Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 15.4.2003
Svátek má Anastázie
  Výběr z vydání
 >BOMBARDOVÁNÍ: Najděte devět rozdílů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Komunikace je život
 >O CHYTRÝCH LIDECH: Protiklady potomka antiky (1)
 >POLITIKA: Česká republika nebude hodným chlapečkem
 >NÁZOR: EU - myslet stále ještě bolí.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stinná stránka krásného dne
 >PSÍ PŘÍHODY: Nastala minuta přísnosti
 >ARCHITEKTURA: Římská architektura - lamborghini, jaguar a další pamětihodnosti
 >EKONOMIKA: Irák - problém odstraněn
 >FEJETON: Kde je ta soudružka, co dávila ?
 >ZAMYŠLENÍ: Vypořádání s minulostí, odpuštění provinilcům
 >NÁZOR: S námi odejde zákon
 >POSTŘEH: O rozespalosti
 >FILM: Tak horké to nebude
 >INFO: Veřejná soutěž o Drážďanskou cenu lyriky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
15.4. Standardní komunistická lež
(nov)

Tuším, že to byl soudruh Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM (a jestli jsem se zase spletl, může za to zřejmě psychologický blok, který mi po 40 letech života v komunismu brání rozlišovat od sebe tyto lidi "zvláštního ražení"), kdo v neděli na TV Prima v pořadu "Nedělní partie" prohlásil, že Saddámův režim v Iráku instalovaly a vyzbrojily USA a že tedy dostaly to, co chtěly. Nejhorší pak bylo, že na tuto nestydatou lež nereagoval ani jeho oponent, ministr Němec, ani moderátor pořadu, stejně jako nikdo nereaguje, když totéž tvrdí Grebeníček nebo Ransdorf v novinách - a po nich papouškuje celá pacifistická levice.

Nechápu to. Každý, kdo má oči v hlavě a umí číst, si může snadno ověřit, že 3000 tanků, s nimiž v září 1980 Saddám přepadl Írán, nebyly americké stroje, ale sovětské T-55 a T-62, k nimž za první války v Zálivu přibyly T-72. Také irácké letectvo neoperovalo s americkými letouny, ale s Migy sovětské provenience, a stejně tak iráčtí důstojníci nestudovali ve West Pointu, ale v Moskvě a také i v Brně na tehdejší Vojenské akademii Antonína Zápotockého. Nu a to, co Izraelcům za první války v Zálivu padalo na hlavy, také nebyly americké Pershingy, ale sovětské SCUDy.

Je dobré vlastnit komunistické encyklopedie a příručky. Kupříkladu v publikaci "Země světa", vydané nakl. Svoboda v roce 1987, se o vzniku Saddámova režimu praví toto:
Rozmach národně osvobozeneckého hnutí, na němž se aktivně podílela Irácká komunistická strana a Socialistická strana arabské obrody (BAAS) vyústil 14. 7. 1958 v protiimperialistickou a protifeudální revoluci, která svrhla monarchii a vyhlásila republiku. Irák zrušil většinu nerovnoprávných dohod s Velkou Británií a začal rozvíjet vztahy se SSSR a dalšími socialistickými zeměmi...S příchodem vlády strany BAAS k moci v roce 1968, která zrevidovala některé chybné kroky předchozích let, byla v zemi uskutečněna řada pokrokových sociálně ekonomických přeměn...V oblasti zahraniční politiky vyhlásil Irák protiimperialistický kurs, je členem Hnutí nezúčastněných... Jako člen Ligy arabských států poskytuje Irák pomoc a podporu palestinskému hnutí odporu, vystupuje proti separátním dohodám z Camp Davidu. Irák byl iniciátorem arabských porad v Bagdádu (v listopadu 1978 a v březnu 1979), na nichž byly vypracovány sankce v odvetu za egyptsko-izraelské separátní úmluvy.

Tato krátká citace tzv. "v linii" zcela stačí, aby názorně ukázala, za čí stranu, když se provraždil z lavičky náhradníků, Saddám Husejn kopal, čí zájmy nepřestával na Středním a Blízkém východě reprezentovat a kde až do roku 1989 čerpal podporu (jenom z komunistického Československa za 45 miliard korun). A je nepodstatné, jestli po vnitrostranických pučích a vraždách předchozích vůdců strany BAAS Saddám Husejn převzal moc ve státě až v roce 1979. Stejně jako je nepodstatné pro charakter Saddámova režimu, jestliže se přes překupníky opravdu dostal k americkým bojovým látkám. Vždyť i komunistické Československo inkasovalo dolary za prodej chemických komponent pro výrobu defoliantů, které pak USA používaly ve Vietnamu - a proto, je-li používání amerických bojových látek důkazem americké instalace Saddámovy diktatury, musely USA, podle logiky soudruha Ransdorfa a spol, instalovat i Husákův režim!

Čeští komunisté mají dnes plná ústa demokracie a najednou vyznávají pluralitu názorů. Jak se ale ukazuje, přičemž lež o americké podpoře Saddámova Iráku není jediná, pluralitu nevidí v rozdílnosti názorů, ale v možnosti jak nestydatě lhát, aniž by je někdo mohl okřiknout.
Nu a lidi naivně přebírající jejich argumenty pak - podle Leninovy poučky - pokládají toliko za užitečné idioty.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku