Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.3.2003
Svátek má Miroslav
  Výběr z vydání
 >IRAK : Svědomí a mezinárodní právo
 >ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
 >POLITIKA: Obavy a znejistění.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo - nikdy nezapomeneme?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ transplantovaného penisu
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart objevil dveře
 >POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
 >OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
 >INTERNET: Technologie ADSL padla na hubu už při startu
 >ZE ŽIVOTA KOČKY: O naší Fíce
 >O FILMU: Sonáta za okurky
 >FEJETON: Přírodovědecká pitva pana prezidenta
 >FEJETON: Sauna aneb Za všechno můžou židi
 >NÁZOR: Příliš mnoho otázek
 >CHTIP: Hvězdy, jaké jsou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
6.3. RODINA A PŘÁTELÉ: Případ transplantovaného penisu
Ondřej Neff

Nebudu se vyjadřovat k medicinální podstatě - spíš mě to zajímá jako jev mediální. Minulý týden, takhle zvečera mi přišel mail. obsahoval text vyhlížející jako zpráva ČTK. Psalo se v něm o tom, že jakýsi indický chlapeček se narodil bez penisu a naštěstí se narodil jiný indický chlapeček se dvěma penisy, takže mu jeden uřízli a přišili tomu bezpenisovému chlapečkovi, takže nyní mají oba indičtí chlapečkové odpovídající počet penisů, tedy - každý jeden. Chvála bohu, nebo chvála Šivovi.

V úterý jsem se zastavil v hostinci U Václava II. v Dejvicích na SSSR (Sraz starých scifistických rarit). Vyprávěl jsem příteli Jiřímu Walkerovi Procházkovi o těch penisech a on se smál a říkal, že jsem magor, když si vymýšlím takové věci. Ujistil jsme ho, že je to zpráva ČTK, byla v novinách a navíc si ji můžete přečíst v Českých novinách na internetu.
Takže jsme začali s Walkerem domýšlet, jak by to mohlo dál s těmi chlapečky a jejich penisy být. Třeba - až jednou dospějí, ten chlapeček, nyní muž, původně bezpenisový, se stane sexuálním přeborníkem a bude podávat udivující výkony v dámských ložnicích, kdežto ten původně dvoupenisový bude impotentní jako koaliční vláda Vladimíra Špidly. A ten impotentní se dozví, jak to bylo a že ten lev ložnic se doslova ohání jeho údem a narukuje na něho s kudlou v ruce volaje "Koukej mi navalit můj penis! Chci zpátky svýho sportovce! Tohohle vohejbáka si strč za klobouk!" a bude mu nabízet ten druhý penis a ten lev ložnic nebude na směnu chtít přistoupit řka, že co se jednou dá, už se nikdy neprodá.

Tak jsme to s Walkerem vymýšleli.
Zajímavé na tom je to, že tu zprávu si nikdo nevycucal z palce někde v hostinci poblíž kanceláří ČTK. V té zprávě se sice píše, že chlapeček se dvěma penisy se narodil v Šantipuru v indickém státě Bangla. Já o žádném státě Bangla nevím, vím o Bangladéši, kde se mluví jazykem bangla. Existuje ale město Santipur v Bengálsku, tak to by mohlo být to místo úrodné na penisy. O případu vědí v australském News.com a odvolávají se na The Telegraph, vydávaný v Kalkutě. V Telegraphu (výborný web-daily, se skvěle fungujícím archivem, jsem však o případu nic nenašel. Takže jsem Telegraphu napsal mail s dotazem. O výsledku podám zprávu.
Zatím se budu kochat vidinou případu "po třiceti letech", jak jsme si ho vymysleli s Jiřím Walkerem Procházkou.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku