Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 1.3.2003
Svátek má Bedřich
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Proč na Irák tlačí anglosaské země
 >LIDŠTINY: O věcech všedních
 >NÁZOR: Je komunismus nebezpečný ?
 >ZAMYŠLENÍ: C.O. budeme dělat, až spadne -antonová- bomba?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...
 >REAKCE: Muž s poctivým obličejem
 >ZDRAVÍ: Kouření
 >INFO: Stanovisko ke vstupu do EU
 >28.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Starat se o svou zemi a svůj lid
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (9)
 >POLITIKA: Proč volit Václava Klause
 >POLITIKA: Otevřený dopis Konzervativní strany Václavu Havlovi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: To byla rána!
 >PSÍ PŘÍHODY: K vrcholům negalantnosti
 >FEJETON: Tajemství ženy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
1.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...

Pondělí 24. února 2003

Pan vedoucí Ing. Duto Hlav nám dal vynikající šanci, jak probudit naši iniciativu: Všichni zaměstnanci musí mluvit jedním hlasem. Managoři to už umějí. Též my, zaměstnanci na nejnižším stupni řízení, se musíme probudit a vzít to za svůj úkol. Obracím se této výzvě čelem a přijímám ji! Uhm.

Úterý 25. února 2003

Pan managor Dur Durak otvírá další běh Virtuální Univerzity Morálky a Lidství (VUML). Zaujal mne obor "Specialista". Líbí se mi, neboť v učebním plánu se zdůrazňuje: "Tento člověk nemusí mít nějak definovaný obor specializace. Od specialisty bez specializace se nepožaduje a nesmí být požadována špičková kvalifikace. Za něj pracují příslušní odborníci, kteří jsou skutečně specializováni." Uhm.

Středa 26. února 2003

Na VUMLu (Virtuální Univerzitě Morálky a Lidství) jsem za dva dny zvládl vystudovat obor "Specialista bez specializace". Šlo to rychle - navázal jsem na své třicet let staré studium na minulém VUMLu. Pan managor Dur Durak vidí v mém oboru jedinou nevýhodu, a to tu, že "takový specialista bez náplně specializace nemá pevné vodítko, v čem se zdokonalovat". Ale pak mi osobně od bezpečnostního managora Mazance přinesl pěkné kožené vodítko od jeho Mladé Dogy. Uhm.

Čtvrtek 27. února 2003

Za největší výhodu a vymoženost mé nové role specialisty bez specializace považuji, že si mohu svoji specializaci definovat sám. Sbohem šroubováku, sbohem štípačky, sbohem usmolená brašno na nářadí! Sbohem promarněných třináct let! Vítej pevné kožené vodítko kolem krku! Obnovené kádry vcházejí do textárny. UHM!

Pátek 28. února 2003

Můj zlatý ztracený deníčku! Již jsem se obával, že tě budu muset oplakat. A ty tu ležíš na podlaze, na záchodě, v chumlu papírových ručníků. (Snad to jsou jen papírové ručníky.) Ale jaké nové zápisy to v sobě obsahuješ? UHM? Ty jistě napsal náš nový textárník, bývalý Údržbář Hola Mátoha. Von se mi sem zapisoval, prevít. Příště si musím dát větší pozor, abych tě zase neztratil!

Z listárny Moby Dicka

Ha!
Autor se odhalil! Již víme, kterou firmou jsou skutečné České Textárny!
(více čtenářů)

To teda nevíte ani náhodou. Autor by mohl ocitovat aspoň deset firem, které už za ty tři roky v Deníčku MD jejich zaměstnanci rozpoznali - od školství, zdravotnictví až po těžký průmysl, od Aše po Čiernou pri Čope, od Německa po Kanadu a USA. A přitom jde o České Textárny u nás v Centru! Moby Dick a autor nejsou totožné osoby. Autora zejtra možná přejede tramvaj.
Ale Moby Dicků jsou milióny.

..........................................

Archiv deníčku
Kdo je kdo v Českých Textárnách
Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku