Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 12.4.2003
Svátek má Julius
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Zachrání nás před tabákem a alkoholem?
 >NÁZOR: Volání z druhého břehu
 >PODVOD: Další konkurz - Zbrojovka Brno
 >ZAMYŠLENÍ: Pochodeň
 >NÁZOR: Dodatek k mediální poctivosti
 >ZAMYŠLENÍ: Co je dovoleno "bohovi", není dovoleno "volovi" .
 >MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (15)
 >FEJETON: Spreje a sprejeři
 >ŽIVOT: Záchranná služba
 >POLITIKA: Demokracie bez demokratů
 >GLOSA: Žádný ti nemůže dát tolik, kolik Špidla může slíbit
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Těšení na Interkameru
 >PSÍ PŘÍHODY: Fantomatický pes
 >FILM: Rozhovor s Janem Hřebejkem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
12.4. MOBY DICK: Týden v Českých Textárnách
Jan Kovanic

Pondělí 7. dubna 2003

Na prac. poradě managorů se dohodlo, že v rámci upevnění kázně zaměstnanců s ohledem na probíhající válku v Iráku se bude "striktně požadovat plnění všech vnitropodnikových předpisů". Duto Hlav na nás pak odpoledne řval, že "zaměstnanci nedodržují zákaz kouření v administrativních prostorách Českých Textáren". Přitom Ambrož, Drn i já jsme nekuřáci. A Badavá si zrovna vypalovala zobák před barákem.

Úterý 8. dubna 2003

Badavá ráno nejdřív zajásala. Zákaz kouření v baráku není tak definitivní. "Kouření je dovoleno na místech schválených Bezpečnostním útvarem s vyvěšeným tiskopisem," pravil mail od Mazance. Jenom ten tiskopis bohužel nikde vyvěšený nenašla. Na její dotaz jí Mazanec odpověděl dovysvětlujícím mailem: "Pro pracovníky v našich objektech je to pouze na místě stanoveném. Není doposud žádné."

Středa 9. dubna 2003

Došel další mail od bezpečáka Mazance: "Ačkoli padl zločinný režim v Bagdádu, válečné operace dosud trvají. Proto musím i nadále trvat na dodržování všech předpisů, zejména těch, které se týkají nošení ide.prů.". Ambrož podotkl, že při "striktním dodržování" předpisů by měli Mazance hned vyhodit, protože podle ROZŘEĎ 1313/00 je nedodržování norem - včetně pravidel českého pravopisu - závažným porušením zákoníku práce. A on ve svém výtisku Pravopisu nenašel slovo "ide.prů.".

Čtvrtek 10. dubna 2003

Na smělý Ambrožův dotaz odvětil managor Tluč Huba tímto mailem: "Zásadní normou při plnění prac. povinností zaměstnanců jsou vnitropodnikové předpisy přesně slovo od slova. Proto i každé slovo těchto předpisů je zákon! Krom toho Pravidla českého pravopisu vydalo jiné ministerstvo než to, kterému jsme podřízený."

Pátek 11. dubna 2003

Být Ambrožem, tak bych ten pravopis nerozmazával. Do svého deníčku si píšu jak chci a pro práci jsem si vychoval textový editor podle pravidel Českých Textáren - pardon, ČESKÝCH TEXTÁREN, jak se má správně psát název naší firmy. Jemináčku, přijít mi někdo na to, že jsem ten název vůbec někde napsal malejma písmenkama, tak mne jistě z fleku vyrazí!

...................................................

Listárna Moby Dicka

Vážený Moby Dicku,
uvažoval jste někdy o tom, jak by se Váš Deníček vyjímal v knižní podobě? Já bych si to docela rád koupil...

Zdraví PN

ahoj Moby,

mam dotaz, vyjde Moby Dickuv denicek take knizne? Uz by bylo na case, nekterym managorum bych to daval jako povinnou cetbu!

zdravi Z.M. Praha

Milí čtenáři, uvažuji o tom - ovšem to by musel uvažovat taky nějaký vydavatel. Už po prvním roce psaní jsem měl smlouvu, ale pak to někde zkejslo. Asi se budu muset začít poohlížet sám, když vydavatelé nestojí před mou textárnou frontu. Za podnětné dopisy dík!

>>:)) Moby Dick

.................................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku