Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 15.3.2003
Svátek má Ida
  Výběr z vydání
 >POLEMIKA: Teorie pustého ostrova
 >NÁZOR: Společnost a smrt
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...
 >NÁZOR: Poslední americká válka pod vlajkou OSN
 >KOMENTÁŘ: Jiří Rusnok
 >ZDRAVÍ: Nejen o medicínské etice
 >Z MĚST: Co se děje v Náchodě
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (11)
 >OHLAS: Rada pro Gentlemana - Jak investovat
 >POLITIKA: Demokracie jako třídní boj
 >POLITIKA: Překvapí prezident Václav Klaus?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kdybych to byl věděl...
 >PSÍ PŘÍHODY: Když je psů jako psů
 >VÝSTAVA: 1 + 3 aneb Mlčenliví svědci z Pražského hradu
 >NÁZOR: Kvalifikace pro úřad

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
15.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...

Týden v Českých Textárnách

Pondělí 10. března 2003

Ambrož získal čestné uznání od náměstka pro odměňování Dur Duraka a zároveň se umístil na třetím místě vnitrofiremní soutěže, a to za zvládnutí expresní zakázky pro Ministerstvo zdravotnictví. Vytvořil text, jenž má být přibalen ke každému koblížku: "Minimální trvanlivost koblihy uvedena na klipu, nebo na etiketě, nebo na svaru, nebo na obalu, nebo přímo na koblize či v její náplni."

Úterý 11. března 2003

Drn se v naší soutěži umístil na druhé příčce a byl jmenován Zaměstnancem měsíce za vynález tohoto sousloví: "Proces výrazných restrukturalizačních a racionalizačních změn, v jejichž výsledku dochází i k organizačním změnám, které mají dopad do oblasti zaměstnanosti, kde jedním z důsledků je i rušení některých činností, pracovních pozic a následný odchod zaměstnanců z důvodu nadbytečnosti." To se má od nynějška používat místo primitivního výrazu "propouštění".

Středa 12. března 2003

Hlavní cenu Českých Textáren a nominaci na celorepublikový Zlatý Kext* získal sám ředitel Běsný Kokot za tento kvalitní blábol: "Zavádíme nový Systém Řízení Kvality (Syřík). Při výstavbě Syříku je nutné učinit některé závažné kroky. Například přijetí a vyhlášení Politiky Kvality (Poqal). Poqal je základní a zásadní dokument každého Syříku. Jeho cílem je jasně a srozumitelně vyjádřit záměr a směr působení podniku. Co hodláme dělat: Vytýčit jasnou strategii Politiky Kvality. Proč: Abychom podali nezpochybnitelný důkaz o závazku vrcholového manadementu k vývoji a zlepšování Systému Řízení Kvality."

Čtvrtek 13. března 2003

Zeptal jsem se vedoucího Duto Hlava, jestli nám může něco říci o budoucnosti naší textárny. V kantýně se šušká, že se má změnit na kextárnu!* Pokýval hlavou a pravil: "Musíme naplnit nezbytné komunikační minimum, totiž otevřeně o všech těchto problémech hovořit, změny komunikovat na co nejširším plénu tak, aby nenastávala nejistota a nestabilita pracovního prostředí plynoucí z nedostatku informací a komunikace. Odpovím vám v zákonném termínu třiceti dnů." To ani nemusí - u nás se dějí totiž změny každý týden...

Pátek 14. března 2003

Náš odborník na komunikaci mgr. Tluč Huba se nechal slyšet, že podle nejnovějších objevů v interpersonálních vědách musí každý moderní managor aspoň 70 % své pracovní doby věnovat "aktivní komunikaci". Protože zase podle jiného výzkumu vím, že pouze 60 % pracovní doby dnešních managorů je využito k práci, tak tedy musejí ti chudáci žvanit i přesčas!

* Kext = napsaný kec; kiks, který je míněn vážně

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku
Kdo je kdo v Českých Textárnách
Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku