Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 25.2.2003
Svátek má Liliana
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Bankovní terorismus
 >TÉMA: Irák - o čem se málo mluví
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakého prezidenta?
 >POLITIKA: Prezidentem na vedlejšák?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k odposlouchávaným telefónům
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem učil Barta chytrosti
 >ARCHITEKTURA: Praha má nové náměstí
 >POLITIKA: Václav Klaus, hlavní pretendent role českého prezidenta
 >HUDBA A ZVUK: Hudba v obchodě
 >TELEFON: Slyším!
 >BLIZZARD 2003:Zpráva o sněhu a solidaritě
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Bijte, bijte -Gala- do hlavy
 >EKONOMIKA: Období pesimismu je obvykle nákupní příležitostí
 >GLOSA: Odposlech? Spíš jen hloupost poslanců
 >KOMENTÁŘ: Poslanci a mobily

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Telekomunikace  
 
25.2. TELEFON: Slyším!
Prostě Gentleman

Odposlouchávání Tlustého je zatím dozajista jen podezřením, ale kecy odborníků o "náhodném" vytočení čísla na Tlustého mobilu a vlastně nevědomém telefonování na toto náhodné číslo, jehož uživateli se nahraje do schránky, odkud se Tlustému záznam vrátí, pokud si ho dotyčný nevyzvedne, jsou pitomost, ať se na mě Zandl či Kučmáš nezlobí. Jestliže záznam ve schránce neměl, podle Tlustého, žádnou identifikaci, nemohl se k němu dostat, pokud Tlustý nekecá, normální cestou. A takový nevyzvednutý záznam identifikaci má. Stejně tak to dopadne, když si člověk nahraje omylem něco sám sobě.

Pokud nekecá, nebyl to tedy záznam schránky, ale přímé volání někoho, kdo ho skutečně odposlouchával, třeba vůbec ne přes mobil - přece do schránky lze nahrát cokoli. Tomu zase odporuje opět Tlustého výrok, že si schránku vyzvedl na základě esemeskového upozornění. Nevím, jestli normální smrtelník může takhle zmanipulovat mobilní hovor - tohle bych čekal, že páni znalci vysvětlí.

Další "odposlouchávaný" poslanec, Klas, dostal záznam o svém jednání, aniž má aktivovanou schránku. To by mluvilo proti schránce a omylu. Jenže: jenže z jeho výroku v LN je zřejmé, že poslanec se domnívá, že schránku si aktivuje tak, že do ní nahraje svůj úvodní vzkaz. To je pak těžká věc.

Podle toho, co se píše, dostali všichni textovou zprávu o tom, že mají vzkaz. Jsou u Eurotelu, já taky. S mobilem jsem zažil leccos, ale abych dostal vzkaz od někoho, včetně oznámení o nevyzvednutém vzkazu ode ne někomu, vždycky byla u vzkazu jeho identifikace. Je ovšem otázka, jestli poslanci vědí, co to identifikace je...

Jen na okraj: věříte tomu, že kdyby policie či tajná služba opravdu někoho odposlouchávala, že by to přiznala? Den dva poté, co se o tom začalo mluvit?

Gentleman
Další články tohoto autora:
Prostě Gentleman

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku