Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 13.3.2003
Svátek má Růžena
  Výběr z vydání
 >EVROPSKÁ UNIE: Až příliš jednoduchý koncept
 >PRÁVO A SMRT: Humanistická justice na rozcestí
 >ŽIVOT: Každému jeho Ameriku
 >POLITIKA: Máme prezidenta
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání s tvrdohlavým tirákem
 >PSÍ PŘÍHODY: Štěkání na řemeni
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: O Iráku bez mandátu
 >TÉMA: Umíme diskutovat?
 >MÍSTO: 750 let města Náchoda
 >MOUDRO: Sonet o bídě politiků
 >GLOSA: Dejte knihám volnost
 >METEO: Počasí v Kanadě
 >ZAMYŠLENÍ: Důvěra, vláda a media.
 >DOKUMENT: Stanovisko ČMKOS k iráckému konfliktu
 >ÚVAHA: O umění stáhnout ocas mezi nohy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Telekomunikace  
 
13.3. ÚVAHA: O umění stáhnout ocas mezi nohy
Leoš Kyša

Jak už je po celou lidskou historii známo, pocit vlastní neomylnosti je jednou z nejzákladnějších vlastností státníků a politiků. U některých poslanců naší prezidentské strany je navíc vlastností dominantní. Tváří tvář všemožným důkazům nedokáží uznat vlastní omyl a ve snaze nebýti u národa za pitomce ze sebe zarputile dělají ještě větší.
Přestože už jak vyšetřování Eurotelu tak policie ukázalo, že žádné odposlechy trojlístku Tlustý, Klas, Horníková, se nekonalo, oni si stále stojí na svém a teď chtějí dokonce i svého operátora zažalovat. Což o to, já bych to kolikrát s největší radostí udělal také, ale pouze z důvodu vlastní hlouposti?
Zvláště poslanec Tlustý mi svým chováním stále více připomíná jednu mou senilní pratetu. Ta také tváří v tvář důkazům nové doby stále zarputileji tvrdila, že Gotwald byl skvělý člověk a ne a ne ustoupit ze svého názoru a zcela jednoduše přiznat - mýlila jsem se. U mé pratety to bylo vzhledem k jejímu věku a tím pádem i mdlému stavu mysli omluvitelné, ale u poslance parlamentu?
A přitom není nic jednoduššího než říci: Dámy a pánové, mýlil jsem se, jako poslanec jsem přece jen citlivější na některé podněty. Zároveň jsem rád že se vše vysvětlilo a o žádné odposlechy se nejednalo.
Přesto stále mluví o různých "hypotézách" (tak ty by mě zvláště zajímaly) a o chybném postupu operátora. Přitom jednoduché přiznání vlastního omylu by určitě zajistilo mnohem lepší přijetí voličů než jeho buldočí postoje. Mohl by zcela lehce národu dokázat, že umí uznat vlastní chyby a dívat se na věci s nadhledem. Bohužel to asi nedokáže.
Je opravdu tak složité stáhnout ocas mezi nohy a zachovat si díky tomu alespoň trochu své důstojnosti?


Další články tohoto autora:
Leoš Kyša

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku