Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 7.3.2003
Svátek má Tomáš
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (10)
 >DOKUMENT: Akce Pochodeň 2003
 >INFO: Konzervativní strana a EU-referendum
 >ŽIVOT: Jede jede mašinka.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Škoda mladého života
 >PSÍ PŘÍHODY: Překotné domáhání dárků
 >TÉMA: Hyenismus
 >REAKCE: Blbá nálada, pohádky a smrt
 >KONFLIKT: Naivita šachových pěšáků
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Nenávist jako program
 >Paušální Dial- up neprávem ve stínu ADSL aneb pomůže ministr Mlynář s paušálem?
 >NÁZOR: Klaus a jeho role
 >POSTŘEH: O simce
 >IRAK : Svědomí a mezinárodní právo
 >ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Telekomunikace  
 
7.3. POSTŘEH: O simce
Ivo Rýznar

Koupil jsem si telefon
a nastavil libý tón,
jsem teď ale za vola,
když mi nikdo nevolá.

Už je to jistě více než půl roku, co jsem dostal od kamaráda úplně novou SIM kartu. Ne snad, že bych nosil telefon jen tak pro parádu, ale ne všude je dostatečný signál "mého" standardního operátora. A tak jsem tu novou, pro síť operátora konkurenčního, přijal s povděkem. A protože kamarád za ni nic nechtěl, dostal alespoň jako symbolickou pozornost vlastnoručně vyrobenou esíčkovou roládu. Mňamku.
Vyvstal ale problém jak to udělat, abych nemusel pokaždé telefon rozebírat a kartu měnit. Řešení byla dvě. Buď si pořídit ještě jeden telefon (což narazilo na otázku financí), nebo nový kryt baterie se sloty (?) pro dvě či tři SIM karty. Zvolil jsem řešení druhé.
Nerad to přiznávám, ale i kdybych si pořídil ještě jeden telefonní přístroj, připadal bych si tak trochu jako schizofrenik. A co teprve když by mi ve stejnou chvíli zvonily oba? Tady se ukazuje, jak matička příroda při stvoření člověka vůbec nemyslela na takovou možnost. Mám totiž jako většina z nás dvě uši a mohu poslouchat současně dva volající, ale co je to platné, když vlastním jenom jedna ústa.
Když jsem včera cestoval autobusem číslo 196, ozval se znenadání zvuk mobilního vyzvánění. Slečna sedící naproti mně zalovila pravou rukou v pravé kapse, podívala se na displej, zmáčkla čudlík, připlácla přístroj na pravé ucho a hovořila. V tu chvíli se ozvalo vyzvánění jiné. Ona slečna zalovila levou rukou v levé kapse, podívala se na displej, zmáčkla čudlík, připlácla přístroj na levé ucho a... Byl jsem zvědav, jak bude zvládat dva hovory současně. Bude měnit hlas? Nebo snad ovládá břichomluvecké umění? To asi ne, protože by telefon přiložila namísto na ucho k pupku.
Vyřešila to elegantně. Do levého kecafonu řekla: "Zavolej mi později."


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku