Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 4.4.2003
Svátek má Ivana
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (14)
 >TÉMA: Mají Češi ve své zemi nějaká práva?
 >REAKCE: Kdo říká, že žijeme v právní státě?
 >POLITIKA: Pučisté zmanipulovali sjezd Strany zelených
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ráno jdou děti do školy a policajti... kam?
 >PSÍ PŘÍHODY: Dobře volené místo
 >FOTO VIDEO: Vychází dubnové číslo
 >REAKCE: Dopis prezidentu ČR
 >PRÁVO: Nejrychlejší soudce v republice, u kterého dnes znamená již včera.
 >GLOSA: Pokuta 10 mld Kč za NOVU se nám možná vyplatí.
 >JARO: Sněženky
 >FEJETON: Nemám co na sebe.
 >FILM: Vesničko, má, krajně středisková
 >POVÍDKA: Můj počítač je v odborech!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
4.4. PRÁVO: Nejrychlejší soudce v republice, u kterého dnes znamená již včera.
Pavel Kuthan

Stále nadáváme na pomalost soudů v ČR, na nedotknutelnost soudců a jejich zažitou byrokracii. Jsou však mezi nimi i světlé výjimky, které svou rychlostí a pracovitostí předčí často i myšlenky svých kolegů. Kde se onen pracovitý úderník nachází? Kde jinde než na Krajském soudě v Ústí nad Labem. Bohužel, jeho snaha nejen že budí pochyby o solidnosti a regulérnosti rozsudku, ale konečně probouzí i státní zastupitelství, aby prošetřilo i vazby jiné a zahledělo se do minulosti soudních případů onoho horlivce.

V současné době medializovaný případ v HN ze dne 3.4.2003 pana soudce je spojován s bleskovým konkurzem na Union banku, která údajně změnila název na Českou revitalizační. Má sídlit v Mostě, není vůbec zapsána do obchodního rejstříku. Zápis z valné hromady, na jehož základě byl konkurz prohlášen, se jeví jako zfalšovaný. Pravost notářského zápisu popírá i státní notář, který ho měl údajně podepsat. Pan soudce se ani nenamáhal si údaje o České revitalizační ověřit v obchodním rejstříku, ačkoli je rejstřík pár kroků od jeho kanceláře.Navíc v době internetu by mohl zůstat i ve své kanceláři, aby náhodou nebyl ohrožen nějakou kapénkovou infekcí.Neověřil si ani, jak mohla proběhnout valná hromada, když nemohla být zveřejněna pozvánka za tak krátkou dobu, tedy valná hromada by byla neplatná. Přesto o konkurzu rozhodl během několika minut.

Nebyl to však první případ raketového konkurzu v poslední době. Dle ověření na Krajském soudě v Ústí nad Labem stejný soudce dle téměř totožného scénáře rozhodl šmahem o konkurzu na Zbrojovku Brno a.s. Návrh na konkurz podala údajně sama Zbrojovka Brno a.s., která změnila s bleskovou rychlostí sídlo z Lazaretní 7, Brno-Zábrdovice na Náměstí míru 338, Litvínov a změnila i vlastníka. Návrh na konkurz byl podán 28.3.2003 a ještě týž den byl konkurz jako v případě Union banky vyhlášen. Pan soudce se také nezabýval tím, že nesouhlasí sídlo firmy v obchodním rejstříku. Správcem konkurzní podstaty byl ustanoven Lubomír Kindl dle evidence úpadců. Zajímavé je působení jak pana Krumnikla tak pana Mohority, tedy bývalých funkcionářů KSČ ve společnosti. Konkurz samozřejmě bude mít rovněž dohru, dle vyjádření některých minoritních vlastníků, podáním trestního oznámení dle § 127,128,255 na bývalé majoritní vlastníky, zadlužující mateřskou společnost půjčkami do dceřinných společností a odtud vyváděním mimo společnost. Jistě námět pro šetření SPOK a jeho akci Výnosy s obstavením majetku tunelářům a jeho navrácením do společnosti bez ohledu stranické příslušnosti. Podobně jako v prvním případě bude také podáno trestní oznámení pro podezření z trestného činu podvodu SPOK na případ podezřelého konkurzu.

Ministr spravedlnosti Pavel Rychetský se vyjádřil o konkurzu kolem Union banky jako o neobvyklém a nestandardním postupu, kdy soudce dovede o konkurzu rozhodnout během několika minut, ačkoli mu leží na stole sto padesát návrhů na konkurz, z toho čtyřicet šest dlouhé roky. A to ještě neví jistě o totožném minutovém konkurzu na Zbrojovku Brno a.s. Zarážející je i blízké sídlo firem, kde údajně působí tzv. litvínovská mafie.

Nelze než věřit, že kontrola, kterou poslal na ústecký soud pan ministr, bude objektivní a že Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem, které celou věc šetří, vstoupí nejen do konkurzu Union banky, ale i do navlas stejného konkurzu Zbrojovky Brno a.s..

Kuthan Pavel st.


Další články tohoto autora:
Pavel Kuthan

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku