Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 10.4.2003
Svátek má Darja
  Výběr z vydání
 >TÉMA: SARS se šíří.
 >ŽIVOT: Zásah záchranné služby viděný naživo
 >MÉDIA: Koncesionářské poplatky jsou dinosaurem minulosti
 >MÉDIA: Příběh téměř zpravodajský aneb Jak přijít k 10 miliardám
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jde o hodiny
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Scéna ze sámošky - pánbu nebyl doma
 >PSÍ PŘÍHODY: Krušné držení diety
 >ZE ZAHRANIČÍ: Politika dobrých úmyslů
 >UNIE: Odpovědnost při rozhodování o vstupu do EU
 >ROZHOVOR: Ida Kelarová - “Romové pořád čekají…”
 >NÁZOR: Deregulace nájmů také zpomalí bytovou výstavbu.
 >NÁZOR: Poctivost mediálních zdrojů
 >NÁZOR: Dva mediální obrazy irácké války
 >INTERNET: Počítačový virus
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
10.4. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

O USA o ostatních, nebo třeba o imperialistických štváčích a mírotvorcích.

Většinu života jsem prožil, bohužel, v lidovědemokratickém a později socialistickém Československu. Denně jsem byl v prostředí oblbující propagandy o tom jak je u nás lépe než v protilidové západní kapitalistické cizině a tak dále a tak dále. Nejen denní lži, ale i denní fyzická brutalita v padesátých letech, později po 68 snad ještě horší duševní mrzačení všech lidí od komunistů, poznamenaly všechny občany tohoto státu.

S tím souvisí i dnešní, v duchu komunistického slovníku, "postoje" k válce v Iráku. Jedinou snahou je si nezadat, tvářit se, že jsme pro i proti, jen neříci jasný názor. To dokonce i v případě vyslání nemocnice na území, kde neuvěřitelně trpí mnoho lidí. Přitom všem je jasné, že ti lidé tak trpí již celou řadu let a válka to zhoršila jen zanedbatelně, ale hlavně a především to zveřejnila.

Celou řadu let jsem nechápal jak mohlo dojít k roku 48 i dalšímu vývoji. Dnes, po vývoji v ČSSD, KDU-ČSL, ale i ODS, to plně chápu. Když poslouchám některé členy ČSSD, tak musím myslet na to, že jim nic dějiny jejich strany o vztazích s KSČ neříkají. Stejně tak kroucení pana Kasala a dalších, nesvědčí o krutých zkušenostech jeho strany s totalitním režimem. Snad ještě horší je obojakost ODS, která se sice k Iráku (s výjimkou jejího dlouholétého vůdce) projevuje jasněji, ale jinak dnes a denně s vidinou krátkodobého profitu bez jakýchkoliv zábran otevřeně spolupracuje s KSČM (mediální rada, čeští Němci, smlouva na dálnici D47 která v době opoziční smlouvy nevadila a podobně). Rozhovor pana Tlustého v MFD jasně demonstruje morální kvalitu staré části ODS. Bohužel pan Topolánek zatím neví čí je.

Z toho všeho mi vychází, že jsme si národní vývoj v historii dvacátého století plně zavinili sami a tedy jsme si ho zasloužili.

Poznámka: Obvykle se hovoří o tom, že vše dělají USA z jen a jen materiálních důvodů. Jak je možné, že po druhé světové válce vznikly ve všech zemích osvobozených USA (Německo, Itálie, Japonsko, atd.) demokratické země a naopak ve všech zemích obsazených SSSR hrůzné totalitní režimy?

Václav John

Jak na recesi…
Dejdy Garfield

Byl jednou jeden bohatý a mocný stát, říkejme mu třeba Severní Gibuti (SG). V SG se nacházely vyspělé průmyslové podniky i rozsáhlé a bohaté zemědělské oblasti. Přibližně uprostřed SG se nacházela stolová hora, původními obyvateli považovaná za posvátnou. Při osídlování SG však osadníci ignorovali tradice místních původních obyvatel a postavili na jejím vrchu dvě Svatyně. Ve Svatyních se pořádaly pravidelné bohoslužby s poměrně jednoduchým, za to však velmi účinným Rituálem: Pokud náš milý rolník potřeboval nový traktor, tak stačilo do Svatyně přivést dva býky, předat je ve stájích pod Svatyní, kde dostal Potvrzení o příjmu. S tímto potvrzením zašel nahoru do Svatyně, kde se pomodlil potřebnou modlitbu (Např.: “Chci nový traktor.”) a pak odevzdal knězi Potvrzení o příjmu poplatku za modlitbu. Kněz mu následně vydal Potvrzení nároku na traktor. Naopak řidič z továrny na traktory přivezl traktor a odvedl si býka. S Potvrzením nároku na traktor si milý rolník vyzvedl cestou dolů v chrámových skladech svůj nový traktor i se zásobou tvarůžků na cestu domů.
Místní traktory byly totiž ekologické a jezdily na tvarůžky. Možná sice byly ekologické, ale co si budeme namlouvat, smrděly široko daleko. Mezi obyvateli SG se dokonce soutěžilo o to, koho bude cítit víc, což však vyžadovalo větší množství tvarůžků, při jejichž spotřebě požadovaný odér vznikal. Časem přestala produkce všech tvarůžkových dolů v SG stačit k uspokojování spotřeby, a proto byla vláda SG nucena krýt spotřebu i dovozem tolik potřebné suroviny mimo jiné i z Jižního Gibuti (JG). V JG vládnul v podstatě bez omezení jistý Mac Kvak (MK).
Udělal to velmi šikovně, aby se dostal k moci. Založil si fiktivní společnosti. Ta první si půjčila od Tvarůžkových Dolů v JG peníze, aby je mohla půjčit druhé společnosti, jež za ně koupila podíl v Tvarůžkových dolech. Ten obratem prodala pod cenou třetí společnosti vlastněné MK. Jelikož druhá společnost prodala vše téměř za hubičku, tak po odečtení výplat a velmi slušného odstupného pro manažery vyhlásila krach, následně tudíž zkrachovala i první společnost, ale jak se říká: “Kde nic není, tam ani smrt nebere.”, takže vlastně Tvarůžkové Doly za své peníze koupily samy sebe pro MK.
Jelikož v JG měli kromě Tvarůžkových Dolů už jenom spousty sarančat, které jim v pravidelných intervalech přinášel vítr, tak se tímto velmi elegantním a jistě i čistým a zcela samozřejmě korektním způsobem dostal do vedení hospodářství a nakonec byl zvolen Velkým Vezírem. Své postavení si pak upevňoval dle hesla “Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.” tím, že nechal trubadůry na sebe skládat oslavné písně a zpívat je při každém střídání směn v dolech u těžních věží a pak i během směn v místní Oblažovně.
Vzhledem k tomu, že po určitou dobu držel MK Pánbičkáře z Východního Gibuti v potřebných mezích, tak jej vláda SG nenápadně zásobovala pod podmínkou, že se o tom nikdo nedozví. Díky místnímu folklóru se sice stejně všechno hned vykecalo, ale na druhou stranu se zase všichni tvářili, že o ničem neví, takže si MK sice pravidelně dopřával Zmrzlinu z SG, která se v JG nevyrábí kvůli horku, ale Palácové Stráže se tvářily tak, jako by o ničem nevěděly, jalikož každou neděli Fasovaly Zmrzlinu taky hned po obědě. Takže všichni byli v podstatě spokojení, až na těch pár milionů Horníků v JG. Až jednou…
To se MK rozhodl, že by bylo vhodné zvýšit poněkud množství vytěžených tvarůžků. Pročež začal pumpovat do některých pohraničních Vytěžených Šachet syrovátku. Ale co čert nechtěl, jedna trhlina z takto recyklované šachty se táhla až pod centrální horu SG. Jelikož byla syrovátka pumpována pod vysokým tlakem, dostala se již zmíněnou trhlinou až pod centrální horu na žhavé magma bývalé sopky, která již několik set let odpočívala. Takže kráter na povrchu byl zasypán sutí a zarostl lesem. Syrovátka v podzemí však začala vřít a plyny, které si našly cestu tunami suti v bývalém kráteru, rozrušily kompaktnost suťového špuntu, který se propadl a pohřbil v bývalém kráteru obě nádherné Svatyně.
Bohužel v chrámových skladech dál přijímaly vše od kuřete až po býky a od jehly až po trysková letadla, ale z chrámu se nikdo nevracel s Potvrzením nároku… Zatím se sklady plnily, až v nich přestávalo být k hnutí. Takže v SG pomalu začínala recese. Je sice pravda, že toho jednoho býka, kterého přivedl rolník a neodvedl si řidič traktoru si rozdělili napůl zaměstnanci Svatyní a vláda SG nebo přesněji vojáci armády SG, které vláda živila a cvičila, aby neměli čas si hrát po ulicích na kovboje a náhodou nezastřelili nějakého pokojného obyvatele přispívajícího na fungování Svatyní a tím i vlády samotné. Přesto se chrámové sklady nezadržitelně plnily. Vláda proto rozhodla o výběru nových kněží, vyřizujících modlitby, ale ani tento krok nepomohl k v zabránění v tom, aby se sklady i nadále plnily. Přestože už k tomu docházelo o poznání pomaleji. A tak vláda SG začala přemýšlet, jak tyto sklady vyprázdnit.
Tou dobou si začal MK klást pro vládu SG nepřijatelné podmínky jako třeba, že pistácie ve zmrzlině nechce mít mleté, ale jemně sekané, atd. A tak v SG spojili příjemné s užitečným a rozhodli se odstranit MK z JG. Jelikož si mohli spočítat, že bez svého oblíbeného kamenného hracího stolečku, který nelze jen tak lehce z JG odstěhovat, MK neodejde, tak bude zapotřebí jej vystěhovat násilím. Věrní MK to tak zcela jistě nenechají, a tak přijde vhod obrovská zásoba Provazů a jiných Pacifikačních Nástrojů ze skladů Svatyní. Až bude MK odstraněn, tak se určitě bude hodit spousta dalších věcí na obnovu pobouraných Hornických Kolonií… Hlavně, aby se k té renovaci JG nedostal někdo rychleji než řemeslníci z SG. A když už tam bude vojsko, tak se mohou uvolnit i sklady potravin. Bude se tomu říkat třeba humanitární pomoc…

Slovník pro převod fiktivního příběhu v kritiku aktuálního stavu:

SG ~ USA,
Svatyně ~ WTC N.Y.,
Rituál ~ obchod,
tvarůžky ~ ropa a její deriváty,
JG ~ Irák,
MK ~ Saddám Husain,
Tvarůžkové doly ~ ropné vrty,
Velký Vezír ~ prezident Iráku,
Oblažovna ~ televize,
Východní Gibuti ~ Islámské země,
Pánbíčkáři ~ lidé, kteří nevyhovují aktuální vládě USA,
Zmrzlina ~ požitky z vysokých příjmů,
Palácové Stráže ~ Saddámovy gardy,
Fasování ~ žold,
Horníci ~ obyvatelé,
Vytěžené Šachty ~ terorismus,
Provazy a jiné Pacifikační Nástroje ~ zbraně,
Hornické Kolonie ~ domy, továrny atd.

Psáno stylem pořadu “Stalo se…” = spojením původně nesouvisejícího…

Tento text je volně šiřitelný, ale pouze v kompletní původní podobě, na libovolném médiu. Statistika: délka=8432 bajtů.Premiérova cizinecká schizofrenie

Před sjezdem ČSSD mi přišlo poněkud nefér pálit z děla na muže, jehož pozice v čele strany se zdála být vratká jako třtina ve větru se klátící. Nyní však je Vladimír Špidla opět silný a tedy mi nic nebrání veřejně se podivit nad jedním zimním důkazem premiérovy dvojakosti. Špidla je ve svých veletočích téměř takový mistr jako jeho spolu-straník, kterého pro zakrytí jeho identity nazývejme pouze S.G. Příklady může každý tahat jako králíky z klobouku, např. postoj k Iráku, opoziční smlouvě, komunistům atd., já se však zaměřím na jeden Špidlův poněkud pozapomenutý, byť nesmírně závažný veletoč- na jeho postoj k cizincům.

Není tomu tak dávno, co chtěl pan premiér řešit klesající porodnost v českých zemích velmi svérázným, od něj však ne překvapujícím způsobem. Když naštěstí neprošel jeho briskní návrh na kapesné 50 000 Kč pro každé novorozeně, kterážto částka by dětem byla vydána po 18 letech (pokud do té doby někým nerozkradena), zapřemýšlel moudrý muž a další geniální návrh byl na stole: otevřít hranice imigrantům z východu, ať doplní klesající stavy českého obyvatelstva. Jinak nám bude hrozit vyhynutí po přeslici.

Premiérova to idea potěšila vymírající zemi českou. Jeho poselství jsem pochopil asi v tomto smyslu: ísto náročného plození, rození a vychovávání nevděčných dítek raději si přivedeme do našich domů substituty z východu. A když z východu, tak nejlépe z dálného. Nebozí muslimové, štvaní válečnými psy z USA, najdou v naší tolerantní zemi azyl. Nějaké ty kontakty na Usámu a jiné bojovníky za islám jim velkoryse odpustíme, však už se Evropská unie postará, aby imigranti nebyly zkracováni na svých lidských právech.

Jenže ejhle, Špidlova xenofilie jako by přes rok kamsi vyprchala, nejspíše díky blížícímu se stranickému sjezdu a dramaticky stoupající nezaměstnanosti. Nyní slyšíme opačná prohlášení: Špidla letos prohlásil, že zahraniční dělníci berou našim práci a jejich působení v zemi je třeba učinit přítrž.

Táži se tímto jako řádný občan pana Špidly: proč vám nyní vadí cizí dělníci, když jste je sem před rokem zval? Proč jste volal po silnější imigraci v době, kdy už pod vládou ČSSD počet nezaměstnaných nezadržitelně rostl? Odpověď rád obdržím na své emailové adrese případně zde na Neviditelném psovi.

Před odpovědí zvažte prosím tato fakta: ČSSD se stala za léta svého vládnutí synonymem systematické devastace všeho českého. Odstartovala bezprecedentní příliv nezdaněných investic nadnárodních megakorporací. Likviduje tím drobné živnostníky, kteří daně platí. Posílá je pracovat za osm tisíc do cizích mamutích supermarketů, kde každý na český zákoník práce kašle a dvanáctihodinové směny jsou na denním pořádku (bůh suď co by se stalo kdyby si totéž dovolil český podnikatel).

A pozor, ČSSD likviduje i české zaměstnance, kteří jsou vytlačováni konkurencí z Ukrajiny a zcela neomezeným přílivem levné pracovní síly ze Slovenska, pod což se podepsal nevýhodnými smlouvami s touto zemí bývalý premiér Zeman.

Pan premiér se diví, že drazí poddaní nechtějí do jeho kvetoucího sociálního státu přivádět děti. Zkusím si tipnout, jak to pan předseda vlády vyřeší: dalším přísunem imigrantů, azylantů a jiných "politicky pronásledovaných". Zase se zvýší zločinnost a nezaměstnanost, ale co jsou takové maličkosti v porovnání s vřelým poděkováním od Evropské unie, kterého se nám za to jistě dostane.

Martin Fott (ODS)
martinfott@quick.cz
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku