Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 3.4.2003
Svátek má Richard
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Rytí záhonu
 >MEDICÍNA: Akutní syndrom dýchacích cest (SARS)
 >NÁZOR: Americké války, americké zájmy, americké pokrytectví
 >NÁZOR: Válka z pohledu iráčanů
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Trapas, co je to?
 >PSÍ PŘÍHODY: Dobrodružství s požárem
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kdo je kdo v Českých Textárnách
 >DOPRAVA: Dál nic
 >Z NETU: Neuvěřitelnosti
 >POSTŘEH: O kačením žaludku
 >TÉMA: Válka v přímém přenosu?
 >NÁZOR: Starosti arcibiskupovy
 >NÁZOR: Válka proti Saddámovi - válka proti zlu
 >ŽIVOT: Máte platební kartu a používáte jí při placení na čerpací stanici?
 >NÁZOR: Po padesáti letech se kruh uzavírá

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
3.4. Sněmovna našla obětního beránka - velkou radu
(eff)

Co se v úterý nepovedlo, prošlo ve středu: dolní komora parlamentu se sešla, aby projednala jediný bod, a jím bylo odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ke kterémuž narovnání nakonec došlo, řečeno s klasikem, byť o jediný hlas.

Určité rozumné jádro rozhodnutí zde je. vskutku v této zemi zákon slouží hlavně jako alibi pro lajdáctví a lhostejnost, a je jasné, že vše, co se kolem TV Nova dělo od jejího založení, počínaje skandálním uhnutím od licenčních podmínek za jakých byl spolku zvanému CET 21 zdarma přidělen zlatý důl, bylo možné jen lajdáctvím a lhostejností - když nelze (pro nedostatek důkazů) hovořit o jasné korupci. Ovšem ukázat prstem na velkou radu jako na jediného viníka, to je do nebe volající drzost. Tento parlament měl stejné informace jako každý jiný občan v této republice, tento parlament musel vědět, že Vladimír Železný rozdráždil finančníka s vlivem, o kterém se v tomto Ubožákově nikomu nezdá, tento parlament nehnul prstem, tento parlament schválil všechno co rada udělala, a tento parlament trapně, před ukončením právních tahanic, zařízl obětního beránka. Jistě udělala to část parlamentu, prošlo to o fous, ale jen na výsledku záleží. Rada tedy padne (musí o tom rozhodnout nakonec Špidla), ale co dál? Co hodlají "otcové národa" udělat s TV Nova?

Troufnu si prorokovat:
Udělají kulový, protože mají strach, že je Bobo nepozve do Sedmičky.

Dvě další tragédie
Dva mladí muži se v jediném dni polili benzínem a zapálili - jeden zahynul, druhý je v kritickém stavu, jeden to udělal v Plzni, druhý v Praze. O motivech jednoho jsou aspoň kusé zprávy - byl nespokojen se stavem společnosti. Odpovědnost nese pochopitelně ten,kdo škrtl sirkou, ale přesto se budeme ptát, co se to děje, co vede mladé lidi k tak šíleným činům. Každý asi bude vidět důvody jinak a jinde - já je vidím v nesmyslném očerňování všeho, co očerňovat lze, v hysterickém přístupu ke všemu, co se děje kolem nás. Místo soudnosti a moudrosti se tak zvaní myslitelé buší v prsa, aby je bylo v džungli co nejdál slyšet. Oni to tak nemyslí, opni jen chtějí ukázat, jak jsou bystří a jak dokáží odhalovati špatnosti i tam, kde špatnosti nejsou. A že si někdo v takové atmosféře zoufá? Berou to jen jako přitakání - to je na tom to nejsmutnější.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku