Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 5.3.2003
Svátek má Kazimír
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
 >NÁZOR: Jak se budí voliči
 >HISTORIE: Otazníky kolem Stalinovy smrti
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla V
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kamión velký jako Ritz
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se žije s bolavým palcem od nohy
 >VTÍPEK: Globalizace a vědecký pokrok mění pohádky
 >MÉDIA: Klaus prezidentem mediálně
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (5)
 >PACIFISTÉ: Negramotností proti válce
 >NÁZOR: Společenství chudých a pragmatický postup.
 >NÁZOR: Znovu o volbě
 >EKONOMIKA: Pozitivní výhled pro české dluhopisy
 >IRAK " Logika intervence
 >OHLAS: Záhada Klause a mojí dcery

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
5.3. PACIFISTÉ: Negramotností proti válce
Jiří Wagner

Podle průzkumů veřejného mínění zřejmě patřím mezi těch zhruba třicet procent obyvatel naší země, kteří si myslí, že nikoliv George Bush, ale Saddám Husajn má být odstraněn ze svého trůnu, neboť Saddám je skutečný terorista a vrah. Nic ovšem nenamítám proti projevům opačného mínění a demonstrace komunistů a jim podobných levičáků sleduji jen s částečným rozhořčením - uznávám, že každý má právo na svobodné vyjádření svých názorů, takže lidé nesoucí transparent se stupidním výkřikem Svrhněte Bushe a ne bomby, mě přesvědčují jen o své krátkozrakosti a snadné manipulovatelnosti.

S jedním takovým protiamerickým výkřikem jsem se setkal ale i při své práci na internetu a tento projev nesouhlasu s politikou USA (a zároveň důkaz slabomyslnosti autora) mě spíš pobavil a přiměl ke krátké zmínce:

Na adrese http://sweb.cz/djfizz/PUSA.htm jsem narazil na žlutou stránku s americkými vlajkami přeškrtnutými značkou zákazu stání, kde pod velkým nápisem
VY... SE NA USA!!!! se skvěl tento doklad vynikající, doopravdy hluboké znalosti naší mateřštiny:

HEJ LIDI, SNAŽTE SE O TO ,ABY NEBYLA VÁLKA!!! STACÍ KDYŽ BUDETE SPOLECNÝMA SILAMA IGNOROVAT AMERICKÉ,SNAHY,PLÁNY,CITOVÉ ULEVY JAKO NAPRÍKLAD „ BOJÍME SE TERORISMU“ !!! A PODOBNE … VŠE JE KOMEDIE A AMERICE JDE JEN O MOC,PENÍZE A O LIDI JAKO STE VY SE NIKDY ALE NIKDY NEBUDOU ZAJÍMAT. DYT ANI NEVEDÍ ŽE CESKÁ REPUBLIKA EXISTUJE… A CÍM VÝC BUDOU OKOLNÍ STÁTY SABOTOVAT A POTLACOVAT ZACÍNAJÍCÍ VALKU TÍM SE BUDEME STÁVAT VÍC A VÍC NEŽ SKURVENÁ AMERIKA… STOP VÁLCE STOP AMERICE… LIDSKOST JE TED NA PRVNÍM MÍSTE!!!!

Pod tímto výplodem češtinářského génia byla dvě tlačítka - SOUHLAS a NESOUHLAS. Kliknul jsem pochopitelně na "nesouhlas" a ejhle, čeho se mi dostalo:
Ještě to zvaž !!! Bush je magor!!!
Vrátil jsem se na hlavní stránku a pro změnu jsem souhlasil, jsa zvědav čím budu odměněn. Nezklamal jsem se:
Dík tvoje potpora posiluje mír!!!

Nechci a nemohu odsuzovat lidi, kteří mají jiný názor než já, to je jejich problém. Já narozdíl od nich prostě nemám potřebu shromažďování a nemusím pochodovat ulicemi za halekání za vlasy přitažených výkřiků. Nemám ani nutkání vytvářet kvůli svým antipatiím k iráckému diktátorovi internetové stránky. Udivují mě ovšem lidé, kteří ve svém svatém přesvědčení jdou tak daleko, že si obsah svých výtvorů ani nenechají zkontrolovat někým gramatiky znalejším a svými výblitky postoj zmíněných sedmdesáti procent obyvatelstva přinejmenším znevažují.


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku