Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 5.3.2003
Svátek má Kazimír
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
 >NÁZOR: Jak se budí voliči
 >HISTORIE: Otazníky kolem Stalinovy smrti
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla V
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kamión velký jako Ritz
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se žije s bolavým palcem od nohy
 >VTÍPEK: Globalizace a vědecký pokrok mění pohádky
 >MÉDIA: Klaus prezidentem mediálně
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (5)
 >PACIFISTÉ: Negramotností proti válce
 >NÁZOR: Společenství chudých a pragmatický postup.
 >NÁZOR: Znovu o volbě
 >EKONOMIKA: Pozitivní výhled pro české dluhopisy
 >IRAK " Logika intervence
 >OHLAS: Záhada Klause a mojí dcery

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
5.3. Složené funkce a vystěhovaný nábytek
(eff)

Milan Urban a pětičlenné vedení klubu sociálnědemokratických poslanců skládá funkce. Předseda klubu Urban to už avizoval ještě před volbou prezidenta a teď to tedy učinil ve skutečnosti. Nechce předsedat klubu, kde poslanci něco jiného říkají a něco jiného konají. Není divu, chce se podotknout. A ještě - přidat pochvalu pro lidi, kteří skládají funkci ne proto, že je vystrkali heverem ze dveří, ale dobrovolně, z vlastního uvážení. Kvůli neúspěchu, navíc kvůli neúspěchu někoho jiného. Je to možná jenom gesto, protože to podstatné se odehraje příští týden, až bude sněmovna hlasovat o důvěře vládě. Pokud vláda důvěru nedostane, nastane politické zemětřesení, ve kterém by vedení klubu stejně nejspíš neobstálo. Pokud ji dostane, nějakou tu malou, upocenou, pak... nechá se Milan Urban přesvědčit, aby zůstal? Bylo by to v naší tradici.

Stěhování na Hradě
V pondělí sebyl Václav Klaus podívat na Hradě. V úterý pak noviny psaly o jeho zděšení nad stavem tzv. "domečku", to je ta budova nedaleko Míčovny, ve které by měl bydlet. V úterý si Klaus vybral kancelář po výkon prezidentského úřadu - po Husákovi.
Chá, chá, bodejď by ne, po Husákovi, šklebí se teď antiklausovci.
Chá, chá, jak by se měl nastěhovat po Havlovi, když Havel nechal odmontovat zkanceláře nábytek, to si tam má sednout na bednu od jablek, šklebí se antihavlovci. Nahlas to enříkají, ale dávají najevo, že ten zhuntovaný "domeček" má taky Václav I. na triku.
No ono to ani jiné být dost dobře nemůže. Střídání na trůně, to je velký nápor na emoce, a protože je to v demokratických poměrech poprvé, co většina z nás zažila, musíme si to užít. Po páté už to bude docela obyčejné a nikdo s enebude divit, do jaké kanceláře se nový prezident nastěhoval.

Aston

Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku