musí si nechat rozbít úsměv pěstí a místo vyražených zubů pak Yakuza sází zuby zlaté, od nuly do osmi, jako je to s černými pásy. Takže v této zubní hierarchii má ta žena hodnost třetího danu.

Taky je možné, že má zvláštní pojem o kráse. Zlato se hezky třpytí, ovšem když je ho mnoho, tak je to nevkusné. Trojice tvoří harmonii a přirozenou rovnováhu - třínohý stůj, jak známo, se nikdy nekýve. Tři zuby, to je možná brána do sexuálních hrátek, o kterých nemáme tušení. Tři zuby, to je...
Přemýšlejte sami. Tři zuby, to je námět na román.
Mohl by se jmenovat Žena se zlatými zuby.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: